Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo deti patria do školy a hotovo

Dnes samé hviezdne mená, tak si nemôžem odpustiť decentné sumarizovanie.

V politike: Pán Sulík solídne a k veci. Hlavne užitočné pre podnikateľov a živnostníkov, kde poukazoval na nejaké neduhy a snahu o zlepšenie. Napríklad o hazarde, aj keď ho si o ňom môžeme myslieť čokoľvek, tá spravodlivosť pri tej dani z hazardu absentuje. Musia platiť, aj keď sú zavretí. Čo sa týka detí, jednoznačne súhlasím. Deti neumierajú na covid, ak budú stále doma, tak neviem, čo z nich vyrastie. Škola je aj o socializácií, kamarátstve, disciplíne, aj toľko potrebný telocvik. Veď si pamätám, keď sme sa vrátili po chrípkových prázdninách po dvoch týždňoch do školy, tak sme boli úplne vymletí, neviem si to predstaviť dva roky. Veď zblbnú úplne. Úplne si to viem predstaviť, pospím si do deviatej, celý deň poflakovanie a sem tam pred počítačom podriemem, keď mi učiteľka niečo tam vykladá. Ako povedal pán Sulík, deti patria do školy a hotovo. Pán Kaliňák veľmi zdatný diskutér a vo fantastickej forme. Úplne sypal, či hovoril pravdu a nezavádzal nie je podstatné, pretože je politik a dnes sa ukázal ako zdatný politik. Vracia sa ako bájny Fénix a pán Krúpa dnes iba slabo sekundoval.

O 5 minút 12: Pán Fico dnes úplne mimo formy. Jeho inak excelentný demagogický populizmus bol veľmi slabý a pán Korčok ho rozobral na súčiastky. Aj ten sporný bod mi bol vysvetlený a teraz sa mi javí ako prirodzený. Ak sa dvaja vojaci pobijú, tak načo tam volať slovenských policajtov. Inak ak si Američania zmyslia, že tu budú mať základňu, tak môžeme mať desať referend, dvadsať protestov, tridsať uznesení, ak si zmyslia, že tu základňa bude, tak tu bude a som zvedavý, ako ich Blaha zastaví. Oni jeho facebook nečítajú. Je to smutné, ale je to tak.

Na telo: Aj keď pána Naďa nemusím, tu racionálne, až cynicky rozobral pána Blanára, ktorý vlastne nepovedal nič. Pán Blanár ako vždy uspávanie hadov, ako úradník možno bol schopný, ale ako politik sa nehodí. Nič v zlom. Hlavne o tej pošte a známkach Američanov, fakt treba dvakrát premyslieť, až potom radšej nič nehovoriť.

Dnes také all-star slovenskej politiky, až na absenciu najväčšej hviezdy, ale ten bol minule. Snáď nabudúce. Ale bolo to zaujímavé. Vzhuru k svetlejších zajtrajškom.

Seriál Za sklom

21.05.2022

Komentár formou denníka Bez SPOIELRov to asi nepôjde. A pôjde o príliš subjektívny komentár. Tiež treba prihliadať, že ide o slovenský seriál, slovenskú produkciu, so slovenskými reáliami a pomermi a hlavne tiež možnosťami. Je to dobrý, ale hlavne pozoruhodný seriál. Remeselne je to perfektne spravené. Samotný príbeh, to je diskutabilné. Ale opäť to spravím [...]

Edera, nostalgia, spomienky a nezabudnuteľná znelka

04.04.2022

Začiatkom zlatých deväťdesiatych prišli na náš trh hladný po všetkom novom telenovely, ženské seriály či vlastne televízna vata. Väčšina sa síce trafila do ženského vkusu, väčšina bola nevalnej kvality a skôr kazila ten vkus, či bola fakt vlastne o ničom. Tie šablóny boli na jedno kopyto a ak ste nevideli desať častí, v jedenástej ste vlastne prišli na to, že ste [...]

Ako to bolo vlastne s tými drakmi?

30.03.2022

Je ohlásený začiatok. Kedysi boli draci normálni a vládni iní. Kráľ bol šialený a čo to naznačil tento epický príbeh, ako to vlastne bolo s Kráľokatom. Tento teaser už čosi naznačil. Dej sa bude odohrávať pred Príbehom ohňa a ľadu. Rod Tangearyenov. A oveľa viac drakov. Nikdy som nepochopil, prečo tento seriál mal taký úspech, až kým som nezhliadol prvú sériu a [...]

zbraň, pištoľ, vražda, lupič

Žena na večierku vo Virgínii zabila strelca svojou legálnou zbraňou

28.05.2022 21:50

Žena v americkom štáte Virgínia zastrelila muža, ktorý začal poloautomatickou zbraňou strieľať po zúčastnených na večierku.

Ľuboš Blaha

Ako skončí Blahova kniha o Leninovi? Pseudonym použil pre liberálnu totalitu, tvrdí

28.05.2022 18:13

Vydavateľstvo VEDA, ktoré patrí SAV, stiahlo z predaja Blahovu knihu, ktorú napísal pod pseudonymom. Pre Blahu je to prejav liberálnej totality.

Vladimir Putin

Putin hovoril so Scholzom a Macronom, o mieri, zbraniach aj obilí

28.05.2022 17:25

Ruský prezident Vladimír Putin hovoril osemdesiat minút so svojím francúzskym partnerom Emmanuelom Macronom a nemeckým kancelárom Olafom Scholzom.

Igor Matovič, György Gyimesi, NR SR

Matovič zaútočil na progresívcov aj Čaputovú: Je smutné, že osud rodín závisí od jednej osoby

28.05.2022 16:24

Zastavili sme progresívny úpadkový valec a rodiny povýšili z pivnice na piedestál spoločnosti, chváli sa minister financií Igor Matovič (OĽaNO).

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 50150x
Priemerná čítanosť článkov: 1729x

Autor blogu

Kategórie