Založ si blog

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne.

V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia a empatie by nezaškodilo, ale čo sa týka ekonomickej agendy, sú pri zmysloch. Dal som si tú námahu a prečítal program a páčil sa mi. Samozrejme mám výhrady a v mnohom nesúhlasím, ale keď počujem od jedných, čo tu boli 12 rokov a od druhých tri roky, ako nám chcú raj na Zemi, tak sa pýtam, prečo no nespravili vtedy. Dnes bol pán Sulík skvelý, vysvetľoval, podával argumenty, vecne reagoval, a prinášal zaujímavé nápady a celkovo sa mi páči jeho vecný pragmatizmus. Má chyby, nie je dokonalý, je tvrdohlavý, niekedy možno až chladný, ale SAS je momentálne to najlepšie v ponuke. A prečo oni? Čisto filozoficky, boj za SLOBODU JEDNOTLIVCA, to je pre mňa kľúčové. Pán Pellegrini čoraz viac ani ryba, ani rak. Ono je pekné chodiť po regiónoch, ale tým regiónom treba aj reálne pomôcť. Ale pekne si popovedali, chytili sa tuším iba pri tých eurofondoch.

O 5 minút 12: Výborná kovbojka a pán Danko sa vyznamenal. Boris Kollár sa aj zasmial a opäť sa potvrdzuje, že Andrej Danko žije v úplne inom vesmíre. Samozrejme niečo k veci ste sa nedozvedeli nič.

Na Telo: Asi najpodstatnejší bol úvod. Aké je zložité dohodnúť diskusie, keď s tým nie, vtedy nie, alebo najlepšie bojkotovať televíznu stanicu úplne. Je to smutné, ale im voličom je to asi jedno. Róbert Fico si špekulatívne vyberá, aby vyzeral pri súperovi dobre a Milanovi Uhríkovi sa po minulom grilovaní sa ani nečudujem. Dnes tu bola podarená trojka, takzvané uspávanie hadov a vlastne asi každý si zdriemol. Pretože hovorili a hovorili, hlavne pán Erik „mňa neprerušíte pán Kovačič“ Tomáš a pán Šípoš a pán Majerský mu v tom fantastickom umení hovoriť a nič nepovedať perfektne sekundovali.

Prieskumy sú čoraz desivejšie. Prvá štvorka socialisti rudí (SMER), ružoví (HLAS), nacionálni (REPUBLIKA) a internacionálni (PS). Aj z PS ide strach, ten neomarxizmus a latentné sociálne inžinierstvo „my presne vieme, čo je pre vás dobré“ z nich priam tryská. Ja zatiaľ v tomto rozháranom politickom spektre mám zatiaľ iba jedinú istotu, určite krúžkujem číslo 30 – pani Kiššovú.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

Ako pil Chinaski vo filmoch

29.08.2023

Charles Bukowski je určite jeden z najznámejších pijanov a literárnych géniov, napočudovanie relatívne dokázal aj napriek tomuto neduhu fungovať. Taká výnimka potvrdzujúca pravidlo. To sa samozrejme odrazilo v jeho úžasných knihách. No my sa dnes pozrieme na filmy, ktoré boli natočené na základe jeho kníh a samozrejme tam nemohol chýbať Démon a jeho alter ego Chinaski. [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99422x
Priemerná čítanosť článkov: 1578x

Autor blogu