Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo deti patria do školy a hotovo

Dnes samé hviezdne mená, tak si nemôžem odpustiť decentné sumarizovanie.

V politike: Pán Sulík solídne a k veci. Hlavne užitočné pre podnikateľov a živnostníkov, kde poukazoval na nejaké neduhy a snahu o zlepšenie. Napríklad o hazarde, aj keď ho si o ňom môžeme myslieť čokoľvek, tá spravodlivosť pri tej dani z hazardu absentuje. Musia platiť, aj keď sú zavretí. Čo sa týka detí, jednoznačne súhlasím. Deti neumierajú na covid, ak budú stále doma, tak neviem, čo z nich vyrastie. Škola je aj o socializácií, kamarátstve, disciplíne, aj toľko potrebný telocvik. Veď si pamätám, keď sme sa vrátili po chrípkových prázdninách po dvoch týždňoch do školy, tak sme boli úplne vymletí, neviem si to predstaviť dva roky. Veď zblbnú úplne. Úplne si to viem predstaviť, pospím si do deviatej, celý deň poflakovanie a sem tam pred počítačom podriemem, keď mi učiteľka niečo tam vykladá. Ako povedal pán Sulík, deti patria do školy a hotovo. Pán Kaliňák veľmi zdatný diskutér a vo fantastickej forme. Úplne sypal, či hovoril pravdu a nezavádzal nie je podstatné, pretože je politik a dnes sa ukázal ako zdatný politik. Vracia sa ako bájny Fénix a pán Krúpa dnes iba slabo sekundoval.

O 5 minút 12: Pán Fico dnes úplne mimo formy. Jeho inak excelentný demagogický populizmus bol veľmi slabý a pán Korčok ho rozobral na súčiastky. Aj ten sporný bod mi bol vysvetlený a teraz sa mi javí ako prirodzený. Ak sa dvaja vojaci pobijú, tak načo tam volať slovenských policajtov. Inak ak si Američania zmyslia, že tu budú mať základňu, tak môžeme mať desať referend, dvadsať protestov, tridsať uznesení, ak si zmyslia, že tu základňa bude, tak tu bude a som zvedavý, ako ich Blaha zastaví. Oni jeho facebook nečítajú. Je to smutné, ale je to tak.

Na telo: Aj keď pána Naďa nemusím, tu racionálne, až cynicky rozobral pána Blanára, ktorý vlastne nepovedal nič. Pán Blanár ako vždy uspávanie hadov, ako úradník možno bol schopný, ale ako politik sa nehodí. Nič v zlom. Hlavne o tej pošte a známkach Američanov, fakt treba dvakrát premyslieť, až potom radšej nič nehovoriť.

Dnes také all-star slovenskej politiky, až na absenciu najväčšej hviezdy, ale ten bol minule. Snáď nabudúce. Ale bolo to zaujímavé. Vzhuru k svetlejších zajtrajškom.

Tankové dni Laugaricio 2024

06.07.2024

Táto akcia je dobre známa a už kedysi som sa raz zúčastnil. Tento rok to nebolo príliš v pláne, ale nakoniec sa nečakane naskytla možnosť, tak sme sa podujali. Nečakané akcie sú často najlepšie.My sme boli dlhoročnými návštevníkmi Bojov na Hrone v Starom Tekove, než to skončilo. Boli sme na všetkých ročníkov od 2011 až po 2017. Bolo to fantastické podujatie [...]

vICTIM oF cHANGES v podaní chicago school of rock

30.06.2024

Minule som pozeral na kapely, ktoré prerobili nejaké songy od Judas Priest a vyskočilo mi toto pozoruhodné video týchto sympatických deciek. Chicago School Of Rock čo som vypátral je hudobná škola s orientáciou na rock a pripravuje tak mladé talenty na hudobnú kariéru. No a tento song sa im mimoriadne vydaril. Ja ho v originály až tak moc nemusím, ono všeobecne prvé dva albumy [...]

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 126842x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu