Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo deti patria do školy a hotovo

Dnes samé hviezdne mená, tak si nemôžem odpustiť decentné sumarizovanie.

V politike: Pán Sulík solídne a k veci. Hlavne užitočné pre podnikateľov a živnostníkov, kde poukazoval na nejaké neduhy a snahu o zlepšenie. Napríklad o hazarde, aj keď ho si o ňom môžeme myslieť čokoľvek, tá spravodlivosť pri tej dani z hazardu absentuje. Musia platiť, aj keď sú zavretí. Čo sa týka detí, jednoznačne súhlasím. Deti neumierajú na covid, ak budú stále doma, tak neviem, čo z nich vyrastie. Škola je aj o socializácií, kamarátstve, disciplíne, aj toľko potrebný telocvik. Veď si pamätám, keď sme sa vrátili po chrípkových prázdninách po dvoch týždňoch do školy, tak sme boli úplne vymletí, neviem si to predstaviť dva roky. Veď zblbnú úplne. Úplne si to viem predstaviť, pospím si do deviatej, celý deň poflakovanie a sem tam pred počítačom podriemem, keď mi učiteľka niečo tam vykladá. Ako povedal pán Sulík, deti patria do školy a hotovo. Pán Kaliňák veľmi zdatný diskutér a vo fantastickej forme. Úplne sypal, či hovoril pravdu a nezavádzal nie je podstatné, pretože je politik a dnes sa ukázal ako zdatný politik. Vracia sa ako bájny Fénix a pán Krúpa dnes iba slabo sekundoval.

O 5 minút 12: Pán Fico dnes úplne mimo formy. Jeho inak excelentný demagogický populizmus bol veľmi slabý a pán Korčok ho rozobral na súčiastky. Aj ten sporný bod mi bol vysvetlený a teraz sa mi javí ako prirodzený. Ak sa dvaja vojaci pobijú, tak načo tam volať slovenských policajtov. Inak ak si Američania zmyslia, že tu budú mať základňu, tak môžeme mať desať referend, dvadsať protestov, tridsať uznesení, ak si zmyslia, že tu základňa bude, tak tu bude a som zvedavý, ako ich Blaha zastaví. Oni jeho facebook nečítajú. Je to smutné, ale je to tak.

Na telo: Aj keď pána Naďa nemusím, tu racionálne, až cynicky rozobral pána Blanára, ktorý vlastne nepovedal nič. Pán Blanár ako vždy uspávanie hadov, ako úradník možno bol schopný, ale ako politik sa nehodí. Nič v zlom. Hlavne o tej pošte a známkach Američanov, fakt treba dvakrát premyslieť, až potom radšej nič nehovoriť.

Dnes také all-star slovenskej politiky, až na absenciu najväčšej hviezdy, ale ten bol minule. Snáď nabudúce. Ale bolo to zaujímavé. Vzhuru k svetlejších zajtrajškom.

One Rode To Asa Bay

23.02.2024

Netajím sa tým, že švédski Bathory sú mojou najobľúbenejšou kapelou a album „Under The Sign Of The Black Mark“ považujem za vrchol v hudbe ako takej a asi už nebude možné natočiť lepšiu dosku. Všetko to u mňa začalo v dobe zlatých 90s, ktorá spočívala v troška zložitejšom hľadaní hudby, lebo nebol net, youtube, teda ani voľné sťahovanie, ale iba kazety, [...]

Západná Kanada očami Jany Hubinskej v Kysuckej knižnici

23.01.2024

Asi len zo dva, tri dni pred uskutočnením tohto zaujímavého stretnutia mi prišiel nenápadný mail z Kysuckej knižnice, že ju 17. Januára navštívi Jana Hubinská a bude rozprávať o svojich zážitkoch z návštevy Kanady. Ja ju poznám, a nebudem asi sám, hlavne zo série Superstar, kde tie začiatky som sledoval a mali niečo do seba. A teraz [...]

Pár nôt minulého roka

11.01.2024

Hudba síce nenaberá tak mohutný vývoj ako v zlatých 90s, ale nestagnuje. Stále sa točia výnimočné a originálne veci. Je pravdou, že je toho čoraz viac a viac a tak sa nedá sledovať všetko. Ale snaha je. Minulý rok bol skôr v znamení koncertov. Na novinky už moc nie som, ale to neznamená, že v rámci recenzií pre Rock Hard na niečo zaujímavé [...]

Poľsko, NATO

Prídu špeciáli či ženisti? Kto pošle na Ukrajinu vojakov a čo na to Rusko?

27.02.2024 17:23

Experti pre Pravdu vysvetlili, ako by západné jednotky mohli pomôcť Kyjevu, a či je reálne, že ich niektoré štáty nasadia.

Rusko, Moskva, Ukrajina, protesty

Režim v Rusku sa snaží zlomiť všetok odpor. Prenasleduje už aj rodiny oponentov vlády

27.02.2024 16:45

Ruské úrady začínajú prenasledovať už aj rodiny a príbuzných oponentov režimu.

Izrael / Tank /

Katar verí, že k prímeriu v Pásme Gazy by mohlo dôjsť pred začiatkom ramadánu

27.02.2024 16:29

Katar je kľúčovým sprostredkovateľom rozhovorov medzi palestínskym hnutím Hamas, Izraelom, Egyptom a USA.

Ústavný súd

Ústavný súd spojil podania k novele Trestného zákona do jedného konania

27.02.2024 16:28

Opozičný podnet má viac ako 80 strán.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 114346x
Priemerná čítanosť článkov: 1588x

Autor blogu