Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo deti patria do školy a hotovo

Dnes samé hviezdne mená, tak si nemôžem odpustiť decentné sumarizovanie.

V politike: Pán Sulík solídne a k veci. Hlavne užitočné pre podnikateľov a živnostníkov, kde poukazoval na nejaké neduhy a snahu o zlepšenie. Napríklad o hazarde, aj keď ho si o ňom môžeme myslieť čokoľvek, tá spravodlivosť pri tej dani z hazardu absentuje. Musia platiť, aj keď sú zavretí. Čo sa týka detí, jednoznačne súhlasím. Deti neumierajú na covid, ak budú stále doma, tak neviem, čo z nich vyrastie. Škola je aj o socializácií, kamarátstve, disciplíne, aj toľko potrebný telocvik. Veď si pamätám, keď sme sa vrátili po chrípkových prázdninách po dvoch týždňoch do školy, tak sme boli úplne vymletí, neviem si to predstaviť dva roky. Veď zblbnú úplne. Úplne si to viem predstaviť, pospím si do deviatej, celý deň poflakovanie a sem tam pred počítačom podriemem, keď mi učiteľka niečo tam vykladá. Ako povedal pán Sulík, deti patria do školy a hotovo. Pán Kaliňák veľmi zdatný diskutér a vo fantastickej forme. Úplne sypal, či hovoril pravdu a nezavádzal nie je podstatné, pretože je politik a dnes sa ukázal ako zdatný politik. Vracia sa ako bájny Fénix a pán Krúpa dnes iba slabo sekundoval.

O 5 minút 12: Pán Fico dnes úplne mimo formy. Jeho inak excelentný demagogický populizmus bol veľmi slabý a pán Korčok ho rozobral na súčiastky. Aj ten sporný bod mi bol vysvetlený a teraz sa mi javí ako prirodzený. Ak sa dvaja vojaci pobijú, tak načo tam volať slovenských policajtov. Inak ak si Američania zmyslia, že tu budú mať základňu, tak môžeme mať desať referend, dvadsať protestov, tridsať uznesení, ak si zmyslia, že tu základňa bude, tak tu bude a som zvedavý, ako ich Blaha zastaví. Oni jeho facebook nečítajú. Je to smutné, ale je to tak.

Na telo: Aj keď pána Naďa nemusím, tu racionálne, až cynicky rozobral pána Blanára, ktorý vlastne nepovedal nič. Pán Blanár ako vždy uspávanie hadov, ako úradník možno bol schopný, ale ako politik sa nehodí. Nič v zlom. Hlavne o tej pošte a známkach Američanov, fakt treba dvakrát premyslieť, až potom radšej nič nehovoriť.

Dnes také all-star slovenskej politiky, až na absenciu najväčšej hviezdy, ale ten bol minule. Snáď nabudúce. Ale bolo to zaujímavé. Vzhuru k svetlejších zajtrajškom.

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Ján Hrušovský: Muž s protézou

19.06.2022

Ján Hrušovský: Muž s protézou Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, Bratislava 2000 Je to útla novela o poručíkovi Seebornovi, ktorý si navráva, že má namiesto srdca protézu a tak sa aj správa. Priznám sa, očakávania boli veľké. Nápad, vlastne námet boli skvelé a doslova revolučný nápad sľuboval veľké veci, ale nemám pocit, že sa to [...]

strela Ch-22

Rusi strelami Ch-22 zabíjali civilistov v Kremenčuku i Odese (prehľad)

01.07.2022 12:20

Pri útoku dokáže letieť aj štvornásobkom rýchlosti zvuku a môže niesť konvenčnú aj jadrovú hlavicu.

Paraglajding

Na Slepom vrchu zachraňovali paraglajdistu. Uviazol v 25-metrovej výške

01.07.2022 11:45

Zásah hasičov bol značne komplikovaný ťažko dostupným terénom lesa.

Ivan Korčok

Slovensko preberá predsedníctvo vo Vyšehradskej štvorke

01.07.2022 11:03

Ide v poradí o šieste slovenské predsedníctvo v tejto skupine, ktoré sa tentoraz uskutoční v kontexte ruskej invázie na Ukrajinu.

Prezidentský palác / Polícia /

Novela zákona o PZ nadobudla účinnosť, policajti nemusia viac nosiť menovky

01.07.2022 10:41

Policajtom pribudnú aj nové právomoci.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 55300x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu

Kategórie