Založ si blog

Recenzia BLUT AUS NORD – Hallucinogen

BLUT AUS NORD – Hallucinogen

Francúzsko/atmospheric metal

Debemur Morti Productions/2019

Hovorí sa, že už v hudbe bolo toho povedané mnoho, možno všetko. Ja však s tým nesúhlasím. Je pravdou, že vychádza toho veľa a je to často záležitosť, kde si poviete, ale veď to tu už bolo, alebo sú tu tony balastu. Avšak čas od času vyjde vec, ktorá vás presvedčí, že hranice v hudbe neexistujú a stále je možné stvoriť veľkolepý opus, ktorý bortí hranice a ukazuje nám, že kreativita je bezbrehá. Preto na tieto klenoty nesmieme zabudnúť a jeden taký klenot mi ukázal, že stále sa dá natočiť album, ktorý tu jednoducho ešte nebol a ja ho musím predstaviť. Je to opojný halucinogén „Hallucinogen“ od francúzskych mystických okultistov BLUT AUS NORD. Je to paradox, ale ich možno najlepšie album je vlastne najpriamočiarejšie. Čo tým myslím? Predchádzajúce albumy a prevažná časť ich diskografie je plná kozmického mysticizmu, zložitých majestátnych postupov, ktoré často bojujú s temnými komplikovanými zákutiami atypických tónov. Naproti tomu „Hallucinogen“ je neuveriteľne melodické, atmosférické a hlavne monumentálne. Prím hrajú gitary a keď sa naplno využívajú hlavne spodné struny, moje srdiečko musí zaplesať. Album je súboj gitár, prekrásne postupy, do toho opäť množstvo tajomných ozvien a mnohofarebných vokálov, rôzne vychytávky, postupy, netypické prvky. Album chytí aj na prvýkrát, ale čím viac ho počúvate, tak objavujete stále nové a nové veci. BLUT AUS NORD sa stali už za ten čas kultom, ich tvorba je úplne originálna a týmto míľnikom opäť dokázali, že sú majstri svojho remesla. Tieto veľdiela ma vždy presvedčia, že stále je možné stvoriť niečo nové, originálne a hodné úcty.

Pištík 5/5

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

Andrej Babiš

Najdôveryhodnejší politici v Česku: Babiš, Okamura, Zeman

04.02.2023 06:17

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešil na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Oligarchovia si sprivatizovali štát, len tak sa ho nevzdajú

04.02.2023 06:05

V predvolebnej kampani sa zostruje špinavý boj nielen v parlamente, ale aj na poli spravodlivosti.

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

Eduard Heger, Igor Matovič, úrad vlády

Rozísť sa, aby získali hlasy? Nonsens, tvrdí politológ. To môže napadnúť len Hegerovi a Matovičovi

04.02.2023 06:00

Ak by sa k nejakej strane pridal, mohol by jej pomôcť dostať sa nad päťpercentnú hranicu, no len ak sa vymedzí voči OĽaNO a Igorovi Matovičovi.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72316x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie