Založ si blog

Recenzia BLUT AUS NORD – Hallucinogen

BLUT AUS NORD – Hallucinogen

Francúzsko/atmospheric metal

Debemur Morti Productions/2019

Hovorí sa, že už v hudbe bolo toho povedané mnoho, možno všetko. Ja však s tým nesúhlasím. Je pravdou, že vychádza toho veľa a je to často záležitosť, kde si poviete, ale veď to tu už bolo, alebo sú tu tony balastu. Avšak čas od času vyjde vec, ktorá vás presvedčí, že hranice v hudbe neexistujú a stále je možné stvoriť veľkolepý opus, ktorý bortí hranice a ukazuje nám, že kreativita je bezbrehá. Preto na tieto klenoty nesmieme zabudnúť a jeden taký klenot mi ukázal, že stále sa dá natočiť album, ktorý tu jednoducho ešte nebol a ja ho musím predstaviť. Je to opojný halucinogén „Hallucinogen“ od francúzskych mystických okultistov BLUT AUS NORD. Je to paradox, ale ich možno najlepšie album je vlastne najpriamočiarejšie. Čo tým myslím? Predchádzajúce albumy a prevažná časť ich diskografie je plná kozmického mysticizmu, zložitých majestátnych postupov, ktoré často bojujú s temnými komplikovanými zákutiami atypických tónov. Naproti tomu „Hallucinogen“ je neuveriteľne melodické, atmosférické a hlavne monumentálne. Prím hrajú gitary a keď sa naplno využívajú hlavne spodné struny, moje srdiečko musí zaplesať. Album je súboj gitár, prekrásne postupy, do toho opäť množstvo tajomných ozvien a mnohofarebných vokálov, rôzne vychytávky, postupy, netypické prvky. Album chytí aj na prvýkrát, ale čím viac ho počúvate, tak objavujete stále nové a nové veci. BLUT AUS NORD sa stali už za ten čas kultom, ich tvorba je úplne originálna a týmto míľnikom opäť dokázali, že sú majstri svojho remesla. Tieto veľdiela ma vždy presvedčia, že stále je možné stvoriť niečo nové, originálne a hodné úcty.

Pištík 5/5

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

medveď, medveď hnedý

V obci Očová usmrtili problémovú medvedicu, pohybovala sa v blízkosti domov

17.08.2022 16:05

Zásahový tím evidoval v blízkosti Očovej tri problematické jedince medveďa hnedého, zvyšné dva medvede budú naďalej monitorovať.

The AP Interview Russia Ukraine War Zelenskyy

Zelenskyj pre Washington Post: Keby sme pred inváziou zasiali medzi ľudí chaos, Rusi by nás zožrali

17.08.2022 15:21

Ukrajinský prezident v rozhovore vysvetlil, prečo zľahčoval hrozbu vojny pred Ukrajincami.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58728x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie