Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo berme batôžteky a utekajme

Dnes opäť decentná dávka jemného masochizmu v podobe politického nedeľného obeda.

V politike: Nedeľa začala zostra a prvý vystúpil samotný mesiáš osamote osobne. Keby to sledoval niekto, kto nemá o politike ani šajnu, tak by si myslel, že tu vládne SAS a Sulík a Matovič je opozičný politik, ktorý z nejakých zvláštnych príčin nenávidí pána Sulíka. A keď poviete tomu nezúčastnenému, čo nemá o našej politike ani šajnu, že sú to koaliční partneri a pán Matovič je premiér, teda pardon, minister financií, ale prakticky premiér, tak vám neuverí. Inak akosi je z formy, dosť absentovala mafia, Fico, zlodeji, 12 rokov rozkrádania, ale napravil to podobenstvom z biblie a hlavne hľadaním nepriateľov. Dnes to bol klasicky arciveľenepriateľ Sulík, hlavne lebo nenakúpil testy, pán Grohling, ale aj pán Lengvarský. Zato stelesnenie neschopnosti Mikulec je v pohode. Inak vysvetľujem si to nejakým mysticizmom. Matovič je nejaká naša skrytá tajná zbraň ničivého rozsahu, že keď nás nejaká krajina naštve, tak ho tam pošleme robiť opozičnú politiku a do piatich rokoch je po krajine. V Čechách sme si to odskúšali a funguje to skvele, aj keď to bol taký skôr menší prototyp. Alebo nás niekto takto trestá. Aj keď Hlas príliš nemusím, pani Saková je moja obľúbená a dnes opäť fantastická. Kiež by raz sme mali pani premiérku, pani prezidentku už máme a napríklad SASka by dosadila za predsedkyňu parlamentu tiež ženu. Určite niekoho skvelého nájdu, majú tam plno šikovných a hneď by naša politická scéna vyzerala lepšie. Pán Krúpa vyzerá, že má aj nejaký svoj názor, dokonca vypráva príčetne, čo je v OĽANO veľmi nebezpečné, i keď obligátne „Fico“ nesmelo chýbať (poznávacia značka OĽANO), ale zas to vyzerá, že svojim sebavedomím to môže v politike niekde ešte dotiahnuť.

O 5 minút 12: Aj keď na týchto pánov nemám extra názor, radím ich skôr medzi tých príčetnejších v politike. Jednoznačne však musím súhlasiť s pánom Pellegrinim. Nie je možné, aby niekoho obvinili zločinci, ktorým dostali úplatky, ostali im tie úplatky, ako trest dostali podmienky, poudávali ako sa len dalo a obvinení musia DOKAZOVAŤ SVOJU NEVINU (!) a sedia pol roka v kobke a nevedia možno ani za čo. Tak nech ma obvinia a súdia, ale nie, že sedím niekde v kobke sám. To už aj ja si niečo na seba vymyslím, až ma dajú do cely, kde s niekým zahrám mariáš či kuknem na telku, napríklad nejakú tlačovku pána Matoviča, až vidím aj väčšie peklo. Týmto sa blížime justíciam piateho sveta. Dokonca to speje k tragédii, že Lipšic si tu bude súdiť ako sám uzná za vhodné. To už tam fakt mali koho dať. Desivé. Navyše pán Pellegrini pobavil o pani Remišovej, že keď povedal, že náhodou bude musieť ako vicepremiérka nahradiť pána Hegera ako premiéra, tak nám neostáva nič iné ako zobrať batôžtek a utekať preč. Rozhodne súhlasím a bolo to vidieť v relácii Na telo. Ešte ostáva záhadný Boris Kollár, že keď bude potreba, 5 poslancov má hneď, nepoznám teraz dopodrobna pomery v parlamente, ale zaujímalo, kto by to mohol byť.

Na telo: Pani Remišová možno vyzerá sympaticky, až pokiaľ neprehovorí, vtedy je to tragédia a dnes sa to ukázalo v plnej kráse a po dnešku zákonite idú Za ľudia pod jedno percento. Ona snáď neodpovedala ani na jednu otázku priamo, vlastne neodpovedala, nikdy vlastne ani nič nepovedala k veci, len sa vracala do minulosti až moderátor ju musel upozorniť, že veď sú rok a pol pri moci. Na začiatku akurát vybalila nejaké krabičky, keď sa pán Raši spýtal, nech ukáže, kde je ten jeho podpis a pán moderátor, či má tu zmluvu, začala sa vykrúcať, že ale kdesi je a že možno ju nepodpísal priamo, ale že to nejako zariadil a tak, no koment. Ale pobavila, keď povedala, že naša strana, je to už skôr moja strana Za ľudí, a ešte pár diskusií s ňou a dosiahne magických 0,01 percent. Pán Raši patrí medzi skôr tých príčetnejších a odpovedal k veci, ale nič nové a extra sme sa nedozvedeli.

Dnes bol zážitok sledovať určite pána premiéra, teda na papieri ministra financií, ako Sulík nenakúpil deťom testy, dišputy o stave slovenskej polície a justície, ktorý očividne ide nebezpečným smerom, kde sa to čoskoro môže týkať každého z nás, keď sa nebudete pozdávať susedovi či kolegovi v práci a už si prídu po vás a záhadných piatich pána Kollára. A, samozrejme, fantastická pani Denisa Saková. Pani Remišová bude možno v niečom inom schopná, ale na politiku sa fakt nehodí, fakt to nehovorím a nemyslím nijako zlomyseľne či výsmechom, ale fakt by sa jej možno hodila nejaká tichá úradnícka práca, ale na predsedníčku strany to fakt ani zďaleka nie je.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

03.09.2023

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne. V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

Patriot, Nemecko

Vláda schválila obstaranie systémov protivzdušnej obrany

04.10.2023 11:44

Slovensko to bude stáť 193,98 milióna eur.

Gaderská dolina

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra, jeho výmera sa zvýši

04.10.2023 11:34

ýmera sa zvýši na 40 889 hektárov.

Azerbajdžan / Arménsko / Karabach /

EÚ, Rusko a USA tajne konali pred azerbajdžanským útokom. Diplomacia medzi Západom a Ruskom zlyhala

04.10.2023 11:26

Predstavitelia Spojených štátov, Európskej únie a Ruska sa v septembri zišli v Turecku na neverejných mimoriadnych rokovaniach.

migranti česko

Na hranici Česka so Slovenskom zachytili desiatky migrantov krátko po zavedení kontrol

04.10.2023 11:26

Polícia spolu s colníkmi zastavuje okrem vytipovaných áut aj medzinárodné autobusy a kontroluje vlakovú dopravu.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99972x
Priemerná čítanosť článkov: 1587x

Autor blogu