Založ si blog

Nedeľný politický obed, dozvedeli sme sa niečo nové?

Keďže týždeň je za nami a bol super, tak sa treba troška vrátiť na zem a do reality. Na tom nám slúži nedeľný politický obed. Viem, že normálny človek si vyjde von, ale asi som potreboval dávku troška zdravého masochizmu. Dnes pokračujeme, leto a dnešné časy sú horúce, tak uvidíme s čím prídu naši mocipáni.

V politike: Keď pán moderátor ohlásil hostí, bolo jasné, že to bude hlavne nuda a možno dôjde na obedňajší spánok. Boris Kollár klasika. Celkom hovorí k veci, ale ak je sám, tak je to klasicky monológ, kde povie ľúbivé reči, no niečo splnia, niečo nie, na nikoho nenadáva, s každým vychádza, nekonfliktný, voliči asi spokojní. Otázky boli čakané, odpovede tiež. Zaujímavejší je, keď má niekoho proti sebe. Dvojka Tomáš-Šipoš sú takzvaní uspávači hadov. Oni obaja hodinu hovorili a vlastne nič nepovedali. Ja fakt neviem, či v tých stranách nemajú zdatnejších rétorov, ktorí povedia aj niečo iné ako naučené šablóny. Minimálne keby tam nastúpili ich šéfovia, a hlavne ten Šipošov, bola by to minimálne fantastická šou. Ono všeobecne je chyba podceňovať Matoviča, je to neuveriteľne neriadená a nespútaná strela, je to neuchopiteľná a chaotická sila, ktorú nemožno skrotiť a je nebezpečná ako pokazené Mochovce. Jeho miesto v dejepise bude možno výraznejšie, než to Mečiarove a to je už čo povedať. On je predurčený vojsť do dejín, či to bude pozitívne alebo negatívne, tož zatiaľ nezodpovedná otázka. Každopádne posty mačiaka má fantastické.

Na telo: Blanár je ďalší uspávač hadov, ktorý neustále ide to svoje a naučené frázy. Tie reči ako „poďme sa baviť odborne“ a pripomína mi to Danka. No a Sulík to začal odborne vysvetľovať a Blanár nechápal. Keď mu vysvetlil ceny energií a ich systém, tak začal Blanár o tretej vlne, lebo k tomu predošlému nevedel nič. Ja viem, že Sulík je dosť neobľúbený, ale ja ho považujem za toho príčetnejšieho a mám pocit, že sa aj v obore vyzná. Ide o to, že je pragmatik a vie triezvo zhodnotiť situáciu a aj pragmaticky odpovedá na dané otázky. A to vôbec nie som jeho volič a v mnohom s ním nesúhlasím. Hlavne sa mi páčil, keď povedal, že u nich je možné mať osobný názor, na rozdiel od SMERu. Tak nejako to vystihol. Blanár „poďme riešiť“, ale nepovedal ako, Sulík povedal, toť hodnotenie ich diskusie. Prínosom a zaujímavým bolo Sulíkove priblíženie nám laikom ako funguje pozadie určitých odvetví hospodárstva.

O 5 minút 12: Klasická stvčská diskusia, dalo sa to pozrieť, ale nič sme sa nedozvedeli, tak vlastne ste ani o nič neprišli. Akurát Kéry s Ešótkom sú zdatnejší a vedia byť aj štipľavejší ako na konkurenčnej telke dvojka Tomáš/Šipoš. Zaujala ma Miriam Šuteková, nepoznal som ju, ale nezávidel som jej situáciu, obhajovať stranu v rozklade a svoju rozkokošenú šéfku. Nepoznám jej názory, ale obdivujem ju za vernosť, to sa dnes už málokedy vidí. Rozhodne minimálne v tomto mi je sympatická, lebo nie je nič horšie ako zrada (viď najsamplepšia ministerka galaxie Kolíková, fakt nie som si istý, či to nie je danajský dar pre SASku). Potom na koniec bol rozhovor s pánom arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, určite ocenili ľudia, ktorí majú naplánovanú návštevu pápeža.

Dnes asi aj dokonca slabšie ako pred týždňom. Jediné za pozornosť stáli niektoré Sulíkove odpovede a informácie, a tiež informácie pána arcibiskupa ohľadom návštevy pápeža.

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

Film 28 dní

06.04.2024

Ja som to dal aj bez liečenia, ide to v pohode, takže nevidím presne do zákulisia podobných zariadení, ale o nastolení abstinencie a jej ďalšieho priebehu som niečo zažil. Ale iba čisto moje subjektívne postrehy. Do podobných zariadení idú už skôr už slušne rozbití ľudia, ona ešte vyzerala, že ju to baví a užíva si to, i keď to nič nemení na fakte, že problém [...]

Braňo Jobus v Kysuckej knižnici

17.03.2024

Na Jednotke vyšiel diel Opri sa o mňa s Braňom Jobusom. Vynikajúci, mimochodom. A tam bolo prezentované, že budú besedy v knižniciach. Predtým mi kamoš poslal plagát, že Braňo Jobus navštívi Kysuckú knižnicu a tak nebolo o čom. Toto si nemôžem nechať ujsť. Podarilo sa mi vybaviť voľno v robote, využívam to iba vo výnimočných prípadoch a tento to bol. Kysuckú [...]

Island, erupcia, sopka, Grindavík

Na islandskom polostrove Reykjanes sa začala od decembra už piata sopečná erupcia

29.05.2024 22:19

Meteorologický úrad zaznamenával pred najnovšou erupciou v oblasti približne 400 zemetrasení.

Rakúsko SR Schloss Hof  Prezident Čaputová Stretnutie

Čaputová na zámku Schloss Hof vyzdvihla výborné vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom

29.05.2024 21:54

Na rozlúčkovej návšteve si prezidentka prevzala rakúske najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu.

182706hasici zachrana deti 6535283 mensi

Otec zabudol vyložiť šestnásťmesačné dieťa v jasliach, zomrelo v rozpálenom aute

29.05.2024 21:33

Dieťa strávilo v aute nikým nespozorované celý deň, pričom rozhorúčené vozidlo stálo zaparkované na slnku.

Bundeswehr / Tornado stíhačka /

Vojaci Bundeswehru sa už nemusia povinne očkovať proti covidu

29.05.2024 21:16

Bundeswehr bude po novom vojakom aj naďalej ponúkať očkovanie na covid, avšak už len na dobrovoľnej báze.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 122246x
Priemerná čítanosť článkov: 1609x

Autor blogu