Založ si blog

Nedeľný politický obed, dozvedeli sme sa niečo nové?

Keďže týždeň je za nami a bol super, tak sa treba troška vrátiť na zem a do reality. Na tom nám slúži nedeľný politický obed. Viem, že normálny človek si vyjde von, ale asi som potreboval dávku troška zdravého masochizmu. Dnes pokračujeme, leto a dnešné časy sú horúce, tak uvidíme s čím prídu naši mocipáni.

V politike: Keď pán moderátor ohlásil hostí, bolo jasné, že to bude hlavne nuda a možno dôjde na obedňajší spánok. Boris Kollár klasika. Celkom hovorí k veci, ale ak je sám, tak je to klasicky monológ, kde povie ľúbivé reči, no niečo splnia, niečo nie, na nikoho nenadáva, s každým vychádza, nekonfliktný, voliči asi spokojní. Otázky boli čakané, odpovede tiež. Zaujímavejší je, keď má niekoho proti sebe. Dvojka Tomáš-Šipoš sú takzvaní uspávači hadov. Oni obaja hodinu hovorili a vlastne nič nepovedali. Ja fakt neviem, či v tých stranách nemajú zdatnejších rétorov, ktorí povedia aj niečo iné ako naučené šablóny. Minimálne keby tam nastúpili ich šéfovia, a hlavne ten Šipošov, bola by to minimálne fantastická šou. Ono všeobecne je chyba podceňovať Matoviča, je to neuveriteľne neriadená a nespútaná strela, je to neuchopiteľná a chaotická sila, ktorú nemožno skrotiť a je nebezpečná ako pokazené Mochovce. Jeho miesto v dejepise bude možno výraznejšie, než to Mečiarove a to je už čo povedať. On je predurčený vojsť do dejín, či to bude pozitívne alebo negatívne, tož zatiaľ nezodpovedná otázka. Každopádne posty mačiaka má fantastické.

Na telo: Blanár je ďalší uspávač hadov, ktorý neustále ide to svoje a naučené frázy. Tie reči ako „poďme sa baviť odborne“ a pripomína mi to Danka. No a Sulík to začal odborne vysvetľovať a Blanár nechápal. Keď mu vysvetlil ceny energií a ich systém, tak začal Blanár o tretej vlne, lebo k tomu predošlému nevedel nič. Ja viem, že Sulík je dosť neobľúbený, ale ja ho považujem za toho príčetnejšieho a mám pocit, že sa aj v obore vyzná. Ide o to, že je pragmatik a vie triezvo zhodnotiť situáciu a aj pragmaticky odpovedá na dané otázky. A to vôbec nie som jeho volič a v mnohom s ním nesúhlasím. Hlavne sa mi páčil, keď povedal, že u nich je možné mať osobný názor, na rozdiel od SMERu. Tak nejako to vystihol. Blanár „poďme riešiť“, ale nepovedal ako, Sulík povedal, toť hodnotenie ich diskusie. Prínosom a zaujímavým bolo Sulíkove priblíženie nám laikom ako funguje pozadie určitých odvetví hospodárstva.

O 5 minút 12: Klasická stvčská diskusia, dalo sa to pozrieť, ale nič sme sa nedozvedeli, tak vlastne ste ani o nič neprišli. Akurát Kéry s Ešótkom sú zdatnejší a vedia byť aj štipľavejší ako na konkurenčnej telke dvojka Tomáš/Šipoš. Zaujala ma Miriam Šuteková, nepoznal som ju, ale nezávidel som jej situáciu, obhajovať stranu v rozklade a svoju rozkokošenú šéfku. Nepoznám jej názory, ale obdivujem ju za vernosť, to sa dnes už málokedy vidí. Rozhodne minimálne v tomto mi je sympatická, lebo nie je nič horšie ako zrada (viď najsamplepšia ministerka galaxie Kolíková, fakt nie som si istý, či to nie je danajský dar pre SASku). Potom na koniec bol rozhovor s pánom arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, určite ocenili ľudia, ktorí majú naplánovanú návštevu pápeža.

Dnes asi aj dokonca slabšie ako pred týždňom. Jediné za pozornosť stáli niektoré Sulíkove odpovede a informácie, a tiež informácie pána arcibiskupa ohľadom návštevy pápeža.

Nedeľný politický obed alebo (aj) o jednom triumfálnom návrate

26.09.2021

Tak nám odsúdili Kováčika. Hovoria, že sa vydesili v opozícii, ale ja som si práveže všimol strach v očiach koalície, ktorí si až teraz uvedomili, kam zašli. Pretože po predčasných voľbách hrozí návrat Fica do vlády a len vtedy začne skutočná šou. Precedens nadišiel a najviac vydesený bol očividne Kollár. Tak uvidíme, čo bude ďalej. Fico [...]

Kniha Václav Votruba: MONUMENTY I

21.09.2021

Václav Votruba: MONUMENTY I, Nová Forma, Týn nad Vltavou 2019 Václav Votruba je relatívne invenčný autor a aj na poli hudby sa vyzná. Vydal toho viac, ale priamo od neho je to zatiaľ prvá kniha, s ktorou mám tú česť, v zásobe mám ešte napríklad Necrococka. Ale teraz k Monumentom. Po lopate a jednoducho by som to zhrnul, že je to 55 hudobných albumov so ženským spevom, [...]

Nedeľný politický obed alebo berme batôžteky a utekajme

19.09.2021

Dnes opäť decentná dávka jemného masochizmu v podobe politického nedeľného obeda. V politike: Nedeľa začala zostra a prvý vystúpil samotný mesiáš osamote osobne. Keby to sledoval niekto, kto nemá o politike ani šajnu, tak by si myslel, že tu vládne SAS a Sulík a Matovič je opozičný politik, ktorý z nejakých zvláštnych príčin [...]

Španielsko La Palma sopka erupcia

Španielsko vyhlásilo ostrov La Palma pre sopku za oblasť katastrofy

28.09.2021 17:33

Láva zničila takmer 600 domov, ako aj kostoly a banánové plantáže na ostrove La Palma

Marian Kočner

Na Kočnera, Zsuzsovú a spol. podali obžalobu pre prípravu vrážd Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho

28.09.2021 16:29

Prokurátor celkovo podal obžalobu na päť osôb.

Daniel Lipšic, parlament, 2013

Lipšic nestihol podať oznámenie o svojich majetkových pomeroch, príde o mesačný plat

28.09.2021 15:59

Takúto povinnosť stanovuje zákon o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov.

zá¡chranka / sanitka /

Petko: Kolaps nemocníc pri tretej vlne nepredpokladám

28.09.2021 15:28

Prezident Asociácie nemocníc Slovenska tiež uviedol, že nemocnice sú na tretiu vlnu pripravené po materiálno-technickej stránke lepšie, problémom je však chýbajúci personál.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 15185x
Priemerná čítanosť článkov: 1168x

Autor blogu

Kategórie