Založ si blog

Nedeľný politický obed, dozvedeli sme sa niečo nové?

Keďže týždeň je za nami a bol super, tak sa treba troška vrátiť na zem a do reality. Na tom nám slúži nedeľný politický obed. Viem, že normálny človek si vyjde von, ale asi som potreboval dávku troška zdravého masochizmu. Dnes pokračujeme, leto a dnešné časy sú horúce, tak uvidíme s čím prídu naši mocipáni.

V politike: Keď pán moderátor ohlásil hostí, bolo jasné, že to bude hlavne nuda a možno dôjde na obedňajší spánok. Boris Kollár klasika. Celkom hovorí k veci, ale ak je sám, tak je to klasicky monológ, kde povie ľúbivé reči, no niečo splnia, niečo nie, na nikoho nenadáva, s každým vychádza, nekonfliktný, voliči asi spokojní. Otázky boli čakané, odpovede tiež. Zaujímavejší je, keď má niekoho proti sebe. Dvojka Tomáš-Šipoš sú takzvaní uspávači hadov. Oni obaja hodinu hovorili a vlastne nič nepovedali. Ja fakt neviem, či v tých stranách nemajú zdatnejších rétorov, ktorí povedia aj niečo iné ako naučené šablóny. Minimálne keby tam nastúpili ich šéfovia, a hlavne ten Šipošov, bola by to minimálne fantastická šou. Ono všeobecne je chyba podceňovať Matoviča, je to neuveriteľne neriadená a nespútaná strela, je to neuchopiteľná a chaotická sila, ktorú nemožno skrotiť a je nebezpečná ako pokazené Mochovce. Jeho miesto v dejepise bude možno výraznejšie, než to Mečiarove a to je už čo povedať. On je predurčený vojsť do dejín, či to bude pozitívne alebo negatívne, tož zatiaľ nezodpovedná otázka. Každopádne posty mačiaka má fantastické.

Na telo: Blanár je ďalší uspávač hadov, ktorý neustále ide to svoje a naučené frázy. Tie reči ako „poďme sa baviť odborne“ a pripomína mi to Danka. No a Sulík to začal odborne vysvetľovať a Blanár nechápal. Keď mu vysvetlil ceny energií a ich systém, tak začal Blanár o tretej vlne, lebo k tomu predošlému nevedel nič. Ja viem, že Sulík je dosť neobľúbený, ale ja ho považujem za toho príčetnejšieho a mám pocit, že sa aj v obore vyzná. Ide o to, že je pragmatik a vie triezvo zhodnotiť situáciu a aj pragmaticky odpovedá na dané otázky. A to vôbec nie som jeho volič a v mnohom s ním nesúhlasím. Hlavne sa mi páčil, keď povedal, že u nich je možné mať osobný názor, na rozdiel od SMERu. Tak nejako to vystihol. Blanár „poďme riešiť“, ale nepovedal ako, Sulík povedal, toť hodnotenie ich diskusie. Prínosom a zaujímavým bolo Sulíkove priblíženie nám laikom ako funguje pozadie určitých odvetví hospodárstva.

O 5 minút 12: Klasická stvčská diskusia, dalo sa to pozrieť, ale nič sme sa nedozvedeli, tak vlastne ste ani o nič neprišli. Akurát Kéry s Ešótkom sú zdatnejší a vedia byť aj štipľavejší ako na konkurenčnej telke dvojka Tomáš/Šipoš. Zaujala ma Miriam Šuteková, nepoznal som ju, ale nezávidel som jej situáciu, obhajovať stranu v rozklade a svoju rozkokošenú šéfku. Nepoznám jej názory, ale obdivujem ju za vernosť, to sa dnes už málokedy vidí. Rozhodne minimálne v tomto mi je sympatická, lebo nie je nič horšie ako zrada (viď najsamplepšia ministerka galaxie Kolíková, fakt nie som si istý, či to nie je danajský dar pre SASku). Potom na koniec bol rozhovor s pánom arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, určite ocenili ľudia, ktorí majú naplánovanú návštevu pápeža.

Dnes asi aj dokonca slabšie ako pred týždňom. Jediné za pozornosť stáli niektoré Sulíkove odpovede a informácie, a tiež informácie pána arcibiskupa ohľadom návštevy pápeža.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

Eduard Heger, Igor Matovič, úrad vlády

Rozísť sa, aby získali hlasy? Nonsens, tvrdí politológ. To môže napadnúť len Hegerovi a Matovičovi

04.02.2023 06:00

Ak by sa k nejakej strane pridal, mohol by jej pomôcť dostať sa nad päťpercentnú hranicu, no len ak sa vymedzí voči OĽaNO a Igorovi Matovičovi.

USA, balón špionážny, monitoring, Čína

Pentagón: Ďalší čínsky balón lieta nad Latinskou Amerikou

04.02.2023 05:15

Americké ministerstvo obrany v piatok informovalo, že nad Latinskou Amerikou zaznamenalo ďalší čínsky špionážny balón.

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72307x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie