Založ si blog

Nedeľný politický obed, dozvedeli sme sa niečo nové?

Keďže týždeň je za nami a bol super, tak sa treba troška vrátiť na zem a do reality. Na tom nám slúži nedeľný politický obed. Viem, že normálny človek si vyjde von, ale asi som potreboval dávku troška zdravého masochizmu. Dnes pokračujeme, leto a dnešné časy sú horúce, tak uvidíme s čím prídu naši mocipáni.

V politike: Keď pán moderátor ohlásil hostí, bolo jasné, že to bude hlavne nuda a možno dôjde na obedňajší spánok. Boris Kollár klasika. Celkom hovorí k veci, ale ak je sám, tak je to klasicky monológ, kde povie ľúbivé reči, no niečo splnia, niečo nie, na nikoho nenadáva, s každým vychádza, nekonfliktný, voliči asi spokojní. Otázky boli čakané, odpovede tiež. Zaujímavejší je, keď má niekoho proti sebe. Dvojka Tomáš-Šipoš sú takzvaní uspávači hadov. Oni obaja hodinu hovorili a vlastne nič nepovedali. Ja fakt neviem, či v tých stranách nemajú zdatnejších rétorov, ktorí povedia aj niečo iné ako naučené šablóny. Minimálne keby tam nastúpili ich šéfovia, a hlavne ten Šipošov, bola by to minimálne fantastická šou. Ono všeobecne je chyba podceňovať Matoviča, je to neuveriteľne neriadená a nespútaná strela, je to neuchopiteľná a chaotická sila, ktorú nemožno skrotiť a je nebezpečná ako pokazené Mochovce. Jeho miesto v dejepise bude možno výraznejšie, než to Mečiarove a to je už čo povedať. On je predurčený vojsť do dejín, či to bude pozitívne alebo negatívne, tož zatiaľ nezodpovedná otázka. Každopádne posty mačiaka má fantastické.

Na telo: Blanár je ďalší uspávač hadov, ktorý neustále ide to svoje a naučené frázy. Tie reči ako „poďme sa baviť odborne“ a pripomína mi to Danka. No a Sulík to začal odborne vysvetľovať a Blanár nechápal. Keď mu vysvetlil ceny energií a ich systém, tak začal Blanár o tretej vlne, lebo k tomu predošlému nevedel nič. Ja viem, že Sulík je dosť neobľúbený, ale ja ho považujem za toho príčetnejšieho a mám pocit, že sa aj v obore vyzná. Ide o to, že je pragmatik a vie triezvo zhodnotiť situáciu a aj pragmaticky odpovedá na dané otázky. A to vôbec nie som jeho volič a v mnohom s ním nesúhlasím. Hlavne sa mi páčil, keď povedal, že u nich je možné mať osobný názor, na rozdiel od SMERu. Tak nejako to vystihol. Blanár „poďme riešiť“, ale nepovedal ako, Sulík povedal, toť hodnotenie ich diskusie. Prínosom a zaujímavým bolo Sulíkove priblíženie nám laikom ako funguje pozadie určitých odvetví hospodárstva.

O 5 minút 12: Klasická stvčská diskusia, dalo sa to pozrieť, ale nič sme sa nedozvedeli, tak vlastne ste ani o nič neprišli. Akurát Kéry s Ešótkom sú zdatnejší a vedia byť aj štipľavejší ako na konkurenčnej telke dvojka Tomáš/Šipoš. Zaujala ma Miriam Šuteková, nepoznal som ju, ale nezávidel som jej situáciu, obhajovať stranu v rozklade a svoju rozkokošenú šéfku. Nepoznám jej názory, ale obdivujem ju za vernosť, to sa dnes už málokedy vidí. Rozhodne minimálne v tomto mi je sympatická, lebo nie je nič horšie ako zrada (viď najsamplepšia ministerka galaxie Kolíková, fakt nie som si istý, či to nie je danajský dar pre SASku). Potom na koniec bol rozhovor s pánom arcibiskupom Stanislavom Zvolenským, určite ocenili ľudia, ktorí majú naplánovanú návštevu pápeža.

Dnes asi aj dokonca slabšie ako pred týždňom. Jediné za pozornosť stáli niektoré Sulíkove odpovede a informácie, a tiež informácie pána arcibiskupa ohľadom návštevy pápeža.

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

medveď, medveď hnedý

V obci Očová usmrtili problémovú medvedicu, pohybovala sa v blízkosti domov

17.08.2022 16:05

Zásahový tím evidoval v blízkosti Očovej tri problematické jedince medveďa hnedého, zvyšné dva medvede budú naďalej monitorovať.

The AP Interview Russia Ukraine War Zelenskyy

Zelenskyj pre Washington Post: Keby sme pred inváziou zasiali medzi ľudí chaos, Rusi by nás zožrali

17.08.2022 15:21

Ukrajinský prezident v rozhovore vysvetlil, prečo zľahčoval hrozbu vojny pred Ukrajincami.

António Guterres

Ankara hovorí v súvislosti s cestou šéfa OSN do Ľvova o konci vojny

17.08.2022 14:56

Rokovania o všeobecnom prímerí sú však podľa OSN a Turecka možné len vtedy, ak žiadna z bojujúcich strán nedokáže zaznamenať výrazné územné zisky a vzdá sa cieľa konečného víťazstva.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58724x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie