Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo (aj) o jednom triumfálnom návrate

Tak nám odsúdili Kováčika. Hovoria, že sa vydesili v opozícii, ale ja som si práveže všimol strach v očiach koalície, ktorí si až teraz uvedomili, kam zašli. Pretože po predčasných voľbách hrozí návrat Fica do vlády a len vtedy začne skutočná šou. Precedens nadišiel a najviac vydesený bol očividne Kollár. Tak uvidíme, čo bude ďalej. Fico nezabúda.

V politike: Prvá debata viac-menej o ničom, pán Blanár zasa to isté klišé a čakané vety, pán Krajniak podobne, akurát sem-tam povedal aj niečo k veci a hodil aj nejaké fakty. Pán Lengvarský skôr taká informačná debata, čo sa deje s epidémiou a čo náš možno čaká. Jeho štýl je vecný, k veci, pre ľudí, čo potrebujú nejaké info k práci, k deťom do školy, to mohlo byť zaujímavé.

O 5 minút 12: Nie som fanúšikov pána Fica a ani nemusím súhlasiť s tým čo povie, ale nemožno mu odoprieť, že svoju prácu, teda politiku, robí fenomenálne. Ak by každý pracoval tak dobre, ako pán Fico robí politiku, tak rastom dobiehame Čínu. Ak raz budú písané dejiny slovenskej politiky, tak v kapitole velikáni budú mať zatiaľ čestné miesto pán Mečiar, pán Fico a pán premiér, teda fakticky… inak minister financií. Pozor, to nehovorí o tom, že robili dobre pre ľudí, pre štát, či zanechali nejaké mravné posolstvo. Takí v politike nemajú čo hľadať. Musia byť ako oni traja, majstri populizmu (Fico vedie), zdatní rétori (hlavne Mečiar bol famózny), a mať charizmu (hlavne náš mesiáš to zdravo kombinuje so skvelým divadelníckym šoumenstvom, to sme tu ešte nemali). Pán Fico navyše predviedol, čo sa ešte asi žiadnemu politikovi nepodarilo, ešte dva tri roky dozadu bol politická mŕtvola a aj na pohľad to vyzeralo s ním nedobre, keď mu zobrali slečnu Troškovú, ale to by vzalo každého normálneho chlapa. A on teraz chytil druhý dych, masívne atakuje preferencie, ľudia ho zas počúvajú, chcú voliť, a je v neuveriteľnej forme a mám pocit, že pôsobí istejšie ako kedykoľvek predtým. To aj predviedol v tejto relácii. Fenomenálny populizmus, krásne vety, aké potrebujú voliči počuť, pohotová reakcia na čokoľvek, jednoducho Majster politik. Inak, keď hovoril o niektorých veciach v súdnictve, tak vtedy som mu musel dať za pravdu. Nie je možné, aby zločinci, ktorým hrozí pomaly doživotie, zrazu nakecajú na ostatných a zázračne skončia s podmienkami. Nemusím byť JUDr., aby som pochopil, že niečo nesedí. Niekto údajne ponúkol úplatok druhému, ani jeden o ničom nevie, iba podľa zločinca Makóa, ktorý robil prostredníka, to tak bolo. Ako keby si nevedeli tie úplatky predať medzi sebou niekde na autobusovej zastávke v ruksaku. A nakoniec bach, rok vo vyšetrovačke a basa. Lebo jeden povedal, alebo dvaja navlas rovnako. 13 rokov, lebo kajúcnik povedal, verzus podmienka kajúcnika, ktorý bol pri toľkých zločinoch, že by to stačilo na pár doživotí. Ja viem, že ľudia sú šťastní, keď vysokopostavení idú do basy, ľudská závisť a túžba po nešťastí druhých je akosi prirodzená, ale v budúcnu sa to môže stať aj im, ale už bude neskoro. Pán Pčolinský sympaticky, k veci, vecne, malo to hlavu aj pätu, nakoniec sa mu nečudujem, ide o jeho brata, navyše s očkovaním je na tom ako ja a vlastne mám podobný názor ako on.

Na telo: Pán Tomáš totálna klasika, je to diskusný matador a tak sme sa dozvedeli vlastne nič a hovoril klasické frázy a čakané vety. Pán Šeliga, aj keď v mnohých, vlastne v dosť veľa veciach nesúhlasím, vyzerá byť ako politik šikovný a hovorí k veci a vyzerá byť pri zmysloch, keďže jeho vety majú hlavu aj pätu. Ale inak ničím výnimočná diskusia. Nakoniec pán (papierovo) premiér Heger, veľmi zmierlivý tón, zrejme pochopil, že musí to nejako držať pokope, aj keď legendárnych „12 rokov“ nechýbalo.

Dnes nič nezvyčajné, iba sa potvrdilo, že pán Fico je v neuveriteľnej forme. Fakt nie som jeho fanúšik ani volič, ale musím konštatovať, že mu ide momentálne karta.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

USA, balón špionážny, monitoring, Čína

Pentagón: Ďalší čínsky balón lieta nad Latinskou Amerikou

04.02.2023 05:15

Americké ministerstvo obrany v piatok informovalo, že nad Latinskou Amerikou zaznamenalo ďalší čínsky špionážny balón.

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72304x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie