Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo (aj) o jednom triumfálnom návrate

Tak nám odsúdili Kováčika. Hovoria, že sa vydesili v opozícii, ale ja som si práveže všimol strach v očiach koalície, ktorí si až teraz uvedomili, kam zašli. Pretože po predčasných voľbách hrozí návrat Fica do vlády a len vtedy začne skutočná šou. Precedens nadišiel a najviac vydesený bol očividne Kollár. Tak uvidíme, čo bude ďalej. Fico nezabúda.

V politike: Prvá debata viac-menej o ničom, pán Blanár zasa to isté klišé a čakané vety, pán Krajniak podobne, akurát sem-tam povedal aj niečo k veci a hodil aj nejaké fakty. Pán Lengvarský skôr taká informačná debata, čo sa deje s epidémiou a čo náš možno čaká. Jeho štýl je vecný, k veci, pre ľudí, čo potrebujú nejaké info k práci, k deťom do školy, to mohlo byť zaujímavé.

O 5 minút 12: Nie som fanúšikov pána Fica a ani nemusím súhlasiť s tým čo povie, ale nemožno mu odoprieť, že svoju prácu, teda politiku, robí fenomenálne. Ak by každý pracoval tak dobre, ako pán Fico robí politiku, tak rastom dobiehame Čínu. Ak raz budú písané dejiny slovenskej politiky, tak v kapitole velikáni budú mať zatiaľ čestné miesto pán Mečiar, pán Fico a pán premiér, teda fakticky… inak minister financií. Pozor, to nehovorí o tom, že robili dobre pre ľudí, pre štát, či zanechali nejaké mravné posolstvo. Takí v politike nemajú čo hľadať. Musia byť ako oni traja, majstri populizmu (Fico vedie), zdatní rétori (hlavne Mečiar bol famózny), a mať charizmu (hlavne náš mesiáš to zdravo kombinuje so skvelým divadelníckym šoumenstvom, to sme tu ešte nemali). Pán Fico navyše predviedol, čo sa ešte asi žiadnemu politikovi nepodarilo, ešte dva tri roky dozadu bol politická mŕtvola a aj na pohľad to vyzeralo s ním nedobre, keď mu zobrali slečnu Troškovú, ale to by vzalo každého normálneho chlapa. A on teraz chytil druhý dych, masívne atakuje preferencie, ľudia ho zas počúvajú, chcú voliť, a je v neuveriteľnej forme a mám pocit, že pôsobí istejšie ako kedykoľvek predtým. To aj predviedol v tejto relácii. Fenomenálny populizmus, krásne vety, aké potrebujú voliči počuť, pohotová reakcia na čokoľvek, jednoducho Majster politik. Inak, keď hovoril o niektorých veciach v súdnictve, tak vtedy som mu musel dať za pravdu. Nie je možné, aby zločinci, ktorým hrozí pomaly doživotie, zrazu nakecajú na ostatných a zázračne skončia s podmienkami. Nemusím byť JUDr., aby som pochopil, že niečo nesedí. Niekto údajne ponúkol úplatok druhému, ani jeden o ničom nevie, iba podľa zločinca Makóa, ktorý robil prostredníka, to tak bolo. Ako keby si nevedeli tie úplatky predať medzi sebou niekde na autobusovej zastávke v ruksaku. A nakoniec bach, rok vo vyšetrovačke a basa. Lebo jeden povedal, alebo dvaja navlas rovnako. 13 rokov, lebo kajúcnik povedal, verzus podmienka kajúcnika, ktorý bol pri toľkých zločinoch, že by to stačilo na pár doživotí. Ja viem, že ľudia sú šťastní, keď vysokopostavení idú do basy, ľudská závisť a túžba po nešťastí druhých je akosi prirodzená, ale v budúcnu sa to môže stať aj im, ale už bude neskoro. Pán Pčolinský sympaticky, k veci, vecne, malo to hlavu aj pätu, nakoniec sa mu nečudujem, ide o jeho brata, navyše s očkovaním je na tom ako ja a vlastne mám podobný názor ako on.

Na telo: Pán Tomáš totálna klasika, je to diskusný matador a tak sme sa dozvedeli vlastne nič a hovoril klasické frázy a čakané vety. Pán Šeliga, aj keď v mnohých, vlastne v dosť veľa veciach nesúhlasím, vyzerá byť ako politik šikovný a hovorí k veci a vyzerá byť pri zmysloch, keďže jeho vety majú hlavu aj pätu. Ale inak ničím výnimočná diskusia. Nakoniec pán (papierovo) premiér Heger, veľmi zmierlivý tón, zrejme pochopil, že musí to nejako držať pokope, aj keď legendárnych „12 rokov“ nechýbalo.

Dnes nič nezvyčajné, iba sa potvrdilo, že pán Fico je v neuveriteľnej forme. Fakt nie som jeho fanúšik ani volič, ale musím konštatovať, že mu ide momentálne karta.

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…!

11.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…! vlastný náklad, 2019 Po prečítaní druhého dielu som si pozrel nejaké rozhovory s autorom a tam hovorí dobre. Možno až moc dobre. A pravé to je škoda, že to čo hovorí na prednáškach viac nepretavil do knihy. Mám pocit, že skoro vôbec. V knihe sa dočítam iba ako naháňal baby, ako baby [...]

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytrezvenie…!

10.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytriezvenie…! vlastný náklad, 2017 Možno budem príliš nesúhlasný, polemický až kritický, ale mám ako trocha zainteresovaný v problematike na to iný názor, to treba na spresnenie povedať na úvod. Keďže mám už čo to napozerané a načítané o otázkach alkoholizmu, nemohol som vynechať ani túto knihu. Ono je [...]

Štyri logy v zahraničnom filme

05.10.2023

Výber zápiskov zo štyroch filmoch o Démonovi. Kým prvé dva sú ťažké a depresívne, druhé dva sú skôr ľahšie a hlavne posledný uvedený je skôr úsmevnejší než nejaký tragický. Štyri rôzne snímky s pomotanými osudmi. A z rôznych kútov sveta. Austrálsky, dánsky a dva americké. Jeden starší a jeden novší. Krížom krážom. Prízrak Démona ani v umení [...]

Izrael, Gaza

Izraelská armáda potvrdila smrť piatich rukojemníkov zadržiavaných Hamasom

01.12.2023 21:14

Izraelské bombardovanie si od ranného konca týždňového prímeria vyžiadalo údajne životy 178 Palestínčanov a ďalších 589 pri ňom bolo zranených.

Vyšný Komárnik hranice kolóny, poľsko

Kontrola na hranici s Poľskom bude pokračovať

01.12.2023 18:50

Poľsko pôvodne zaviedlo dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom 4. októbra, a to s cieľom obmedziť pohyb nelegálnych migrantov, ktorí prichádzajú do EÚ po takzvanej balkánskej trase.

Bratislava  posyp zima

Bratislava očakáva sneženie. Mesto deklaruje, že je na zimnú údržbu pripravené

01.12.2023 17:37

Mestský dispečing má pripravený komplexný, celomestský plán zásahu vrátane preventívnych posypov ešte pred samotným snežením.

Summit Klimatický COP28, čaputová

Čaputová na COP28: Ľudstvo sa rúti do priepasti. SR je medzi najambicióznejšími štátmi v brzdení klimatickej krízy

01.12.2023 17:09, aktualizované: 20:38

Počet katastrof súvisiacich s počasím počas uplynulých štyroch desaťročí stúpol takmer trojnásobne, uviedla prezidentka.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 106675x
Priemerná čítanosť článkov: 1592x

Autor blogu