Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo (aj) o jednom triumfálnom návrate

Tak nám odsúdili Kováčika. Hovoria, že sa vydesili v opozícii, ale ja som si práveže všimol strach v očiach koalície, ktorí si až teraz uvedomili, kam zašli. Pretože po predčasných voľbách hrozí návrat Fica do vlády a len vtedy začne skutočná šou. Precedens nadišiel a najviac vydesený bol očividne Kollár. Tak uvidíme, čo bude ďalej. Fico nezabúda.

V politike: Prvá debata viac-menej o ničom, pán Blanár zasa to isté klišé a čakané vety, pán Krajniak podobne, akurát sem-tam povedal aj niečo k veci a hodil aj nejaké fakty. Pán Lengvarský skôr taká informačná debata, čo sa deje s epidémiou a čo náš možno čaká. Jeho štýl je vecný, k veci, pre ľudí, čo potrebujú nejaké info k práci, k deťom do školy, to mohlo byť zaujímavé.

O 5 minút 12: Nie som fanúšikov pána Fica a ani nemusím súhlasiť s tým čo povie, ale nemožno mu odoprieť, že svoju prácu, teda politiku, robí fenomenálne. Ak by každý pracoval tak dobre, ako pán Fico robí politiku, tak rastom dobiehame Čínu. Ak raz budú písané dejiny slovenskej politiky, tak v kapitole velikáni budú mať zatiaľ čestné miesto pán Mečiar, pán Fico a pán premiér, teda fakticky… inak minister financií. Pozor, to nehovorí o tom, že robili dobre pre ľudí, pre štát, či zanechali nejaké mravné posolstvo. Takí v politike nemajú čo hľadať. Musia byť ako oni traja, majstri populizmu (Fico vedie), zdatní rétori (hlavne Mečiar bol famózny), a mať charizmu (hlavne náš mesiáš to zdravo kombinuje so skvelým divadelníckym šoumenstvom, to sme tu ešte nemali). Pán Fico navyše predviedol, čo sa ešte asi žiadnemu politikovi nepodarilo, ešte dva tri roky dozadu bol politická mŕtvola a aj na pohľad to vyzeralo s ním nedobre, keď mu zobrali slečnu Troškovú, ale to by vzalo každého normálneho chlapa. A on teraz chytil druhý dych, masívne atakuje preferencie, ľudia ho zas počúvajú, chcú voliť, a je v neuveriteľnej forme a mám pocit, že pôsobí istejšie ako kedykoľvek predtým. To aj predviedol v tejto relácii. Fenomenálny populizmus, krásne vety, aké potrebujú voliči počuť, pohotová reakcia na čokoľvek, jednoducho Majster politik. Inak, keď hovoril o niektorých veciach v súdnictve, tak vtedy som mu musel dať za pravdu. Nie je možné, aby zločinci, ktorým hrozí pomaly doživotie, zrazu nakecajú na ostatných a zázračne skončia s podmienkami. Nemusím byť JUDr., aby som pochopil, že niečo nesedí. Niekto údajne ponúkol úplatok druhému, ani jeden o ničom nevie, iba podľa zločinca Makóa, ktorý robil prostredníka, to tak bolo. Ako keby si nevedeli tie úplatky predať medzi sebou niekde na autobusovej zastávke v ruksaku. A nakoniec bach, rok vo vyšetrovačke a basa. Lebo jeden povedal, alebo dvaja navlas rovnako. 13 rokov, lebo kajúcnik povedal, verzus podmienka kajúcnika, ktorý bol pri toľkých zločinoch, že by to stačilo na pár doživotí. Ja viem, že ľudia sú šťastní, keď vysokopostavení idú do basy, ľudská závisť a túžba po nešťastí druhých je akosi prirodzená, ale v budúcnu sa to môže stať aj im, ale už bude neskoro. Pán Pčolinský sympaticky, k veci, vecne, malo to hlavu aj pätu, nakoniec sa mu nečudujem, ide o jeho brata, navyše s očkovaním je na tom ako ja a vlastne mám podobný názor ako on.

Na telo: Pán Tomáš totálna klasika, je to diskusný matador a tak sme sa dozvedeli vlastne nič a hovoril klasické frázy a čakané vety. Pán Šeliga, aj keď v mnohých, vlastne v dosť veľa veciach nesúhlasím, vyzerá byť ako politik šikovný a hovorí k veci a vyzerá byť pri zmysloch, keďže jeho vety majú hlavu aj pätu. Ale inak ničím výnimočná diskusia. Nakoniec pán (papierovo) premiér Heger, veľmi zmierlivý tón, zrejme pochopil, že musí to nejako držať pokope, aj keď legendárnych „12 rokov“ nechýbalo.

Dnes nič nezvyčajné, iba sa potvrdilo, že pán Fico je v neuveriteľnej forme. Fakt nie som jeho fanúšik ani volič, ale musím konštatovať, že mu ide momentálne karta.

Tankové dni Laugaricio 2024

06.07.2024

Táto akcia je dobre známa a už kedysi som sa raz zúčastnil. Tento rok to nebolo príliš v pláne, ale nakoniec sa nečakane naskytla možnosť, tak sme sa podujali. Nečakané akcie sú často najlepšie.My sme boli dlhoročnými návštevníkmi Bojov na Hrone v Starom Tekove, než to skončilo. Boli sme na všetkých ročníkov od 2011 až po 2017. Bolo to fantastické podujatie [...]

vICTIM oF cHANGES v podaní chicago school of rock

30.06.2024

Minule som pozeral na kapely, ktoré prerobili nejaké songy od Judas Priest a vyskočilo mi toto pozoruhodné video týchto sympatických deciek. Chicago School Of Rock čo som vypátral je hudobná škola s orientáciou na rock a pripravuje tak mladé talenty na hudobnú kariéru. No a tento song sa im mimoriadne vydaril. Ja ho v originály až tak moc nemusím, ono všeobecne prvé dva albumy [...]

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

NATO, výcvik

Môže NATO urobiť niečo, čo Rusko zabolí? Odpovedá austrálsky generál

25.07.2024 06:00

Po viac ako dvoch rokoch od invázie na Ukrajine sú Rusi skúsenejší a sú nebezpečnejším protivníkom. Myslí si to austrálsky generálmajor vo výslužbe Mick Ryan.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 126838x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu