Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo ako vyzerá pokojná debata

Stále sa niečo deje a tak aspoň spomenieme tlačovku pána Fica z tohto týždňa, kde ukazoval stále formu. Už raz povedal kedysi „vy veľmi dobre viete, že sme majstri v populizme, teda keď chceme byť“ a do toho Kažimír a Glendová v smiechu a Počiatek v kolenách. Tesať do kameňa. A tu to teraz predviedol. Pohotové odpovede na čokoľvek, hlavne keď si vysvetlil otázku po svojom. Novinár poučený, volič nadšený a nakoniec keď sa chce, povie sa aj pravda: „Kto chce huliť, hulí“.

V politike: Debata dvoch potenciálnych koaličných partnerov, aj keď pán Sulík si to nevie predstaviť, v dnešnej situácii je to po predčasných voľbách pravdepodobné, on aj pán Pellegrini patria medzi príčetnejších a hlavne pán Sulík je chladný pragmatik. Debata na úrovni, aj sme sa niečo dozvedeli, hlavne keď pán Sulík vysvetľoval veci okolo plynu, tak očividne tomu rozumie a nie je to len o tom, že katastrofa – plyn zdražie, ale aj predostrel návrhy, aby dopady boli menšie, nakoľko to bude účinné uvidíme. Pán Pellegrini v pohode, až tie babičky si mohol odpustiť, už to bolo na hrane nízkeho populizmu, ale je jasné, že je to smutné ak k tomu dôjde a minister hospodárstva dal najavo, že sa to bude riešiť.

O 5 minút dvanásť: Na úvod fantastická Pani Prezidentka. Aj keď som z opačného názorového centra a nemusím s ňou vo všetkom súhlasiť, tak hovorila rozumne a vlastne človek s ňou musel súhlasiť. Pri jej voľbe som sa bál, priam sa jej desil, ale nakoniec sa z nej vykľula šikovná štátnička a predstaviteľka nášho štátu. Debata pánov Tomáša a Šipoša bola vlastne predvídaná. Keby vám povedal moderátor otázky dopredu, tak vlastne aj si poviete odpovede za nich. Tu platí teória o uspávačoch hadov.

Na telo: Pán Grendel vecne, nemusel som s ním súhlasiť, ale prejavil sa slušne so svojim názorom a k nemu fantastická pani Saková. Bola by to úžasná pani premiérka a k pani prezidentke ešte nejakú šikovnú predsedkyňu parlamentu a mali by sme vedenie štátu, ktoré by nám závidel celý svet. Vo všetkom s ňou sa dá súhlasiť a hlavne nakoniec, keď hovorila, že si nevie predstaviť, že by mali mať poslanci previerky.

Takže celkom to bolo dnes v pohode a aj poučné. Hlavne sme zistili, že nedeľa, respektíve týždeň bez nášho mesiáša a šoumena – to nie je úplne ono. Aspoň mačiaka mohol dať, tie statusy s ním sú pecka.

Tankové dni Laugaricio 2024

06.07.2024

Táto akcia je dobre známa a už kedysi som sa raz zúčastnil. Tento rok to nebolo príliš v pláne, ale nakoniec sa nečakane naskytla možnosť, tak sme sa podujali. Nečakané akcie sú často najlepšie.My sme boli dlhoročnými návštevníkmi Bojov na Hrone v Starom Tekove, než to skončilo. Boli sme na všetkých ročníkov od 2011 až po 2017. Bolo to fantastické podujatie [...]

vICTIM oF cHANGES v podaní chicago school of rock

30.06.2024

Minule som pozeral na kapely, ktoré prerobili nejaké songy od Judas Priest a vyskočilo mi toto pozoruhodné video týchto sympatických deciek. Chicago School Of Rock čo som vypátral je hudobná škola s orientáciou na rock a pripravuje tak mladé talenty na hudobnú kariéru. No a tento song sa im mimoriadne vydaril. Ja ho v originály až tak moc nemusím, ono všeobecne prvé dva albumy [...]

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 126840x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu