Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo ako vyzerá pokojná debata

Stále sa niečo deje a tak aspoň spomenieme tlačovku pána Fica z tohto týždňa, kde ukazoval stále formu. Už raz povedal kedysi „vy veľmi dobre viete, že sme majstri v populizme, teda keď chceme byť“ a do toho Kažimír a Glendová v smiechu a Počiatek v kolenách. Tesať do kameňa. A tu to teraz predviedol. Pohotové odpovede na čokoľvek, hlavne keď si vysvetlil otázku po svojom. Novinár poučený, volič nadšený a nakoniec keď sa chce, povie sa aj pravda: „Kto chce huliť, hulí“.

V politike: Debata dvoch potenciálnych koaličných partnerov, aj keď pán Sulík si to nevie predstaviť, v dnešnej situácii je to po predčasných voľbách pravdepodobné, on aj pán Pellegrini patria medzi príčetnejších a hlavne pán Sulík je chladný pragmatik. Debata na úrovni, aj sme sa niečo dozvedeli, hlavne keď pán Sulík vysvetľoval veci okolo plynu, tak očividne tomu rozumie a nie je to len o tom, že katastrofa – plyn zdražie, ale aj predostrel návrhy, aby dopady boli menšie, nakoľko to bude účinné uvidíme. Pán Pellegrini v pohode, až tie babičky si mohol odpustiť, už to bolo na hrane nízkeho populizmu, ale je jasné, že je to smutné ak k tomu dôjde a minister hospodárstva dal najavo, že sa to bude riešiť.

O 5 minút dvanásť: Na úvod fantastická Pani Prezidentka. Aj keď som z opačného názorového centra a nemusím s ňou vo všetkom súhlasiť, tak hovorila rozumne a vlastne človek s ňou musel súhlasiť. Pri jej voľbe som sa bál, priam sa jej desil, ale nakoniec sa z nej vykľula šikovná štátnička a predstaviteľka nášho štátu. Debata pánov Tomáša a Šipoša bola vlastne predvídaná. Keby vám povedal moderátor otázky dopredu, tak vlastne aj si poviete odpovede za nich. Tu platí teória o uspávačoch hadov.

Na telo: Pán Grendel vecne, nemusel som s ním súhlasiť, ale prejavil sa slušne so svojim názorom a k nemu fantastická pani Saková. Bola by to úžasná pani premiérka a k pani prezidentke ešte nejakú šikovnú predsedkyňu parlamentu a mali by sme vedenie štátu, ktoré by nám závidel celý svet. Vo všetkom s ňou sa dá súhlasiť a hlavne nakoniec, keď hovorila, že si nevie predstaviť, že by mali mať poslanci previerky.

Takže celkom to bolo dnes v pohode a aj poučné. Hlavne sme zistili, že nedeľa, respektíve týždeň bez nášho mesiáša a šoumena – to nie je úplne ono. Aspoň mačiaka mohol dať, tie statusy s ním sú pecka.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

Eduard Heger, Igor Matovič, úrad vlády

Rozísť sa, aby získali hlasy? Nonsens, tvrdí politológ. To môže napadnúť len Hegerovi a Matovičovi

04.02.2023 06:00

Ak by sa k nejakej strane pridal, mohol by jej pomôcť dostať sa nad päťpercentnú hranicu, no len ak sa vymedzí voči OĽaNO a Igorovi Matovičovi.

USA, balón špionážny, monitoring, Čína

Pentagón: Ďalší čínsky balón lieta nad Latinskou Amerikou

04.02.2023 05:15

Americké ministerstvo obrany v piatok informovalo, že nad Latinskou Amerikou zaznamenalo ďalší čínsky špionážny balón.

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72310x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie