Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo ako vyzerá pokojná debata

Stále sa niečo deje a tak aspoň spomenieme tlačovku pána Fica z tohto týždňa, kde ukazoval stále formu. Už raz povedal kedysi „vy veľmi dobre viete, že sme majstri v populizme, teda keď chceme byť“ a do toho Kažimír a Glendová v smiechu a Počiatek v kolenách. Tesať do kameňa. A tu to teraz predviedol. Pohotové odpovede na čokoľvek, hlavne keď si vysvetlil otázku po svojom. Novinár poučený, volič nadšený a nakoniec keď sa chce, povie sa aj pravda: „Kto chce huliť, hulí“.

V politike: Debata dvoch potenciálnych koaličných partnerov, aj keď pán Sulík si to nevie predstaviť, v dnešnej situácii je to po predčasných voľbách pravdepodobné, on aj pán Pellegrini patria medzi príčetnejších a hlavne pán Sulík je chladný pragmatik. Debata na úrovni, aj sme sa niečo dozvedeli, hlavne keď pán Sulík vysvetľoval veci okolo plynu, tak očividne tomu rozumie a nie je to len o tom, že katastrofa – plyn zdražie, ale aj predostrel návrhy, aby dopady boli menšie, nakoľko to bude účinné uvidíme. Pán Pellegrini v pohode, až tie babičky si mohol odpustiť, už to bolo na hrane nízkeho populizmu, ale je jasné, že je to smutné ak k tomu dôjde a minister hospodárstva dal najavo, že sa to bude riešiť.

O 5 minút dvanásť: Na úvod fantastická Pani Prezidentka. Aj keď som z opačného názorového centra a nemusím s ňou vo všetkom súhlasiť, tak hovorila rozumne a vlastne človek s ňou musel súhlasiť. Pri jej voľbe som sa bál, priam sa jej desil, ale nakoniec sa z nej vykľula šikovná štátnička a predstaviteľka nášho štátu. Debata pánov Tomáša a Šipoša bola vlastne predvídaná. Keby vám povedal moderátor otázky dopredu, tak vlastne aj si poviete odpovede za nich. Tu platí teória o uspávačoch hadov.

Na telo: Pán Grendel vecne, nemusel som s ním súhlasiť, ale prejavil sa slušne so svojim názorom a k nemu fantastická pani Saková. Bola by to úžasná pani premiérka a k pani prezidentke ešte nejakú šikovnú predsedkyňu parlamentu a mali by sme vedenie štátu, ktoré by nám závidel celý svet. Vo všetkom s ňou sa dá súhlasiť a hlavne nakoniec, keď hovorila, že si nevie predstaviť, že by mali mať poslanci previerky.

Takže celkom to bolo dnes v pohode a aj poučné. Hlavne sme zistili, že nedeľa, respektíve týždeň bez nášho mesiáša a šoumena – to nie je úplne ono. Aspoň mačiaka mohol dať, tie statusy s ním sú pecka.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

03.09.2023

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne. V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

vojna na Ukrajine, Andrijivka

The Economist: Ukrajinu čaká dlhá vojna, zmeny sú nutné. Kyjev ani spojenci zatiaľ nie sú pripravení

22.09.2023 00:30

Podporovatelia Ukrajiny by sa mali modliť za rýchle víťazstvo, ale pripraviť sa na dlhý boj. Je potrebná zmena kurzu, napísal britský magazín The Economist.

fico, pellegrini, šimečka, sulík

Šimečka a Pellegrini sa zhodli. Na Slovensku je potrebné dobudovať tri špičkové nemocnice

22.09.2023 00:20

Lídri politických strán sa stretli v predvolebných debatách TV Joj. V prvej Kollár, Uhrík, Matovič, Majerský a Danko. V druhej Fico, Šimečka, Pellegrini a Sulík.

polícia, policajná páska

Všetkých obvinených z akcie Crassus proti takáčovcom prepustili

21.09.2023 23:40

Viacerým osobám bolo vznesené obvinenie pre trestný čin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

Marine Le Penová.

Le Penová vráti europarlamentu 330-tisíc eur za fiktívnych asistentov

21.09.2023 20:49

Francúzska politička Marine Le Penová, ktorá bola poslankyňou EP v rokoch 2004 - 2017, bola podozrivá, že cez fiktívnych asistentov využívala zdroje EÚ v prospech svojej strany.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99183x
Priemerná čítanosť článkov: 1574x

Autor blogu