Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo ako vyzerá pokojná debata

Stále sa niečo deje a tak aspoň spomenieme tlačovku pána Fica z tohto týždňa, kde ukazoval stále formu. Už raz povedal kedysi „vy veľmi dobre viete, že sme majstri v populizme, teda keď chceme byť“ a do toho Kažimír a Glendová v smiechu a Počiatek v kolenách. Tesať do kameňa. A tu to teraz predviedol. Pohotové odpovede na čokoľvek, hlavne keď si vysvetlil otázku po svojom. Novinár poučený, volič nadšený a nakoniec keď sa chce, povie sa aj pravda: „Kto chce huliť, hulí“.

V politike: Debata dvoch potenciálnych koaličných partnerov, aj keď pán Sulík si to nevie predstaviť, v dnešnej situácii je to po predčasných voľbách pravdepodobné, on aj pán Pellegrini patria medzi príčetnejších a hlavne pán Sulík je chladný pragmatik. Debata na úrovni, aj sme sa niečo dozvedeli, hlavne keď pán Sulík vysvetľoval veci okolo plynu, tak očividne tomu rozumie a nie je to len o tom, že katastrofa – plyn zdražie, ale aj predostrel návrhy, aby dopady boli menšie, nakoľko to bude účinné uvidíme. Pán Pellegrini v pohode, až tie babičky si mohol odpustiť, už to bolo na hrane nízkeho populizmu, ale je jasné, že je to smutné ak k tomu dôjde a minister hospodárstva dal najavo, že sa to bude riešiť.

O 5 minút dvanásť: Na úvod fantastická Pani Prezidentka. Aj keď som z opačného názorového centra a nemusím s ňou vo všetkom súhlasiť, tak hovorila rozumne a vlastne človek s ňou musel súhlasiť. Pri jej voľbe som sa bál, priam sa jej desil, ale nakoniec sa z nej vykľula šikovná štátnička a predstaviteľka nášho štátu. Debata pánov Tomáša a Šipoša bola vlastne predvídaná. Keby vám povedal moderátor otázky dopredu, tak vlastne aj si poviete odpovede za nich. Tu platí teória o uspávačoch hadov.

Na telo: Pán Grendel vecne, nemusel som s ním súhlasiť, ale prejavil sa slušne so svojim názorom a k nemu fantastická pani Saková. Bola by to úžasná pani premiérka a k pani prezidentke ešte nejakú šikovnú predsedkyňu parlamentu a mali by sme vedenie štátu, ktoré by nám závidel celý svet. Vo všetkom s ňou sa dá súhlasiť a hlavne nakoniec, keď hovorila, že si nevie predstaviť, že by mali mať poslanci previerky.

Takže celkom to bolo dnes v pohode a aj poučné. Hlavne sme zistili, že nedeľa, respektíve týždeň bez nášho mesiáša a šoumena – to nie je úplne ono. Aspoň mačiaka mohol dať, tie statusy s ním sú pecka.

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

medveď, medveď hnedý

V obci Očová usmrtili problémovú medvedicu, pohybovala sa v blízkosti domov

17.08.2022 16:05

Zásahový tím evidoval v blízkosti Očovej tri problematické jedince medveďa hnedého, zvyšné dva medvede budú naďalej monitorovať.

The AP Interview Russia Ukraine War Zelenskyy

Zelenskyj pre Washington Post: Keby sme pred inváziou zasiali medzi ľudí chaos, Rusi by nás zožrali

17.08.2022 15:21

Ukrajinský prezident v rozhovore vysvetlil, prečo zľahčoval hrozbu vojny pred Ukrajincami.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58726x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie