Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo posledný nech zhasne

No časy nie sú dobré, tak naši odpočinutí predstavitelia štátu nám prišli po prázdninách zvestovať, čo nás čaká. Ale dozvedeli sme sa vlastne niečo? Ono to je diskutabilné, lebo tí, čo mali prísť radšej šli dovolenkovať, či robiť teambuilding (to musel byť iný masaker), a tak aspoň niečo teda. No a víťazom nedeľných diskusií je bezkonkurenčne Richard Dírer.

V politike: Jeden z najlepších úvodov vôbec v podaní moderátora Richarda Dírera, ktorý verne zglosoval situáciu, v ktorej sme sa ocitli a vysvetlil, prečo tam je opozičný politik, keď tam majú byť teraz hlavne koaličný a na úvod to vtipné meme od zomríčat. Klasický sladký pán Pellegrini, ktorý klasickými frázami by sa chcel zapáčiť každému, chvíľami mám pocit, že sa schyľoval až k populizmu typu, ja by som dal tým a tým, len kde zobrať, keď to všetko niečo stojí. Ono ale čo si budeme hovoriť, dnešná situácia je taká, že on nemusí hovoriť nič, ešte nejaký ten mesiac s Matovičom a stačia mu len pred televízor pukance a pozerať, ako budú mať so Smerom čoskoro ústavnú väčšinu. Nemusia robiť nič, o všetko sa postará Matovič.

O 5 minút 12: Klasické uspávanie hadov s pánmi Blanárom a Krajniakom. Neverím, že to je ten pán Blanár, ktorý nám ako župan vyasfaltoval cestu v Lazoch a chodil k nám na turnaj, vtedy mi prišiel celkom normálny. Pán Krajniak to možno myslí dobre, ale dnes to bolo také nič nehovoriace. No, nemá to jednoduché.

Na telo: Priebeh duelu asi aj očakávaný. Pán Pellegrini sa len usmieval, ešte viac populizmu ako na TA3, chvíľami až lacného, ale on vlastne vôbec nemusí nič robiť a hovoriť, voľby mu vyhrá Matovič. Čo však bolo tak trochu prekvapujúce – pán Kollár, kedysi skôr uvoľnený až suverénny, dnes očividne nervózny až podráždený. Nečudujem sa mu, byť v koalícii s Matovičom musí zobrať roky života. Avšak tiež skĺzaval k prvoplánovým jednoduchým riešeniam ako zoštátňovanie elektrárni, či šeky. Chápem, že ľuďom bude treba pomôcť, ale jednoduché to nebude.

Ono už jeden klasik kedysi vizionársky povedal „… dajú…človeku, ktorý patrí na psychiatriu hlas, tak Pán Boh nech ochraňuje Slovensko“. Doteraz sme mali vladárov, takých akí sme aj my. Niečo sa ušlo ľuďom, niečo našim ľuďom, niečo im kamošom, niektorí viac brali, niektorí menej. Všetci nám sľubovali hory doly. Všetci boli spokojní. Slovenská klasika, populizmus, známosti, papaláštvo. Tomu my Slováci rozumieme. Až teraz prvýkrát sa k moci dostal duševne narušený človek, egomaniak, ktorý nepripúšťa ani náznak polemiky, už vôbec nie vlastnej omylnosti a žije v predstave, že je trpiteľ a mesiáš v jednom. A my nevieme, čo s tým, lebo je to niečo nové, niečo s čím sa nerátalo. O to smutnejšie je, že v strane mu ani jeden z pätolízačov nevie povedať dosť, stačilo, takto to ďalej nejde.

… keď žili draci

31.08.2022

Tak sme sa dočkali. Tentoraz sledujeme dobu drakov, Kráľovské prístavisko žije a stále sa bojuje o trón. Kým v prvej časti som čakal ako sa popasujú s úvodnou znelkou, nedočkal som sa. Nebola. Až v druhej časti sa objavila a potešila. Hudobný motív sa nemenil, avšak vizuálne je to zasa na úrovni. Zatiaľ sme u druhej časti, ale obrovské prekvapenie. Ide sa skôr na istotu [...]

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Migrácia bude ďalej narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením, upozorňuje riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na Floridu, milióny ľudí opustili svoje domovy

28.09.2022 21:17, aktualizované: 22:24

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 63551x
Priemerná čítanosť článkov: 1718x

Autor blogu

Kategórie