Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo posledný nech zhasne

No časy nie sú dobré, tak naši odpočinutí predstavitelia štátu nám prišli po prázdninách zvestovať, čo nás čaká. Ale dozvedeli sme sa vlastne niečo? Ono to je diskutabilné, lebo tí, čo mali prísť radšej šli dovolenkovať, či robiť teambuilding (to musel byť iný masaker), a tak aspoň niečo teda. No a víťazom nedeľných diskusií je bezkonkurenčne Richard Dírer.

V politike: Jeden z najlepších úvodov vôbec v podaní moderátora Richarda Dírera, ktorý verne zglosoval situáciu, v ktorej sme sa ocitli a vysvetlil, prečo tam je opozičný politik, keď tam majú byť teraz hlavne koaličný a na úvod to vtipné meme od zomríčat. Klasický sladký pán Pellegrini, ktorý klasickými frázami by sa chcel zapáčiť každému, chvíľami mám pocit, že sa schyľoval až k populizmu typu, ja by som dal tým a tým, len kde zobrať, keď to všetko niečo stojí. Ono ale čo si budeme hovoriť, dnešná situácia je taká, že on nemusí hovoriť nič, ešte nejaký ten mesiac s Matovičom a stačia mu len pred televízor pukance a pozerať, ako budú mať so Smerom čoskoro ústavnú väčšinu. Nemusia robiť nič, o všetko sa postará Matovič.

O 5 minút 12: Klasické uspávanie hadov s pánmi Blanárom a Krajniakom. Neverím, že to je ten pán Blanár, ktorý nám ako župan vyasfaltoval cestu v Lazoch a chodil k nám na turnaj, vtedy mi prišiel celkom normálny. Pán Krajniak to možno myslí dobre, ale dnes to bolo také nič nehovoriace. No, nemá to jednoduché.

Na telo: Priebeh duelu asi aj očakávaný. Pán Pellegrini sa len usmieval, ešte viac populizmu ako na TA3, chvíľami až lacného, ale on vlastne vôbec nemusí nič robiť a hovoriť, voľby mu vyhrá Matovič. Čo však bolo tak trochu prekvapujúce – pán Kollár, kedysi skôr uvoľnený až suverénny, dnes očividne nervózny až podráždený. Nečudujem sa mu, byť v koalícii s Matovičom musí zobrať roky života. Avšak tiež skĺzaval k prvoplánovým jednoduchým riešeniam ako zoštátňovanie elektrárni, či šeky. Chápem, že ľuďom bude treba pomôcť, ale jednoduché to nebude.

Ono už jeden klasik kedysi vizionársky povedal „… dajú…človeku, ktorý patrí na psychiatriu hlas, tak Pán Boh nech ochraňuje Slovensko“. Doteraz sme mali vladárov, takých akí sme aj my. Niečo sa ušlo ľuďom, niečo našim ľuďom, niečo im kamošom, niektorí viac brali, niektorí menej. Všetci nám sľubovali hory doly. Všetci boli spokojní. Slovenská klasika, populizmus, známosti, papaláštvo. Tomu my Slováci rozumieme. Až teraz prvýkrát sa k moci dostal duševne narušený človek, egomaniak, ktorý nepripúšťa ani náznak polemiky, už vôbec nie vlastnej omylnosti a žije v predstave, že je trpiteľ a mesiáš v jednom. A my nevieme, čo s tým, lebo je to niečo nové, niečo s čím sa nerátalo. O to smutnejšie je, že v strane mu ani jeden z pätolízačov nevie povedať dosť, stačilo, takto to ďalej nejde.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

03.09.2023

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne. V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

Marine Le Penová

Parížska prokuratúra žiada postaviť Le Penovú pred súd za spreneveru peňazí

22.09.2023 17:16

Hrozí jej desaťročný trest odňatia slobody, pokuta milión eur aj zákaz zastávať verejnú funkciu na desať rokov.

Nemecká šéfka diplomacie Annalena Baerbocková

Pokrytectvo? Zelená ministerka jazdila v USA autobusom. Za ňou letel prázdny tryskáč

22.09.2023 16:45

Vodu káže a víno pije. Nemecká šéfka diplomacie Annalena Baerbocková čelí po návšteve USA kritike.

Sídlo Čiernomorskej flotily, Sevastopoľ, vojna na Ukrajine, Krym

Danilov: Po odpálení veliteľstva má ruská Čiernomorská flotila len dve možnosti

22.09.2023 16:14

Proces je bolestivý, ale ukrajinské ozbrojené sily udierajú presne výlučne na objekty vojenskej infraštruktúry,“ uviedol Danilov.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99203x
Priemerná čítanosť článkov: 1575x

Autor blogu