Založ si blog

Nedeľný politický obed, alebo Winter Is Coming

Samozrejme netuším, čo sa teraz deje, ani ma nenapadne púšťať sa do špekulácii. Jedno viem však isto. Ak chcete predvolať bývalého policajného prezidenta, ktorý sa dlhodobo zdržuje doma na Slovensku, tak mu stačí poslať predvolanie poštou a nemusia mu zvoniť ráno o pol štvrtej kukláči, či kto. Potom to nevyzerá ako demonštrácia sily, ani spravodlivosti, ale ako trpká tragikomédia.

V politike: Róbert Fico vo forme ako nikdy predtým. Všetko čo sa deje a hlavne momentálne okolo neho, je to všetko pre neho ako voda na mlyn. Týmto štýlom to dotiahne možno tak ďaleko, že do koalície ani nebude nikoho potrebovať. Smutné. Všetci ho odpisovali a vrátil sa ako Fénix. Celé je to divné. Ak by mu niekto chcel pomôcť vyhrať voľby, neurobil by to inak. Buď je policajný prezident tak neschopný a naivný, alebo ak sa stanem konšpirátorom, tak Ficov človek. Nie je možné mesiac pred voľbami zatvárať smerákov bez toho, aby im to nedvihlo preferencie. Predtým mu pomáhal vyhrať tieto voľby Matovič, posledný mesiac zasa Hamran. Z relácie si urobil v podstate show a míting. Je to skúsený demagóg a politický profík. A ostatní ešte možno horko zaplakajú. Boris Kollár hovoril a hovorí racionálne, neviem prečo proti nemu všetci majú. Možno mu všeličo vytýkať, ale politické ratio je u neho mimoriadne silné. Hovorí k veci a veci si aj vie pekne prispôsobiť, aby vyzeral pekný, ale ktorý politik nie. Inak neviem, ale Richard Dírer mi ako moderátor sedí. Nie je taký konfrontačný a aj moderuje tak pokojne a príjemne.

0 5 minút 12: Erik „mňa neprerušíte pán Makara“ Tomáš klasické uspávanie hadov. Hovoril spočiatku skoro neustále a v podstate nepovedal nič. Stále bez názoru a do hlupa a až stratena, až aj moderátor už mal z toho zábavu. Nečudujme sa, že Hlas padá. Ak tam nebude pekná tvárička a jamky predsedu, tak budú padať naďalej. Róbert Kaliňák podobne ako šéf vo forme. Akurát oproti predsedovi je v poslednej dobe viac hlasnejší a akčnejší. Ale čo už, ich predvolebná taktika je nastavená majstrovsky a šliape ako švajčiarske hodinky.

Na Telo: No, ak majú byť Demokrati slušnosť a stabilita v politike, tak pán Naď predvádzal opak. Ten neustály posmešok a trápne vyťahovanie plagátikov vyzeralo tragikomicky. A tým pádom pán Uhrík vyzeral pri ňom ako kultivovaný politik. A preto majú toľko percent oni aj oni. To OLANO to aj s Demokratmi dokopali všetko teda. Ale sa divím, že ten Biely Odpor sa vyťahuje až teraz, ono aj teraz tie vlajky, čísla, symboly, to nie je náhoda a pán Uhrík to dobre vie. 1488 nie je náhoda. Všetky tie odkazy akurát teraz skrývajú lepšie, ale jedna plus jedna sú dva, ostatné je literatúra. Tak je jasné aj, že novinári sa na to logicky budú pýtať. Bolo vidno, že je v pomykove a zaskočený. Ale treba troška spresniť veci. Nemyslím si, že koncert kapely Ortel je nacistický, ako sa to snaží podsúvať pán Naď, sú skôr radikálni, ale zas práve z tohto by som tragédiu nerobil. Návšteva takéhoto koncertu hovorí o jeho hudobných prioritách, ale nemusí byť nutne, že súhlasím s názormi kapely. Tiež keď idem na koncert black metalovej kapely, tak potom nejdem domov spať do truhly. Ani nepijem krv. Hral tam aj Ondrej Ďurica, tak preto tam zrejme bol. Skôr mi príde na hlavu, že niekto dá 25 eur za dve podpriemerné kapely.

Opozícia kričí, že nedostáva priestor, ale dnes ho mali dosť. A bude všelijako. Ale krásne sa to ukázalo, keď chcete mať percenta, musíte byť ako Fico. Ešte bude teda zábavy. Alebo plaču a škrípania zubov.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

03.09.2023

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne. V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

Trump

Trump sa pri budovaní realitného impéria dopúšťal podvodu, rozhodol súd

26.09.2023 23:16

Trump a jeho spoločnosť masívne nadhodnocovali svoj majetok a zveličovali jeho čistú hodnotu.

náhorný karabach

Výbuch v sklade s palivom v Náhornom Karabachu si vyžiadal najmenej 125 obetí

26.09.2023 23:12

Karabašské úrady pri tom ešte v utorok ráno hlásili 20 mŕtvych a vyše 290 zranených.

Spojené voľby do regionálnych samospráv 2022

Predvolebná debata RTVS: Generálna prokuratúra by mala prejsť podľa SaS a SNS pod správu MS SR

26.09.2023 22:18

V predvolebnej diskusii sa na tom zhodli šéf SNS Andrej Danko a Branislav Gröhling z SaS.

voľby, debata, ta3, fico, pellegrini, šimečka, sulík, uhrík

Predvolebná superdebata ta3: Od stráženia hraníc až po schopnosť vládnuť

26.09.2023 21:45

V utorkovej diskusii sa stretli lídri strán Smer, PS, Hlas, SaS a Republika.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99425x
Priemerná čítanosť článkov: 1578x

Autor blogu