Založ si blog

Čo nás možno čaká a neminie, čiže nedeľný politický obed. Alebo „nečteš, nevíš“, ako by povedal klasik

Povedal som si, že nebudem sa kafrať do politiky, ale neodolám. Rád si „spríjemním“ nedeľu pozeraním politiky, je to také masochistické cvičenie, ale aspoň vieme na čom sme v štáte a niekedy je to aj zábava. I keď v poslednej dobe ani nie. Tak ak bude chuť, podelím so o decentný výluh z nedeľného obeda politických myšlienok elity nášho štátu. Bolo horúce leto, a tak sa čakalo, že aj naši starostliví predstavitelia štátu budú nažhavení nám podať, čo nové nás plebejcov čaká. Hlavne stvčka sľubovala mnoho, pretože má vystúpiť aj náš nedocenený génius a neoficiálny premiér.

O 5 minút 12: Očakávania boli, že bude šou, ale tá sa nekonala. Matovič nebol v bohvieakej forme a začal klasicky „zlodeji“, „smeráci“, „12 rokov kradnutia“ a podobne. Nič nové. Kamenický je to lepšie zo Smeru (myslím v diskusiách, ale až na predsedu to je všetko slabota), ale radšej by som tam videl tú našu právnickú kapacitu, aby to trhalo divácke rekordy. To by bolo s lotériou dvakrát za deň. Kamenický opäť čítal, čo mal nachystané a boli to tiež tie klasické úvodné odrhovačky. Pán premiér, teda minister financií, ale fakticky premiér bol na tom lepšie, až kým neprišli na radu čísla a ekonomické ukazovatele, kde Matovič bol mimo a totálne zaskočený a Kamenický prvýkrát nemusel nič čítať a ho rozobral na súčiastky. Nabudúce sa aspoň nabiflím základy o svojom rezorte, alebo aspoň nech mi to sekretárka napíše v bodoch na papier. No, nič sme sa nedozvedeli, ale semienko pomsty ohľadom čísiel do budúcnosti je zasiate.

Na telo: Kollár a Pellegrini. Neviem, čo ste čakali, ale ja som dostal to, čo som ja čakal. Budúci koaliční partneri si hrkutali a súhlasia so sebou čoraz viac. Dnes sa museli snažiť aj niečo, aby sa nepovedalo, vyhodiť si na seba, ale boli to len také kozmetické poznámky. Budúca koalícia sa rysuje už dnes. Inak, ale minimálne s nimi treba súhlasiť. Prokurátor robil ako zákon káže? Áno. Tak kde je problém? Ak mali s tým paragrafom nejaké problémy, mala najsamlepšia právnička a ministerka spravodlivosti galaxie čas už rok a pol na zmenu. Všetko robia hurá systémom, niečo sa zistí, že nefunguje a hurá ideme to meniť, potom zistíme, že to funguje po našich hurá opravách ešte horšie. Ja neviem, či je daný vinný alebo nie, ale ja osobne, aj keby som niečo vyviedol, tak by sa mi nechcelo čakať pol roka v jednej diere, kým ma začnú súdiť. Ešte je desivejšie, ak sú fakt nevinní. Ľudia si neuvedomujú, keď kričia aká nespravodlivosť, že sa to raz môže prihodiť aj im. Štátna moc ma dokazovať vinu a nie obvinení svoju nevinu. A tí kajúcnici prča, keby som zobral úplatok a hrozí mi basa a za to, že poviem nejaké rozprávky a dostanem pokutu a podmienku a ešte mi ostane šesť tisíc v čistom, tak napíšem aj knihu rozprávok, aké len budú chcieť.

V politike: Toto sa dalo čakať. Formálny pán premiér na každú otázku odpovedal zhruba „Fico“. Pandémia? Fico. Vojna policajtov? Fico. Zlé očkovanie? Fico. Prší? Fico. Meteorit sa rúti na zemeguľu? Fico. Nakoniec, formálny pán premiér na regulárne otázky moderátora sa ešte urazil a sa vyhrážal odchodom. Asi Fico. Tí aj o dvadsať rokov budú hovoriť to isté. Avšak to už nehrozí. Z jeho monológu sme sa nedozvedeli nič, ale totálne nič. On normálne hovorí hodinu a nepovie nič, maximálne lebo Fico. Za rok a pol, výsledky žiadne. Iba chaos. Druhá časť bola o školstve, tá bola taká klasická, informačná. Obaja viedli sympatickú diskusiu a hlavne pre rodičov to mohlo byť zaujímavé.

Dnes to nebolo ničím výnimočné, nič sme sa nedozvedeli, iba maminy niečo, čo čaká ich  deťúrence, a  ako bude zhruba vyzerať koalícia po predčasných voľbách.

Film 28 dní

06.04.2024

Ja som to dal aj bez liečenia, ide to v pohode, takže nevidím presne do zákulisia podobných zariadení, ale o nastolení abstinencie a jej ďalšieho priebehu som niečo zažil. Ale iba čisto moje subjektívne postrehy. Do podobných zariadení idú už skôr už slušne rozbití ľudia, ona ešte vyzerala, že ju to baví a užíva si to, i keď to nič nemení na fakte, že problém [...]

Braňo Jobus v Kysuckej knižnici

17.03.2024

Na Jednotke vyšiel diel Opri sa o mňa s Braňom Jobusom. Vynikajúci, mimochodom. A tam bolo prezentované, že budú besedy v knižniciach. Predtým mi kamoš poslal plagát, že Braňo Jobus navštívi Kysuckú knižnicu a tak nebolo o čom. Toto si nemôžem nechať ujsť. Podarilo sa mi vybaviť voľno v robote, využívam to iba vo výnimočných prípadoch a tento to bol. Kysuckú [...]

Under The Gun

27.02.2024

Mojim prvým stretom s touto legendou bol paradoxne ich výber, a aj keď ja osobne nie som fanúšik best offiek, „A Slight Case Of Overbombing“ je úžasný a má svoje špecifiká. Nie je to taký ten klasický výber, že dáme tam desať top skladieb kariéry a dva živáky a hotovo. Tu Eldritch a spol. nám naservírovali rôzne verzie ich zásadných hitov, modernizovanú [...]

pozemný dron

Terminátor v praxi. Po nebi a vode sa do vojny na Ukrajine hlásia aj pozemné drony

21.04.2024 21:36

Podľa expertov je však ich nasadenie obmedzené. Zatiaľ.

netanjahu

Izraelská armáda schválila operáciu v Rafahu. Netanjahu avizuje tvrdší bol proti Hamasu

21.04.2024 20:20, aktualizované: 21:58

Je to jediný spôsob, ako oslobodiť našich rukojemníkov, uviedol izraelský premiér.

Russia Ukraine War

Po americkej pomoci Rusi pritvrdili. Chcú, aby Ukrajina plakala, vidia sa až v Kyjeve

21.04.2024 18:51

V Moskve sa tvária, že z novej pomoci USA pre Kyjev si ťažkú hlavu nerobia. Hlásne trúby Kremľa tvrdia, že porážka Ukrajiny je nevyhnutná a neodvratná.

Peter Pellegrini

Ostrosť kampane, vojna, transparentnosť či pokoj? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

21.04.2024 18:30

Podľa akých kritérií sme si vyberali budúcu hlavu štátu? Čo nás presvedčilo?

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 75
Celková čítanosť: 119271x
Priemerná čítanosť článkov: 1590x

Autor blogu