Založ si blog

Čo nás možno čaká a neminie, čiže nedeľný politický obed. Alebo „nečteš, nevíš“, ako by povedal klasik

Povedal som si, že nebudem sa kafrať do politiky, ale neodolám. Rád si „spríjemním“ nedeľu pozeraním politiky, je to také masochistické cvičenie, ale aspoň vieme na čom sme v štáte a niekedy je to aj zábava. I keď v poslednej dobe ani nie. Tak ak bude chuť, podelím so o decentný výluh z nedeľného obeda politických myšlienok elity nášho štátu. Bolo horúce leto, a tak sa čakalo, že aj naši starostliví predstavitelia štátu budú nažhavení nám podať, čo nové nás plebejcov čaká. Hlavne stvčka sľubovala mnoho, pretože má vystúpiť aj náš nedocenený génius a neoficiálny premiér.

O 5 minút 12: Očakávania boli, že bude šou, ale tá sa nekonala. Matovič nebol v bohvieakej forme a začal klasicky „zlodeji“, „smeráci“, „12 rokov kradnutia“ a podobne. Nič nové. Kamenický je to lepšie zo Smeru (myslím v diskusiách, ale až na predsedu to je všetko slabota), ale radšej by som tam videl tú našu právnickú kapacitu, aby to trhalo divácke rekordy. To by bolo s lotériou dvakrát za deň. Kamenický opäť čítal, čo mal nachystané a boli to tiež tie klasické úvodné odrhovačky. Pán premiér, teda minister financií, ale fakticky premiér bol na tom lepšie, až kým neprišli na radu čísla a ekonomické ukazovatele, kde Matovič bol mimo a totálne zaskočený a Kamenický prvýkrát nemusel nič čítať a ho rozobral na súčiastky. Nabudúce sa aspoň nabiflím základy o svojom rezorte, alebo aspoň nech mi to sekretárka napíše v bodoch na papier. No, nič sme sa nedozvedeli, ale semienko pomsty ohľadom čísiel do budúcnosti je zasiate.

Na telo: Kollár a Pellegrini. Neviem, čo ste čakali, ale ja som dostal to, čo som ja čakal. Budúci koaliční partneri si hrkutali a súhlasia so sebou čoraz viac. Dnes sa museli snažiť aj niečo, aby sa nepovedalo, vyhodiť si na seba, ale boli to len také kozmetické poznámky. Budúca koalícia sa rysuje už dnes. Inak, ale minimálne s nimi treba súhlasiť. Prokurátor robil ako zákon káže? Áno. Tak kde je problém? Ak mali s tým paragrafom nejaké problémy, mala najsamlepšia právnička a ministerka spravodlivosti galaxie čas už rok a pol na zmenu. Všetko robia hurá systémom, niečo sa zistí, že nefunguje a hurá ideme to meniť, potom zistíme, že to funguje po našich hurá opravách ešte horšie. Ja neviem, či je daný vinný alebo nie, ale ja osobne, aj keby som niečo vyviedol, tak by sa mi nechcelo čakať pol roka v jednej diere, kým ma začnú súdiť. Ešte je desivejšie, ak sú fakt nevinní. Ľudia si neuvedomujú, keď kričia aká nespravodlivosť, že sa to raz môže prihodiť aj im. Štátna moc ma dokazovať vinu a nie obvinení svoju nevinu. A tí kajúcnici prča, keby som zobral úplatok a hrozí mi basa a za to, že poviem nejaké rozprávky a dostanem pokutu a podmienku a ešte mi ostane šesť tisíc v čistom, tak napíšem aj knihu rozprávok, aké len budú chcieť.

V politike: Toto sa dalo čakať. Formálny pán premiér na každú otázku odpovedal zhruba „Fico“. Pandémia? Fico. Vojna policajtov? Fico. Zlé očkovanie? Fico. Prší? Fico. Meteorit sa rúti na zemeguľu? Fico. Nakoniec, formálny pán premiér na regulárne otázky moderátora sa ešte urazil a sa vyhrážal odchodom. Asi Fico. Tí aj o dvadsať rokov budú hovoriť to isté. Avšak to už nehrozí. Z jeho monológu sme sa nedozvedeli nič, ale totálne nič. On normálne hovorí hodinu a nepovie nič, maximálne lebo Fico. Za rok a pol, výsledky žiadne. Iba chaos. Druhá časť bola o školstve, tá bola taká klasická, informačná. Obaja viedli sympatickú diskusiu a hlavne pre rodičov to mohlo byť zaujímavé.

Dnes to nebolo ničím výnimočné, nič sme sa nedozvedeli, iba maminy niečo, čo čaká ich  deťúrence, a  ako bude zhruba vyzerať koalícia po predčasných voľbách.

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58735x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie