Založ si blog

Čo nás možno čaká a neminie, čiže nedeľný politický obed. Alebo „nečteš, nevíš“, ako by povedal klasik

Povedal som si, že nebudem sa kafrať do politiky, ale neodolám. Rád si „spríjemním“ nedeľu pozeraním politiky, je to také masochistické cvičenie, ale aspoň vieme na čom sme v štáte a niekedy je to aj zábava. I keď v poslednej dobe ani nie. Tak ak bude chuť, podelím so o decentný výluh z nedeľného obeda politických myšlienok elity nášho štátu. Bolo horúce leto, a tak sa čakalo, že aj naši starostliví predstavitelia štátu budú nažhavení nám podať, čo nové nás plebejcov čaká. Hlavne stvčka sľubovala mnoho, pretože má vystúpiť aj náš nedocenený génius a neoficiálny premiér.

O 5 minút 12: Očakávania boli, že bude šou, ale tá sa nekonala. Matovič nebol v bohvieakej forme a začal klasicky „zlodeji“, „smeráci“, „12 rokov kradnutia“ a podobne. Nič nové. Kamenický je to lepšie zo Smeru (myslím v diskusiách, ale až na predsedu to je všetko slabota), ale radšej by som tam videl tú našu právnickú kapacitu, aby to trhalo divácke rekordy. To by bolo s lotériou dvakrát za deň. Kamenický opäť čítal, čo mal nachystané a boli to tiež tie klasické úvodné odrhovačky. Pán premiér, teda minister financií, ale fakticky premiér bol na tom lepšie, až kým neprišli na radu čísla a ekonomické ukazovatele, kde Matovič bol mimo a totálne zaskočený a Kamenický prvýkrát nemusel nič čítať a ho rozobral na súčiastky. Nabudúce sa aspoň nabiflím základy o svojom rezorte, alebo aspoň nech mi to sekretárka napíše v bodoch na papier. No, nič sme sa nedozvedeli, ale semienko pomsty ohľadom čísiel do budúcnosti je zasiate.

Na telo: Kollár a Pellegrini. Neviem, čo ste čakali, ale ja som dostal to, čo som ja čakal. Budúci koaliční partneri si hrkutali a súhlasia so sebou čoraz viac. Dnes sa museli snažiť aj niečo, aby sa nepovedalo, vyhodiť si na seba, ale boli to len také kozmetické poznámky. Budúca koalícia sa rysuje už dnes. Inak, ale minimálne s nimi treba súhlasiť. Prokurátor robil ako zákon káže? Áno. Tak kde je problém? Ak mali s tým paragrafom nejaké problémy, mala najsamlepšia právnička a ministerka spravodlivosti galaxie čas už rok a pol na zmenu. Všetko robia hurá systémom, niečo sa zistí, že nefunguje a hurá ideme to meniť, potom zistíme, že to funguje po našich hurá opravách ešte horšie. Ja neviem, či je daný vinný alebo nie, ale ja osobne, aj keby som niečo vyviedol, tak by sa mi nechcelo čakať pol roka v jednej diere, kým ma začnú súdiť. Ešte je desivejšie, ak sú fakt nevinní. Ľudia si neuvedomujú, keď kričia aká nespravodlivosť, že sa to raz môže prihodiť aj im. Štátna moc ma dokazovať vinu a nie obvinení svoju nevinu. A tí kajúcnici prča, keby som zobral úplatok a hrozí mi basa a za to, že poviem nejaké rozprávky a dostanem pokutu a podmienku a ešte mi ostane šesť tisíc v čistom, tak napíšem aj knihu rozprávok, aké len budú chcieť.

V politike: Toto sa dalo čakať. Formálny pán premiér na každú otázku odpovedal zhruba „Fico“. Pandémia? Fico. Vojna policajtov? Fico. Zlé očkovanie? Fico. Prší? Fico. Meteorit sa rúti na zemeguľu? Fico. Nakoniec, formálny pán premiér na regulárne otázky moderátora sa ešte urazil a sa vyhrážal odchodom. Asi Fico. Tí aj o dvadsať rokov budú hovoriť to isté. Avšak to už nehrozí. Z jeho monológu sme sa nedozvedeli nič, ale totálne nič. On normálne hovorí hodinu a nepovie nič, maximálne lebo Fico. Za rok a pol, výsledky žiadne. Iba chaos. Druhá časť bola o školstve, tá bola taká klasická, informačná. Obaja viedli sympatickú diskusiu a hlavne pre rodičov to mohlo byť zaujímavé.

Dnes to nebolo ničím výnimočné, nič sme sa nedozvedeli, iba maminy niečo, čo čaká ich  deťúrence, a  ako bude zhruba vyzerať koalícia po predčasných voľbách.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

Russia Ukraine War

ONLINE: Akú cenu má Bachmut? Pre Zelenského je to pevnosť, pre Putina kľúč k Donbasu

04.02.2023 07:00

Prezident Zelenskyj vyzval Ukrajincov, aby nepoľavovali vo svojom odhodlaní čeliť okupantom: "Myslím si, že na začiatku našej vojny bol duch silnejší."

Andrej Babiš

Najdôveryhodnejší politici v Česku: Babiš, Okamura, Zeman

04.02.2023 06:17

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešil na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Oligarchovia si sprivatizovali štát, len tak sa ho nevzdajú

04.02.2023 06:05

V predvolebnej kampani sa zostruje špinavý boj nielen v parlamente, ale aj na poli spravodlivosti.

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72328x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie