Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo čo nové v Cannes

Týždeň bol hlavne o nebojácnosti pána Sulíka prísť doslova s revolučným riešením zrušiť úrady práce. Na jednej strane šokantné riešenie šetrenia peňazí, na strane druhej, keď sa zamyslíte, niečo to má do seba. Pán Sulík sa nebojí ísť do silných rozhodnutí, aj keď toto mu skôr v preferenciách uberie, lebo volič volí všetkým možným, len nie rozumom. Navyše to nemá šancu prejsť. Druhá udalosť, mohla byť udalosťou roka, prebehla až príliš obyčajne. Mesiáš vytiahol Cannes a očividne stráca dych. Žiadna šou, transparenty, „lebo Fico, mafiáni, 12 rokov“, žiadne vtipné fotečky a dokonca sa snažili tváriť vážne. Verím však tomu, že raz pôjde v Cannes po červencom koberci ako hrdina-šoumen po Zlatú palmu v nejakej bláznivej komédii, ktorá vyhrala nejaké tie ceny.

V politike: Viac-menej pandémia, zdravotníctvo, očkovanie. Mantra „zdravotníctvo nemá peniaze“ tu bude aj o sto rokov a čo sa týka očkovania a opatrení, už ma to nebaví sledovať. Som za dobrovoľnosť očkovania. Ja po zhodnotení situácie som sa jednoducho dal zaočkovať (a už nemusím sledovať tie opatrenia stále, čo môžem a čo nie), keďže som mal ťažký priebeh a keďže po zaočkovaní je pravdepodobnosť ľahšieho priebehu, nebolo o čom. Nič ma nebolelo, nemal som teploty, žijem. Inak sa nič pre mňa nezmenilo, viem, že to môžem chytiť, stále sa chránim rúškom, dodržujem odstupy a netrajdám (okrem roboty) zbytočne, kde je veľa ľudí (vyhovuje, bez nich je často lepšie) ani nikam necestujem (nie je moc za čo). Som jednoducho očipovaná ovca.  Navyše, keď mi niektorí povedali, že mám v sebe nejakú látku z vesmíru v tej vakcíne a budem po nej na ľudí agresívnejší a tiež má ovláda čip, tak som sa utvrdil v tom, že som spravil dobre. Ale už sa tým nechválim, lebo keď dnes poviete, že ste sa očkovali, tak ste adresátom rôznych nepríjemných rečí, hlavne typu, či sa nebojím, že zomriem, alebo som ovca, niektorí dokonca sú agresívni. Paradoxom keď som bol decko, tak nás v škole zapichli toľkými injekciami a nikoho sa nepýtali, neexistovali žiadne slobody papiere, či rodičia súhlasia, a v dospelosti sme už do seba dali toľko jedov, chémie a hlavne alkoholu (čo bolo aj hojne u mňa, avšak dúfam, že už je to naveky za mnou), že nejaká vakcína je detail. Paní Bittó-Cigániková a pán Raši celkom kultivovane, pána Baláža nepoznám a moc toho k veci nepovedal, ale tiež v pohode a hlavne prekvapil bývalý minister zdravotníctva, že prišiel, som myslel, že bude niekde na úteku v zahraničí, sa bude ukrývať niekde vo Vatikáne, či tak nejako.

O 5 minút 12: Štyria relatívne jedovatejší poslanci, ale v politike je to tak dobré a tak to asi má byť. Akurát Ondrej Dostál je veľký omyl SAS a jeho názory sú celkom extrémne a podľa mňa chvíľami dosť mimo, pán Krupa hovorí niekedy nezmysly, ale zasa vie byť solídne drzý. Páni Šutaj-Eštók a Takáč klasika, niektoré výstupy sa mi páčia, hlavne keď poukazujú, že stále len to Fico. Ľudia okolo mesiáša sú tu rok a pol, a mám pocit, že keby aj teoreticky (ale prakticky budú predčasné voľby) vládli aj sto rokov, stále bude niečo v štýle „pred 112 rokmi tu vládol Fico a môže za to jeho vláda…“.  Inak nič nové sme sa nedozvedeli.

Na telo: Pán Kolár aj pán Blanár sú častými hosťami diskusií a tu tiež klasika, otázky aj odpovede sa dali čakať, ani moc na seba neútočili, pragmaticky vedia, že čoskoro sa budú skladať nové koalície.

Na záver len dodám, že dnes sme sa vlastne nič moc nové nedozvedeli. Akurát v Čechách boli voľby, nesledoval som podrobne, ale nevyzerá to na šou ako u nás. Horšie je, že z väčších strán očividne ani nemajú koho voliť. U nás keď zavolíte zle tak trpíte, ale na to sme už zvyknutí alebo budete mať slušnú šarádu. Na nezaplatenie.

Film Párty Hárder: Summer Massacre

23.03.2023

Lepšia produkcia zrejme Řezníkovi nesvedčí. Neberte to zle, ale oproti jednotke mi to prišlo menej spontánne, dokonca sa to priblížilo aj skutočnému filmu a hlavne to vymäkklo. Jednotka bola bez akýchkoľvek dišpút kult, také tie psycho záležitosti ako točenie kovbojky tu chýbali najviac. Ústredná trojica akoby len prežívala, nejaké odzbrojujúce dialógy jednoducho [...]

Príde mašina LAIBACH

26.02.2023

Keď som sa dočítal, že slovinskí LAIBACH vystúpia v Kyjeve, zamrazilo ma. Príjemne. Bolo to taká kombinácia obdivu a rešpektu a vlastne kto iný by mal byť prvý od napadnutia, než títo fenomenálni provokatéri, ktorí už nejaké skúsenosti s totalitami majú. Ich koncerty sú vždy mimoriadny multimediálny zážitok a inak to nebude ani teraz. 31. marca teda sa zrejme bude [...]

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

Nemecko štrajk verejná doprava

Štrajk v Nemecku paralyzoval dopravu, ochromil i vlakové spoje s Českom

27.03.2023 11:27

České železnice ako gesto dobrej vôle ponúkli výmenu, respektíve zmenu rezervácie už zakúpených cestovných lístkov.

merkelová medvedev nord stream

Rusko zvažuje predložiť účet za poškodenie Nord Streamu. Len komu?

27.03.2023 11:24

Rusko zvažuje, že bude žiadať o kompenzácie za škody vzniknuté vlaňajšími explóziami na plynovodoch Nord Stream.

www, world wide web, internet

Umelá inteligencia pomôže odhaliť nepravdivé informácie na weboch

27.03.2023 11:00

Vedúci výskumník z KInIT Jakub Šimko priblížil, že vyvíjajú aj nástroje, ktoré pomôžu ľuďom, ktorí sa boju proti dezinformáciám venujú.

počasie, vietor

Na celom území Slovenska silnejšie zafúka, SHMÚ vydalo výstrahy. Niekde bude aj orkán

27.03.2023 10:15

V pondelok má byť veterno na celom území Slovenska. V okresoch na severe očakávajú meteorológovia výskyt mimoriadne silného vetra na horách.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 75959x
Priemerná čítanosť článkov: 1726x

Autor blogu

Kategórie