Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo čo nové v Cannes

Týždeň bol hlavne o nebojácnosti pána Sulíka prísť doslova s revolučným riešením zrušiť úrady práce. Na jednej strane šokantné riešenie šetrenia peňazí, na strane druhej, keď sa zamyslíte, niečo to má do seba. Pán Sulík sa nebojí ísť do silných rozhodnutí, aj keď toto mu skôr v preferenciách uberie, lebo volič volí všetkým možným, len nie rozumom. Navyše to nemá šancu prejsť. Druhá udalosť, mohla byť udalosťou roka, prebehla až príliš obyčajne. Mesiáš vytiahol Cannes a očividne stráca dych. Žiadna šou, transparenty, „lebo Fico, mafiáni, 12 rokov“, žiadne vtipné fotečky a dokonca sa snažili tváriť vážne. Verím však tomu, že raz pôjde v Cannes po červencom koberci ako hrdina-šoumen po Zlatú palmu v nejakej bláznivej komédii, ktorá vyhrala nejaké tie ceny.

V politike: Viac-menej pandémia, zdravotníctvo, očkovanie. Mantra „zdravotníctvo nemá peniaze“ tu bude aj o sto rokov a čo sa týka očkovania a opatrení, už ma to nebaví sledovať. Som za dobrovoľnosť očkovania. Ja po zhodnotení situácie som sa jednoducho dal zaočkovať (a už nemusím sledovať tie opatrenia stále, čo môžem a čo nie), keďže som mal ťažký priebeh a keďže po zaočkovaní je pravdepodobnosť ľahšieho priebehu, nebolo o čom. Nič ma nebolelo, nemal som teploty, žijem. Inak sa nič pre mňa nezmenilo, viem, že to môžem chytiť, stále sa chránim rúškom, dodržujem odstupy a netrajdám (okrem roboty) zbytočne, kde je veľa ľudí (vyhovuje, bez nich je často lepšie) ani nikam necestujem (nie je moc za čo). Som jednoducho očipovaná ovca.  Navyše, keď mi niektorí povedali, že mám v sebe nejakú látku z vesmíru v tej vakcíne a budem po nej na ľudí agresívnejší a tiež má ovláda čip, tak som sa utvrdil v tom, že som spravil dobre. Ale už sa tým nechválim, lebo keď dnes poviete, že ste sa očkovali, tak ste adresátom rôznych nepríjemných rečí, hlavne typu, či sa nebojím, že zomriem, alebo som ovca, niektorí dokonca sú agresívni. Paradoxom keď som bol decko, tak nás v škole zapichli toľkými injekciami a nikoho sa nepýtali, neexistovali žiadne slobody papiere, či rodičia súhlasia, a v dospelosti sme už do seba dali toľko jedov, chémie a hlavne alkoholu (čo bolo aj hojne u mňa, avšak dúfam, že už je to naveky za mnou), že nejaká vakcína je detail. Paní Bittó-Cigániková a pán Raši celkom kultivovane, pána Baláža nepoznám a moc toho k veci nepovedal, ale tiež v pohode a hlavne prekvapil bývalý minister zdravotníctva, že prišiel, som myslel, že bude niekde na úteku v zahraničí, sa bude ukrývať niekde vo Vatikáne, či tak nejako.

O 5 minút 12: Štyria relatívne jedovatejší poslanci, ale v politike je to tak dobré a tak to asi má byť. Akurát Ondrej Dostál je veľký omyl SAS a jeho názory sú celkom extrémne a podľa mňa chvíľami dosť mimo, pán Krupa hovorí niekedy nezmysly, ale zasa vie byť solídne drzý. Páni Šutaj-Eštók a Takáč klasika, niektoré výstupy sa mi páčia, hlavne keď poukazujú, že stále len to Fico. Ľudia okolo mesiáša sú tu rok a pol, a mám pocit, že keby aj teoreticky (ale prakticky budú predčasné voľby) vládli aj sto rokov, stále bude niečo v štýle „pred 112 rokmi tu vládol Fico a môže za to jeho vláda…“.  Inak nič nové sme sa nedozvedeli.

Na telo: Pán Kolár aj pán Blanár sú častými hosťami diskusií a tu tiež klasika, otázky aj odpovede sa dali čakať, ani moc na seba neútočili, pragmaticky vedia, že čoskoro sa budú skladať nové koalície.

Na záver len dodám, že dnes sme sa vlastne nič moc nové nedozvedeli. Akurát v Čechách boli voľby, nesledoval som podrobne, ale nevyzerá to na šou ako u nás. Horšie je, že z väčších strán očividne ani nemajú koho voliť. U nás keď zavolíte zle tak trpíte, ale na to sme už zvyknutí alebo budete mať slušnú šarádu. Na nezaplatenie.

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…!

11.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…! vlastný náklad, 2019 Po prečítaní druhého dielu som si pozrel nejaké rozhovory s autorom a tam hovorí dobre. Možno až moc dobre. A pravé to je škoda, že to čo hovorí na prednáškach viac nepretavil do knihy. Mám pocit, že skoro vôbec. V knihe sa dočítam iba ako naháňal baby, ako baby [...]

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytrezvenie…!

10.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytriezvenie…! vlastný náklad, 2017 Možno budem príliš nesúhlasný, polemický až kritický, ale mám ako trocha zainteresovaný v problematike na to iný názor, to treba na spresnenie povedať na úvod. Keďže mám už čo to napozerané a načítané o otázkach alkoholizmu, nemohol som vynechať ani túto knihu. Ono je [...]

Štyri logy v zahraničnom filme

05.10.2023

Výber zápiskov zo štyroch filmoch o Démonovi. Kým prvé dva sú ťažké a depresívne, druhé dva sú skôr ľahšie a hlavne posledný uvedený je skôr úsmevnejší než nejaký tragický. Štyri rôzne snímky s pomotanými osudmi. A z rôznych kútov sveta. Austrálsky, dánsky a dva americké. Jeden starší a jeden novší. Krížom krážom. Prízrak Démona ani v umení [...]

Finančná správa / FS / Kriminalisti /

Na expríslušníka daňových kriminalistov podali obžalobu. Mal si pýtať desaťtisíce eur ako úplatky

29.11.2023 15:19

Obžalobe podanej na Špecializovaný trestný súd čelia aj ďalšie dve osoby.

Pavol Ďurka

Súd dal druhýkrát za pravdu Šutajovi Eštokovi, vyšetrovateľ Ďurka zostáva mimo službu

29.11.2023 14:24, aktualizované: 15:51

Minister vnútra po nástupe do funkcie dočasne pozbavil výkonu služby šiestich policajtov, tzv. čurillovcov.

Erdogan

Najhoršie zverstvá storočia. Erdogan označil Netanjahua za 'mäsiara Gazy'

29.11.2023 14:18

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu obvinil izraelského premiéra Benjamina Netanjahua zo spáchania „najhorších zverstiev“ storočia.

fico, dolinková

Dary Ukrajine nekončia. Vláda súhlasila s odovzdaním sanitiek

29.11.2023 13:50

Podľa ministerky Zuzany Dolinkovej ide o pokračovanie v humanitárnej pomoci pre Ukrajinu.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 106545x
Priemerná čítanosť článkov: 1590x

Autor blogu