Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo ako to je s tým svetlom

Týždeň spočíval v tom, že som zistil desivú vec. Keď prišli na scénu kedysi SAS a pán Sulík, tak som sa čudoval, čo sú to za čudá. A pán Sulík poslednú dobu robí všetko preto, aby sa zo mňa stal jeho volič. Neviem, či je to dobrý nápad, pretože doteraz ani jedna strana, ktorú som volil nemala cez jedno percento. Keď hovoril o tej žiarovke, tak som vedel, že ľudia budú mať nového arcinepriateľa, ale keď sa zamyslíte, tak má pravdu. Rast cien energií nie je slovenské špecifikum a je po celom svete. Kedysi svietilo jedno dve svetlá v chalupe, pretože rodina bola večer spolu, a to nehovorím o plno zbytočnostiach na elektrinu. Dnes gazdinka potrebuje mať dve opraté blúzky denne, kedysi po dome stačilo jedno tričko na dva tri dni, nechápe, že keď sa troška umaže, tak to môže chlapa solídne naštartovať na noc. Navyše dnes, aby decká dali pokoj treba im mobil, aby chlap bol ticho treba televízor a ona potrebuje kuchynský robot. Kedysi stačila na deti, chlapa aj varenie poriadna varecha. Ktorá dokonca nepotrebuje elektrinu. Dnes keď dáte decku buzolu alebo Rubikovu kocku, tak sa na to pozerá a nakoniec sa spýta „ako sa cez to pripojím na wifi?“.

V politike: To, že pôjde o one man show je axióm. Konečne pán premie…, pardon, minister financií, začína sa pomaly dostavať do starej skvelej formy. „Sulík, 12 rokov, mafia, zlodeji, zlodejiny, smeráci, Fico, Pellegrini, Sulík, SAS, minister zdravotníctva, minister školstva, Sulík, podraz od koaličného partnera, populisti, Sulík odíde do Austrálie“. Neviem, či treba niečo viac dodávať. Pán Kamenický a pán Viskupič, každý po svojom o rozpočte.

O 5 minút 12: Sympatické, že sa neboja pozvať pána Beluského, ľudia si ich zvolili a tak má právo aj on predstaviť názory svoje, respektíve jeho strany. No a nemyslím si, že výstup z EU je šťastné riešenie. Jasné, že je to polofunkčný kolos s neschopným vedením, ale hospodársky by sme pošli. Dopadli by sme ako Venezuela, clá, bezhodnotná mena (v praxi by ste aj tak platili eurom, lebo korunu by od vás nik nevzal), žiaden vývoz (západné štáty by si to vychutnali) a potom by ostali iba dve riešenia, návrat do zemlianok a obhryzovanie vŕb alebo sa upísať pod ďalšieho silnejšieho, ktorí si nás kúpi a bude dotovať. Kto by chcel však krajinu, kde nič nie je, je otázne. Na medveďoch a a vyrúbaných Tatrách tu Rusko ani Čína ťažký biznis nespravia. Akurát vyzdvihnem pani Cigánikovú, ktorá to povedala presne a pekne, nám sa rozhoduje, keď tie peniaze nie sú naše, tam sto, tam dvesto eur. Ja to stále tvrdím, štát je katastrofálny hospodár, nikto za nič nie je zodpovedný a nikto nemá hmotnú zodpovednosť. Dogabeš niečo, nadriadený kývne rukou, veď ľudia zaplatia. Keby sa riadil ako v.o.s., tak tam ostane tak percento politikov.

Na telo: Pani Kolíková je obrovská chyba SAS a bude to jej trójsky kôň, tá to svojou aroganciou dokazuje a začína v týchto vlastnostiach dobehovať Naďa i Mikulca. Akurát premi…, pardón, ministra financií bude dobehnúť riadna fuška, priam nemožné. Pán Pellegrini aspoň predniesol naznačenie riešenia, keď povedal ako by to mohlo byť s predajom pôdy podľa francúzskeho či rumunského modelu alebo keď jej vysvetlil nejaké drobné detaily z rozpočtu a jej odpoveď bola, mám vypracované odborníkmi, rokujeme, navrhujeme, debatujeme. Rok a pol besedujú a nič, predpokladám, že aj o sto rokov bude odpoveď, rokujeme o tom. Vrchol arogancie bolo, keď odkázala pánovi Pellegrinimu, že nech sa bojí o svoj krk, myslím, že od ministerky spravodlivosti to je mocne za čiarou. Aby sa im to po predčasných voľbách nevypomstilo.

Nedeľná chvíľka masochizmu za nami. Takže tak.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

03.09.2023

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne. V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

sulík

Saska: Liberálov čaká napätá volebná noc. Sulík už dorazil do štábu, očakáva aj patovú situáciu

30.09.2023 21:27

Prinášame čerstvé novinky z volebnej centrály strany Sloboda a Solidarita.

Boris Kollár

Sme rodina: U Kollára sa začala volebná noc, miesto v parlamente nemá vôbec isté

30.09.2023 20:53

Sledujte s nami volebnú noc v centrále hnutia Sme rodina.

michal šimečka

PS: U progresívcov sa začína volebná noc. Šimečka prišiel do centrály, pred ním sa tam zjavil aj Danko

30.09.2023 20:30

Sledujte s nami, ako prebieha volebná noc v centrále PS.

Voľby 2023 / Vyšné Hágy /

Ľudia volia aj v najvyššie položenej škole na Slovensku, hlasovali tu aj turisti

30.09.2023 19:00

Volebnú miestnosť v jednej z tried tam zriaďujú už dlhé roky.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99766x
Priemerná čítanosť článkov: 1584x

Autor blogu