Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo o jednej začínajúcej hereckej kariére

Vyzeralo to na ďalší obyčajný týždeň, ale odohrali sa dve významné udalosti a to hlavne šou nášho mesiáša na Pumpe, videl som iba fotky a výzvu na bitku s Mr. Ficom a konečne vyzeral zasa vo svojej skvelej forme. Ja to hovorím stále, ten raz prerazí v Hollywoode, čo prerazí, dobyje ho a bude hviezdou, napríklad nejakého výpravného seriálu o spasiteľovi jedného malého národa, a snaha o vybudovanie raja na Zemi, len mu všetci na hádžu polená pod nohy, hlavne jeden jeho bývalý kamoš s domácou pizza pieckou. Alebo bude mať nejakú vlastnú stand up šou, ktorá bude trhať rekordy sledovanosti. Len ak tam skúsi politiku, tak Boh ochraňuj Ameriku. Druhá udalosť by sa dal označiť rozhovor v Novom Čase zo včera, ktorý by sa dal nazvať „Svet podľa premi…, teda ministra financií“, ktorý by sa dal zhrnúť: Vyššie ceny energií? Sulík. Krachuje váš podnik? Sulík. Zmokli ste vo štvrtok? Sulík. Ochorelo vám morčiatko? Jednoznačne Riško. Bonus: fantastický status pána Pellegiriniho v čistých monterkách s pluhom po orbe. Má famózny marketing. Ale status Mačiaka v materinskej dúške neprekoná už nič.

V politike: Vyzeralo to na ďalší ťažký súboj budúcich potenciálnych koaličných partnerov, ale treba uznať vysvetlenie pána Kollára. Pôvodne mal prísť Mr. Fico, ale nakoniec ten to odvolal (zrejme ach tá nedeľa, alebo skôr sobota), tak narýchlo zavolali iného opozičníka, ktorý bol ochotný narýchlo prísť, pána Pellegriniho. Ok, klasická debata ich dvoch, nič nové, ale vecne a slušne.

O 5 minút 12: Pán Blanár stále to svoje uspávanie hadov, a pani Remišová, keď sa nahodí vyzerá super a možno v súkromí je s ňou zábava, ale keď v politike prehovorí, je to tragédia. Ona je schopná aj o dvadsať rokov hovoriť „vy ste pred 21 a pol rokmi, keď ste boli vo vláde…“.

Na telo: Pán Kamenický to dával dosť do populizmu, keď neustále opakoval, čo spraví vláda s cenou energií. A smutným príkladom bolo to Expo, kde mu chýbali slovenské kroje, myslím, že tam nikto na ne nebol zvedavý. Údajne o jedno z najväčších záujmov bolo o Expo sýrske (a čo so videl fotky, tak prekrásne https://www.youtube.com/watch?v=aRJ4tTjopo8 ), keďže to je trh budúcnosti. Pán Sulík výborne argumentoval. Veď aj laikovi musí byť jasné a pánovi Kamenickému zvlášť, že zvyšovaniu energií sa nevyhneme a ide iba o to, aby to nebolo drastické a z dlhodobého hľadiska príjem obyvateľstva nebol výrazne pomalší ako zvyšovanie energií. Inflácia je prirodzená vec, len nesmie byť vysoká a devastačná. Ak raz vyhrá ústavnou väčšinou pán Mazurek a vystúpime z EU, tak môže vyskúšať na nás defláciu a zhruba za dva mesiacu tu bude Haiti a do roka žijeme v jaskyniach a nekúrime plynom ale drevom.

Takže asi tak.

Tankové dni Laugaricio 2024

06.07.2024

Táto akcia je dobre známa a už kedysi som sa raz zúčastnil. Tento rok to nebolo príliš v pláne, ale nakoniec sa nečakane naskytla možnosť, tak sme sa podujali. Nečakané akcie sú často najlepšie.My sme boli dlhoročnými návštevníkmi Bojov na Hrone v Starom Tekove, než to skončilo. Boli sme na všetkých ročníkov od 2011 až po 2017. Bolo to fantastické podujatie [...]

vICTIM oF cHANGES v podaní chicago school of rock

30.06.2024

Minule som pozeral na kapely, ktoré prerobili nejaké songy od Judas Priest a vyskočilo mi toto pozoruhodné video týchto sympatických deciek. Chicago School Of Rock čo som vypátral je hudobná škola s orientáciou na rock a pripravuje tak mladé talenty na hudobnú kariéru. No a tento song sa im mimoriadne vydaril. Ja ho v originály až tak moc nemusím, ono všeobecne prvé dva albumy [...]

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

gaza

Izraelská armáda našla v Pásme Gazy telá dvoch rukojemníkov

25.07.2024 06:50

Ich smrť potvrdili úrady v uplynulých mesiacoch.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 07:14

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

Mikuláš Černák, výstupný oddiel

Väzni majú šancu na návrat, projektom prešiel aj Černák. Psychiater: Ako by reagovala spoločnosť na jeho prepustenie, je dilema

25.07.2024 06:00

Ak by sa Mikuláš Černák dostal na slobodu, stal by sa prvým na doživotie odsúdeným, ktorého by podmienečne prepustili.

NATO, výcvik

Môže NATO urobiť niečo, čo Rusko zabolí? Odpovedá austrálsky generál

25.07.2024 06:00

Po viac ako dvoch rokoch od invázie na Ukrajine sú Rusi skúsenejší a sú nebezpečnejším protivníkom. Myslí si to austrálsky generálmajor vo výslužbe Mick Ryan.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 126837x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu