Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo o jednej začínajúcej hereckej kariére

Vyzeralo to na ďalší obyčajný týždeň, ale odohrali sa dve významné udalosti a to hlavne šou nášho mesiáša na Pumpe, videl som iba fotky a výzvu na bitku s Mr. Ficom a konečne vyzeral zasa vo svojej skvelej forme. Ja to hovorím stále, ten raz prerazí v Hollywoode, čo prerazí, dobyje ho a bude hviezdou, napríklad nejakého výpravného seriálu o spasiteľovi jedného malého národa, a snaha o vybudovanie raja na Zemi, len mu všetci na hádžu polená pod nohy, hlavne jeden jeho bývalý kamoš s domácou pizza pieckou. Alebo bude mať nejakú vlastnú stand up šou, ktorá bude trhať rekordy sledovanosti. Len ak tam skúsi politiku, tak Boh ochraňuj Ameriku. Druhá udalosť by sa dal označiť rozhovor v Novom Čase zo včera, ktorý by sa dal nazvať „Svet podľa premi…, teda ministra financií“, ktorý by sa dal zhrnúť: Vyššie ceny energií? Sulík. Krachuje váš podnik? Sulík. Zmokli ste vo štvrtok? Sulík. Ochorelo vám morčiatko? Jednoznačne Riško. Bonus: fantastický status pána Pellegiriniho v čistých monterkách s pluhom po orbe. Má famózny marketing. Ale status Mačiaka v materinskej dúške neprekoná už nič.

V politike: Vyzeralo to na ďalší ťažký súboj budúcich potenciálnych koaličných partnerov, ale treba uznať vysvetlenie pána Kollára. Pôvodne mal prísť Mr. Fico, ale nakoniec ten to odvolal (zrejme ach tá nedeľa, alebo skôr sobota), tak narýchlo zavolali iného opozičníka, ktorý bol ochotný narýchlo prísť, pána Pellegriniho. Ok, klasická debata ich dvoch, nič nové, ale vecne a slušne.

O 5 minút 12: Pán Blanár stále to svoje uspávanie hadov, a pani Remišová, keď sa nahodí vyzerá super a možno v súkromí je s ňou zábava, ale keď v politike prehovorí, je to tragédia. Ona je schopná aj o dvadsať rokov hovoriť „vy ste pred 21 a pol rokmi, keď ste boli vo vláde…“.

Na telo: Pán Kamenický to dával dosť do populizmu, keď neustále opakoval, čo spraví vláda s cenou energií. A smutným príkladom bolo to Expo, kde mu chýbali slovenské kroje, myslím, že tam nikto na ne nebol zvedavý. Údajne o jedno z najväčších záujmov bolo o Expo sýrske (a čo so videl fotky, tak prekrásne https://www.youtube.com/watch?v=aRJ4tTjopo8 ), keďže to je trh budúcnosti. Pán Sulík výborne argumentoval. Veď aj laikovi musí byť jasné a pánovi Kamenickému zvlášť, že zvyšovaniu energií sa nevyhneme a ide iba o to, aby to nebolo drastické a z dlhodobého hľadiska príjem obyvateľstva nebol výrazne pomalší ako zvyšovanie energií. Inflácia je prirodzená vec, len nesmie byť vysoká a devastačná. Ak raz vyhrá ústavnou väčšinou pán Mazurek a vystúpime z EU, tak môže vyskúšať na nás defláciu a zhruba za dva mesiacu tu bude Haiti a do roka žijeme v jaskyniach a nekúrime plynom ale drevom.

Takže asi tak.

One Rode To Asa Bay

23.02.2024

Netajím sa tým, že švédski Bathory sú mojou najobľúbenejšou kapelou a album „Under The Sign Of The Black Mark“ považujem za vrchol v hudbe ako takej a asi už nebude možné natočiť lepšiu dosku. Všetko to u mňa začalo v dobe zlatých 90s, ktorá spočívala v troška zložitejšom hľadaní hudby, lebo nebol net, youtube, teda ani voľné sťahovanie, ale iba kazety, [...]

Západná Kanada očami Jany Hubinskej v Kysuckej knižnici

23.01.2024

Asi len zo dva, tri dni pred uskutočnením tohto zaujímavého stretnutia mi prišiel nenápadný mail z Kysuckej knižnice, že ju 17. Januára navštívi Jana Hubinská a bude rozprávať o svojich zážitkoch z návštevy Kanady. Ja ju poznám, a nebudem asi sám, hlavne zo série Superstar, kde tie začiatky som sledoval a mali niečo do seba. A teraz [...]

Pár nôt minulého roka

11.01.2024

Hudba síce nenaberá tak mohutný vývoj ako v zlatých 90s, ale nestagnuje. Stále sa točia výnimočné a originálne veci. Je pravdou, že je toho čoraz viac a viac a tak sa nedá sledovať všetko. Ale snaha je. Minulý rok bol skôr v znamení koncertov. Na novinky už moc nie som, ale to neznamená, že v rámci recenzií pre Rock Hard na niečo zaujímavé [...]

Izrael / Tank /

Katar verí, že k prímeriu v Pásme Gazy by mohlo dôjsť pred začiatkom ramadánu

27.02.2024 16:29

Katar je kľúčovým sprostredkovateľom rozhovorov medzi palestínskym hnutím Hamas, Izraelom, Egyptom a USA.

Ústavný súd

Ústavný súd spojil podania k novele Trestného zákona do jedného konania

27.02.2024 16:28

Opozičný podnet má viac ako 80 strán.

hovädzí steak, grilovanie

Vegetariánsky steak či rezeň si už vo Francúzsku nekúpite. Za porušenie hrozia mastné pokuty

27.02.2024 16:01

Vláda týmto nariadením reaguje na dlhodobé sťažnosti mäsopriemyslu.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 114337x
Priemerná čítanosť článkov: 1588x

Autor blogu