Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo o jednej začínajúcej hereckej kariére

Vyzeralo to na ďalší obyčajný týždeň, ale odohrali sa dve významné udalosti a to hlavne šou nášho mesiáša na Pumpe, videl som iba fotky a výzvu na bitku s Mr. Ficom a konečne vyzeral zasa vo svojej skvelej forme. Ja to hovorím stále, ten raz prerazí v Hollywoode, čo prerazí, dobyje ho a bude hviezdou, napríklad nejakého výpravného seriálu o spasiteľovi jedného malého národa, a snaha o vybudovanie raja na Zemi, len mu všetci na hádžu polená pod nohy, hlavne jeden jeho bývalý kamoš s domácou pizza pieckou. Alebo bude mať nejakú vlastnú stand up šou, ktorá bude trhať rekordy sledovanosti. Len ak tam skúsi politiku, tak Boh ochraňuj Ameriku. Druhá udalosť by sa dal označiť rozhovor v Novom Čase zo včera, ktorý by sa dal nazvať „Svet podľa premi…, teda ministra financií“, ktorý by sa dal zhrnúť: Vyššie ceny energií? Sulík. Krachuje váš podnik? Sulík. Zmokli ste vo štvrtok? Sulík. Ochorelo vám morčiatko? Jednoznačne Riško. Bonus: fantastický status pána Pellegiriniho v čistých monterkách s pluhom po orbe. Má famózny marketing. Ale status Mačiaka v materinskej dúške neprekoná už nič.

V politike: Vyzeralo to na ďalší ťažký súboj budúcich potenciálnych koaličných partnerov, ale treba uznať vysvetlenie pána Kollára. Pôvodne mal prísť Mr. Fico, ale nakoniec ten to odvolal (zrejme ach tá nedeľa, alebo skôr sobota), tak narýchlo zavolali iného opozičníka, ktorý bol ochotný narýchlo prísť, pána Pellegriniho. Ok, klasická debata ich dvoch, nič nové, ale vecne a slušne.

O 5 minút 12: Pán Blanár stále to svoje uspávanie hadov, a pani Remišová, keď sa nahodí vyzerá super a možno v súkromí je s ňou zábava, ale keď v politike prehovorí, je to tragédia. Ona je schopná aj o dvadsať rokov hovoriť „vy ste pred 21 a pol rokmi, keď ste boli vo vláde…“.

Na telo: Pán Kamenický to dával dosť do populizmu, keď neustále opakoval, čo spraví vláda s cenou energií. A smutným príkladom bolo to Expo, kde mu chýbali slovenské kroje, myslím, že tam nikto na ne nebol zvedavý. Údajne o jedno z najväčších záujmov bolo o Expo sýrske (a čo so videl fotky, tak prekrásne https://www.youtube.com/watch?v=aRJ4tTjopo8 ), keďže to je trh budúcnosti. Pán Sulík výborne argumentoval. Veď aj laikovi musí byť jasné a pánovi Kamenickému zvlášť, že zvyšovaniu energií sa nevyhneme a ide iba o to, aby to nebolo drastické a z dlhodobého hľadiska príjem obyvateľstva nebol výrazne pomalší ako zvyšovanie energií. Inflácia je prirodzená vec, len nesmie byť vysoká a devastačná. Ak raz vyhrá ústavnou väčšinou pán Mazurek a vystúpime z EU, tak môže vyskúšať na nás defláciu a zhruba za dva mesiacu tu bude Haiti a do roka žijeme v jaskyniach a nekúrime plynom ale drevom.

Takže asi tak.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

USA, balón špionážny, monitoring, Čína

Pentagón: Ďalší čínsky balón lieta nad Latinskou Amerikou

04.02.2023 05:15

Americké ministerstvo obrany v piatok informovalo, že nad Latinskou Amerikou zaznamenalo ďalší čínsky špionážny balón.

Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Ronald McDonald House Charities, n.o.

03.02.2023 22:21

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Vinohradnícky spolok Kozárovce

03.02.2023 22:18

Sme združenie malých a hobby vinárov a nadšených vinohradníkov v obci Kozárovce fungujúce od roku 2010.

Europolis collegium, o.z.

Europolis collegium, o.z.

03.02.2023 22:11

Sme občianske združenie, ktoré vzniklo v roku 2012 za účelom rozvoja kultúrneho potenciálu šarišského regiónu a to prostredníctvom šírenia ľudovej hudby.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72303x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie