Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo pozor kamera

Tento týždeň je nový v tom, že keď browsujete, tak vám vyskakujú reklamy s ponukami chát, potom ak máte zmluvu s BONULom, tak je asi rozumné s nimi prehodnotiť spoluprácu, lebo je ostuda, že šéf obrovskej strážnej služby sa nechá natočiť. Alebo je to nejaká zvláštna zákulisná hra, ktorú momentálne nechápeme. Tiež mi nepríde správne, že to ušlo na verejnosť, keď sa už hráme na tú právnu demokraciu, ale zas keď je to vonku, tak to možno niektorým otvorí oči. A pán Blaha stráca príčetnosť. Neuveriteľné, že z člena kedysi celkom schopnej (na slovenské pomery) black metalovej kapely ETHEREAL PANDEMONIUM (https://www.metal-archives.com/bands/Ethereal_Pandemonium/11536) /hráč na klávesy Rhaa/, že sa z neho stane radikálny neomarxista, ktorý stráca zmysel pre realitu. Mám od nich originál kazetu „A Winter Solstice Eve“, som zvedavý, či by mi ju podpísal, niekedy skúsim.

V politike: Pán premiér klasické frázy a obligátne odpovede, alebo skôr monológy, ale o tých dezolátoch v predajniach musím súhlasiť. Ja osobne by som troška tým policajtom dal viac právomocí, až tí dezoláti neotravujú normálnych ľudí a hlavne pani predavačky, aj zdravotnícky personál. Ak by prišla nu-li-tná, či več-ný ví-ťaz, že zho-ďte rú-ška, tak na rúško je opora v zákone 355/2007, tak nechápem, čo večný víťaz neustále trepe. Paní Porubänová i pán Lenč také normálne zhodnotenie stavu spoločnosti.

O 5 minút 12: Predtočená hodina s pánom Šutaj-Eštókom a pánom Vetrákom o chate, minciach, slanine. Vlastne nič, čo sme už nepočuli. Akurát pán Šutaj-Eštók mám pocit, že je stále členom SMERu a pán Vetrák, na to že je členom OĽANO, je celkom pokojný a v pohode.

Na telo: Ja vlastne koalíciu nemusím, a pána premi… teda na papieri ministra financií nemusím vôbec, až na niektoré drobnosti v, a niektorých zo SAS, a aj teraz v niečom musím s paní Cigánikovou súhlasiť, ale keď toto niekde poviete, tak vás idú kameňovať a hovoriť o politikoch to najhoršie, čo sa dá, ale to je to slovenské miluj blížneho svojho. Avšak, dnes pán Šutaj-Eštók predviedol dosť brutálny populizmus. Aj keby sa bavili o problematike moru ošípaných a následných stratách chovateľov alebo o technických výpadkoch v určitom informačnom systéme, on začne „ale je drahá elektrika, vysoké ceny zeleniny, dvadsiaty ôsmy dôchodok“, mali dvanásť rokov na to, aby dôchodkov bolo dvanásť v roku, ale poriadnych. Dnes aj pán Šípoš vyzeral pri ňom normálne a to je čo už povedať.

Dnes nič moc, tak teda stručne. Uvidíme, čo nové prinesú nové časti reality show „Chata“.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

Andrej Babiš

Najdôveryhodnejší politici v Česku: Babiš, Okamura, Zeman

04.02.2023 06:17

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešil na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Oligarchovia si sprivatizovali štát, len tak sa ho nevzdajú

04.02.2023 06:05

V predvolebnej kampani sa zostruje špinavý boj nielen v parlamente, ale aj na poli spravodlivosti.

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

Eduard Heger, Igor Matovič, úrad vlády

Rozísť sa, aby získali hlasy? Nonsens, tvrdí politológ. To môže napadnúť len Hegerovi a Matovičovi

04.02.2023 06:00

Ak by sa k nejakej strane pridal, mohol by jej pomôcť dostať sa nad päťpercentnú hranicu, no len ak sa vymedzí voči OĽaNO a Igorovi Matovičovi.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72320x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie