Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo pozor kamera

Tento týždeň je nový v tom, že keď browsujete, tak vám vyskakujú reklamy s ponukami chát, potom ak máte zmluvu s BONULom, tak je asi rozumné s nimi prehodnotiť spoluprácu, lebo je ostuda, že šéf obrovskej strážnej služby sa nechá natočiť. Alebo je to nejaká zvláštna zákulisná hra, ktorú momentálne nechápeme. Tiež mi nepríde správne, že to ušlo na verejnosť, keď sa už hráme na tú právnu demokraciu, ale zas keď je to vonku, tak to možno niektorým otvorí oči. A pán Blaha stráca príčetnosť. Neuveriteľné, že z člena kedysi celkom schopnej (na slovenské pomery) black metalovej kapely ETHEREAL PANDEMONIUM (https://www.metal-archives.com/bands/Ethereal_Pandemonium/11536) /hráč na klávesy Rhaa/, že sa z neho stane radikálny neomarxista, ktorý stráca zmysel pre realitu. Mám od nich originál kazetu „A Winter Solstice Eve“, som zvedavý, či by mi ju podpísal, niekedy skúsim.

V politike: Pán premiér klasické frázy a obligátne odpovede, alebo skôr monológy, ale o tých dezolátoch v predajniach musím súhlasiť. Ja osobne by som troška tým policajtom dal viac právomocí, až tí dezoláti neotravujú normálnych ľudí a hlavne pani predavačky, aj zdravotnícky personál. Ak by prišla nu-li-tná, či več-ný ví-ťaz, že zho-ďte rú-ška, tak na rúško je opora v zákone 355/2007, tak nechápem, čo večný víťaz neustále trepe. Paní Porubänová i pán Lenč také normálne zhodnotenie stavu spoločnosti.

O 5 minút 12: Predtočená hodina s pánom Šutaj-Eštókom a pánom Vetrákom o chate, minciach, slanine. Vlastne nič, čo sme už nepočuli. Akurát pán Šutaj-Eštók mám pocit, že je stále členom SMERu a pán Vetrák, na to že je členom OĽANO, je celkom pokojný a v pohode.

Na telo: Ja vlastne koalíciu nemusím, a pána premi… teda na papieri ministra financií nemusím vôbec, až na niektoré drobnosti v, a niektorých zo SAS, a aj teraz v niečom musím s paní Cigánikovou súhlasiť, ale keď toto niekde poviete, tak vás idú kameňovať a hovoriť o politikoch to najhoršie, čo sa dá, ale to je to slovenské miluj blížneho svojho. Avšak, dnes pán Šutaj-Eštók predviedol dosť brutálny populizmus. Aj keby sa bavili o problematike moru ošípaných a následných stratách chovateľov alebo o technických výpadkoch v určitom informačnom systéme, on začne „ale je drahá elektrika, vysoké ceny zeleniny, dvadsiaty ôsmy dôchodok“, mali dvanásť rokov na to, aby dôchodkov bolo dvanásť v roku, ale poriadnych. Dnes aj pán Šípoš vyzeral pri ňom normálne a to je čo už povedať.

Dnes nič moc, tak teda stručne. Uvidíme, čo nové prinesú nové časti reality show „Chata“.

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…!

11.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…! vlastný náklad, 2019 Po prečítaní druhého dielu som si pozrel nejaké rozhovory s autorom a tam hovorí dobre. Možno až moc dobre. A pravé to je škoda, že to čo hovorí na prednáškach viac nepretavil do knihy. Mám pocit, že skoro vôbec. V knihe sa dočítam iba ako naháňal baby, ako baby [...]

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytrezvenie…!

10.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytriezvenie…! vlastný náklad, 2017 Možno budem príliš nesúhlasný, polemický až kritický, ale mám ako trocha zainteresovaný v problematike na to iný názor, to treba na spresnenie povedať na úvod. Keďže mám už čo to napozerané a načítané o otázkach alkoholizmu, nemohol som vynechať ani túto knihu. Ono je [...]

Štyri logy v zahraničnom filme

05.10.2023

Výber zápiskov zo štyroch filmoch o Démonovi. Kým prvé dva sú ťažké a depresívne, druhé dva sú skôr ľahšie a hlavne posledný uvedený je skôr úsmevnejší než nejaký tragický. Štyri rôzne snímky s pomotanými osudmi. A z rôznych kútov sveta. Austrálsky, dánsky a dva americké. Jeden starší a jeden novší. Krížom krážom. Prízrak Démona ani v umení [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 106687x
Priemerná čítanosť článkov: 1592x

Autor blogu