Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo quo vadis Slovensko?

Týždeň bol v znamení jednej smutnej udalosti, na druhej strane aj tam môžeme nájsť pozitívum. Doteraz to bolo tak, že pomýlený právnický maestro kĽÁNY vrieskal o ústavných právach pre neho neexistujúcej Slovenskej republike a obťažoval slušných ľudí. Avšak teraz bol napadnutý policajt a to je hrubo cez čiaru, nabudúce si dovolia dezoláti na pani predavačky? Každopádne majú môj obdiv aj súcit pani predavačky, pani vedúce, pani policajti aj páni SBSkári, že to museli trpieť, ale zvládli to s noblesou. A aj normálni ľudia, ktorí si prídu nakúpiť. Obrovským pozitívom, že policajti bravúrne zvládli situáciu, nabudúce pokojne môžu pritvrdiť, a očividne vrieskaniu dezolátov bude chvalabohu koniec. Tu ide o to, že nemáme len milión práv, ale aj nejaké povinnosti. Normálni ľudia si idú po práci nakúpiť a tešia sa domov na rodinu a trocha si spočnúť a táto banda im bude znepríjemňovať deň. Pani predavačky si chcú robiť svoju robotu a oni im idú vykladať, že sú na listine žalovaných na medzinárodný súd v Hágu za zločiny proti ľudskosti. Teraz mi nehovorte, že títo ľudia nepotrebujú psychiatrickú hospitalizáciu. Hrdinovia. Tiež by ma zaujímalo, keď nonstop protestujú, kedy potom chodia do práce? Najviac sa mi páčil ten policajt, ako keď sa dozvedel, ktorý dezolát spáchal útok na verejného činiteľa, dve bane, hodil ho cez regál, pár rán na zemi, spacifikovaný a dezoláti už plakali nech ho nechajú tak. Perfektná práca. Optimizmom je, že drvivá väčšina ľudí je na strane polície. Dezolátom, ktorým sa tu nepáči, prosím, hranice sú otvorené, skúste ísť svoje ústavné múdrosti vykladať podobne do Ruska, rád prispejem na letenku. Len sa obávam, či budú mať v pracovnom tábore na Sibíri bankomat.

V politike: Podľa súpisky to vyzeralo na ťažký súboj, ale paní Kolíková aj pán Fico, vzhľadom na to, že vedia byť ostrejší, tak to bolo také decentnejšie a každý o tom svojom – reforma vs. to žiadna reforma to nie je. Dozvedeli sme všetko, čo sme už vedeli z oboch strán predtým, len tie zlaté mince stále nevieme kde sú a hlavne odkiaľ.

O 5 minút 12: Pán Blanár uspávanie hadov a obhajoba dezolátov v potravinách. Ako župan bol myslím fajn, pekne nám župa spravila cestičku v lazoch, dobre sa tam dá zrelaxovať na bicykli, ale zrejme mu tá bratislavská partička nerobí dobre. Pán Kollár bol super, keď povedal „tak povedzte až tí ľudia nosia rúška, máte jedinečnú šancu“.

Na telo: Tu to bolo dosť zaujímavé, neodvážim si hodnotiť ani pána Naďa, ani pána Kaliňáka. Išlo o normálnu výmenu názorov, ale bola svojim spôsobom špecifická s detailami, tak ťažko niečo vypichnúť, je dobré ju vidieť ako celok. Každopádne boli zaujímavé informácie pána Naďa, že tí výtržníci v potravinách, ktorých zatkli, boli známe firmy, bývalí vojaci, ktorí to robia často a zámerne. To len tak k našim hrdinom.

Inak bilancia je smutná, pani predavačky ohrozené na zdraví, pánom policajtom adresované vyhrážky a obchod zbytočné škody. Iba preto, že si robia svoju prácu. Fakt toto ľudia chcete?

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…!

11.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…! vlastný náklad, 2019 Po prečítaní druhého dielu som si pozrel nejaké rozhovory s autorom a tam hovorí dobre. Možno až moc dobre. A pravé to je škoda, že to čo hovorí na prednáškach viac nepretavil do knihy. Mám pocit, že skoro vôbec. V knihe sa dočítam iba ako naháňal baby, ako baby [...]

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytrezvenie…!

10.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytriezvenie…! vlastný náklad, 2017 Možno budem príliš nesúhlasný, polemický až kritický, ale mám ako trocha zainteresovaný v problematike na to iný názor, to treba na spresnenie povedať na úvod. Keďže mám už čo to napozerané a načítané o otázkach alkoholizmu, nemohol som vynechať ani túto knihu. Ono je [...]

Štyri logy v zahraničnom filme

05.10.2023

Výber zápiskov zo štyroch filmoch o Démonovi. Kým prvé dva sú ťažké a depresívne, druhé dva sú skôr ľahšie a hlavne posledný uvedený je skôr úsmevnejší než nejaký tragický. Štyri rôzne snímky s pomotanými osudmi. A z rôznych kútov sveta. Austrálsky, dánsky a dva americké. Jeden starší a jeden novší. Krížom krážom. Prízrak Démona ani v umení [...]

robotník, práca,

Chceme suverénnu pracovnú politiku. Dá sa to však, ak je ovládaná strachom z cudzincov?

03.12.2023 19:00

Slovenský pracovný trh má väčší problém, než sa zdá. Prevládne zneužívaný strach z cudzieho, alebo dáta a zhoda na riešení problémov našej spoločnosti? Zapojte sa do diskusie!

ustanovujúca schôdza, Peter Kotlár, SNS

Zlyhal štát počas pandémie? Poslanec Kotlár sľúbil, že preverí 'politické vraždy' a manažment covidu

03.12.2023 18:30

„Veľmi ľahko sa môže stať, že dôjdeme do bodu, že z výsledkov vyšetrenia bude vyplývať, že pandémia priniesla úžasný priestor na korupciu," ozrejmil.

americky torpedoboroec USS Gravely Suezsky prieplav

Útoky na lode v Červenom mori, terčom bol aj americký torpédoborec

03.12.2023 17:38

Americký torpédoborec USS Carney a niekoľko komerčných plavidiel boli v nedeľu v Červenom mori terčom útoku.

Andrej Danko

Špeciálna prokuratúra podľa Danka skončí, koalícia sa na tom zhoduje

03.12.2023 15:29

"Najpravdepodobnejšie bude, že sa špeciálna prokuratúra pričlení ku generálnej," uviedol Andrej Danko (SNS).

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 106826x
Priemerná čítanosť článkov: 1594x

Autor blogu