Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo quo vadis Slovensko?

Týždeň bol v znamení jednej smutnej udalosti, na druhej strane aj tam môžeme nájsť pozitívum. Doteraz to bolo tak, že pomýlený právnický maestro kĽÁNY vrieskal o ústavných právach pre neho neexistujúcej Slovenskej republike a obťažoval slušných ľudí. Avšak teraz bol napadnutý policajt a to je hrubo cez čiaru, nabudúce si dovolia dezoláti na pani predavačky? Každopádne majú môj obdiv aj súcit pani predavačky, pani vedúce, pani policajti aj páni SBSkári, že to museli trpieť, ale zvládli to s noblesou. A aj normálni ľudia, ktorí si prídu nakúpiť. Obrovským pozitívom, že policajti bravúrne zvládli situáciu, nabudúce pokojne môžu pritvrdiť, a očividne vrieskaniu dezolátov bude chvalabohu koniec. Tu ide o to, že nemáme len milión práv, ale aj nejaké povinnosti. Normálni ľudia si idú po práci nakúpiť a tešia sa domov na rodinu a trocha si spočnúť a táto banda im bude znepríjemňovať deň. Pani predavačky si chcú robiť svoju robotu a oni im idú vykladať, že sú na listine žalovaných na medzinárodný súd v Hágu za zločiny proti ľudskosti. Teraz mi nehovorte, že títo ľudia nepotrebujú psychiatrickú hospitalizáciu. Hrdinovia. Tiež by ma zaujímalo, keď nonstop protestujú, kedy potom chodia do práce? Najviac sa mi páčil ten policajt, ako keď sa dozvedel, ktorý dezolát spáchal útok na verejného činiteľa, dve bane, hodil ho cez regál, pár rán na zemi, spacifikovaný a dezoláti už plakali nech ho nechajú tak. Perfektná práca. Optimizmom je, že drvivá väčšina ľudí je na strane polície. Dezolátom, ktorým sa tu nepáči, prosím, hranice sú otvorené, skúste ísť svoje ústavné múdrosti vykladať podobne do Ruska, rád prispejem na letenku. Len sa obávam, či budú mať v pracovnom tábore na Sibíri bankomat.

V politike: Podľa súpisky to vyzeralo na ťažký súboj, ale paní Kolíková aj pán Fico, vzhľadom na to, že vedia byť ostrejší, tak to bolo také decentnejšie a každý o tom svojom – reforma vs. to žiadna reforma to nie je. Dozvedeli sme všetko, čo sme už vedeli z oboch strán predtým, len tie zlaté mince stále nevieme kde sú a hlavne odkiaľ.

O 5 minút 12: Pán Blanár uspávanie hadov a obhajoba dezolátov v potravinách. Ako župan bol myslím fajn, pekne nám župa spravila cestičku v lazoch, dobre sa tam dá zrelaxovať na bicykli, ale zrejme mu tá bratislavská partička nerobí dobre. Pán Kollár bol super, keď povedal „tak povedzte až tí ľudia nosia rúška, máte jedinečnú šancu“.

Na telo: Tu to bolo dosť zaujímavé, neodvážim si hodnotiť ani pána Naďa, ani pána Kaliňáka. Išlo o normálnu výmenu názorov, ale bola svojim spôsobom špecifická s detailami, tak ťažko niečo vypichnúť, je dobré ju vidieť ako celok. Každopádne boli zaujímavé informácie pána Naďa, že tí výtržníci v potravinách, ktorých zatkli, boli známe firmy, bývalí vojaci, ktorí to robia často a zámerne. To len tak k našim hrdinom.

Inak bilancia je smutná, pani predavačky ohrozené na zdraví, pánom policajtom adresované vyhrážky a obchod zbytočné škody. Iba preto, že si robia svoju prácu. Fakt toto ľudia chcete?

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

Russia Ukraine War

ONLINE: Akú cenu má Bachmut? Pre Zelenského je to pevnosť, pre Putina kľúč k Donbasu

04.02.2023 07:00

Prezident Zelenskyj vyzval Ukrajincov, aby nepoľavovali vo svojom odhodlaní čeliť okupantom: "Myslím si, že na začiatku našej vojny bol duch silnejší."

Andrej Babiš

Najdôveryhodnejší politici v Česku: Babiš, Okamura, Zeman

04.02.2023 06:17

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešil na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Oligarchovia si sprivatizovali štát, len tak sa ho nevzdajú

04.02.2023 06:05

V predvolebnej kampani sa zostruje špinavý boj nielen v parlamente, ale aj na poli spravodlivosti.

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72331x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie