Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo quo vadis Slovensko?

Týždeň bol v znamení jednej smutnej udalosti, na druhej strane aj tam môžeme nájsť pozitívum. Doteraz to bolo tak, že pomýlený právnický maestro kĽÁNY vrieskal o ústavných právach pre neho neexistujúcej Slovenskej republike a obťažoval slušných ľudí. Avšak teraz bol napadnutý policajt a to je hrubo cez čiaru, nabudúce si dovolia dezoláti na pani predavačky? Každopádne majú môj obdiv aj súcit pani predavačky, pani vedúce, pani policajti aj páni SBSkári, že to museli trpieť, ale zvládli to s noblesou. A aj normálni ľudia, ktorí si prídu nakúpiť. Obrovským pozitívom, že policajti bravúrne zvládli situáciu, nabudúce pokojne môžu pritvrdiť, a očividne vrieskaniu dezolátov bude chvalabohu koniec. Tu ide o to, že nemáme len milión práv, ale aj nejaké povinnosti. Normálni ľudia si idú po práci nakúpiť a tešia sa domov na rodinu a trocha si spočnúť a táto banda im bude znepríjemňovať deň. Pani predavačky si chcú robiť svoju robotu a oni im idú vykladať, že sú na listine žalovaných na medzinárodný súd v Hágu za zločiny proti ľudskosti. Teraz mi nehovorte, že títo ľudia nepotrebujú psychiatrickú hospitalizáciu. Hrdinovia. Tiež by ma zaujímalo, keď nonstop protestujú, kedy potom chodia do práce? Najviac sa mi páčil ten policajt, ako keď sa dozvedel, ktorý dezolát spáchal útok na verejného činiteľa, dve bane, hodil ho cez regál, pár rán na zemi, spacifikovaný a dezoláti už plakali nech ho nechajú tak. Perfektná práca. Optimizmom je, že drvivá väčšina ľudí je na strane polície. Dezolátom, ktorým sa tu nepáči, prosím, hranice sú otvorené, skúste ísť svoje ústavné múdrosti vykladať podobne do Ruska, rád prispejem na letenku. Len sa obávam, či budú mať v pracovnom tábore na Sibíri bankomat.

V politike: Podľa súpisky to vyzeralo na ťažký súboj, ale paní Kolíková aj pán Fico, vzhľadom na to, že vedia byť ostrejší, tak to bolo také decentnejšie a každý o tom svojom – reforma vs. to žiadna reforma to nie je. Dozvedeli sme všetko, čo sme už vedeli z oboch strán predtým, len tie zlaté mince stále nevieme kde sú a hlavne odkiaľ.

O 5 minút 12: Pán Blanár uspávanie hadov a obhajoba dezolátov v potravinách. Ako župan bol myslím fajn, pekne nám župa spravila cestičku v lazoch, dobre sa tam dá zrelaxovať na bicykli, ale zrejme mu tá bratislavská partička nerobí dobre. Pán Kollár bol super, keď povedal „tak povedzte až tí ľudia nosia rúška, máte jedinečnú šancu“.

Na telo: Tu to bolo dosť zaujímavé, neodvážim si hodnotiť ani pána Naďa, ani pána Kaliňáka. Išlo o normálnu výmenu názorov, ale bola svojim spôsobom špecifická s detailami, tak ťažko niečo vypichnúť, je dobré ju vidieť ako celok. Každopádne boli zaujímavé informácie pána Naďa, že tí výtržníci v potravinách, ktorých zatkli, boli známe firmy, bývalí vojaci, ktorí to robia často a zámerne. To len tak k našim hrdinom.

Inak bilancia je smutná, pani predavačky ohrozené na zdraví, pánom policajtom adresované vyhrážky a obchod zbytočné škody. Iba preto, že si robia svoju prácu. Fakt toto ľudia chcete?

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58736x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie