Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo začiatky niečoho nového?

Dnes stručne, pretože cez týždeň boli ohlásené výrazné zmeny, ktoré sa dotknú asi všetkých, ale realizácia sa ešte formuje. Rozhodne treba začať pánom Matovičom a jeho predstavením daňovej reformy. Plagát za ním vyzeral ako pozvánka na oneskorený Halloween. Dnes o prídavkoch na deti. Čakal som väčší hardcore a šou, a musím povedať, že na neho to bolo až príliš normálne a niektoré nápady možno aj majú niečo do seba. Sila, že toto musím napísať. Nejdem robiť predčasné závery, počkáme na zvyšné dve tlačovky. Akurát nie som si istý tým prepúšťaním, to príde o dosť hlasov a hlavne tou miliónarskou daň, to netuším ako technicky niekomu dokážem milión majetok a nutnosť podať majetkové priznanie. Ale ako som povedal, nejdem robiť predčasné závery a bude rozumné počkať si na zvyšok a širšie detaily.

V politike: Pán Lengarský očividne vidno, že nie je politik. Stručné odpovede k veci, žiaden populizmus, žiadne kudrlinky, žiadne nevestičky dobre bude. Bolo to skôr o opatreniach, ktoré nás zrejme čakajú, vhodné pre zamestnancov a zamestnávateľov. Pán Tomáš uspávač hadov, podobne pán Taraba, akurát silnejšia rétorika, pani Zemanová racionálne, pán Krúpa pekne podrezaný jazyk, ešte spraví kariéru. Inak nič nové.

O 12 minút 12: Dvaja potenciálni koaliční partneri si celkom skákali do seba. Dnes to veru nebolo s možnou budúcou spoluprácou také ružové. Pán Sulík sa dnes vedel aj rozčertiť, ale aj chápem. Pán Pellegrini zasa zbytočne skĺzaval do toho najlacnejšieho populizmu, hlavne keď začal detičky nebudú mať obedy a 20 eur. Pán Sulík je chladný a silno pragmatický a v dnešnej situácii uvažuje, tak ako sa má, časy sú zlé a navyše má za koaličného partnera vlastne najsilnejšieho svojho opozičníka. Dnes argumentoval výborne, aj keď ľuďom bude pripadať ako necitlivý odľud, ale myslím, že prioritou ministra hospodárstva sú skutočne fungujúce podniky, hospodárska stratégia, fungujúca energetická infraštruktúra, zásoby elektriny, plynu. Tieto veci má zmaknuté a jeho náplňou nie sú sociálne balíčky. Je zlé mať drahší plyn, oveľa horšie ale bude nemať žiadny. Aj keď nič to nemení na veci, že slušní ľudia, hlavne rodiny s menšími príjmami, si zaslúžia podporu štátu, to bez debát. Alebo títo dvaja zahrali nejaké divadlo, sa dohodli, že sa troška pošpásujú, lebo to testovanie budúcej koalície v minulých debatách bolo moc očividné.

Na telo: Pán Raši aj pán Šeliga nič nové, i keď debata odsypávala, až na koniec si troška skákali do seba. Ale nič podstatné nepadlo.

Dnes nič prevratné sme sa nedozvedeli, tak len stručne. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni.

Tankové dni Laugaricio 2024

06.07.2024

Táto akcia je dobre známa a už kedysi som sa raz zúčastnil. Tento rok to nebolo príliš v pláne, ale nakoniec sa nečakane naskytla možnosť, tak sme sa podujali. Nečakané akcie sú často najlepšie.My sme boli dlhoročnými návštevníkmi Bojov na Hrone v Starom Tekove, než to skončilo. Boli sme na všetkých ročníkov od 2011 až po 2017. Bolo to fantastické podujatie [...]

vICTIM oF cHANGES v podaní chicago school of rock

30.06.2024

Minule som pozeral na kapely, ktoré prerobili nejaké songy od Judas Priest a vyskočilo mi toto pozoruhodné video týchto sympatických deciek. Chicago School Of Rock čo som vypátral je hudobná škola s orientáciou na rock a pripravuje tak mladé talenty na hudobnú kariéru. No a tento song sa im mimoriadne vydaril. Ja ho v originály až tak moc nemusím, ono všeobecne prvé dva albumy [...]

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

tanker

Pri pobreží Filipín sa prevrátil a potopil ropný tanker. Na mieste sa vytvorila ropná škvrna dlhá takmer štyri kilometre

25.07.2024 08:46

Podarilo sa zachrániť 16 zo 17 členov posádky, jeden je nezvestný.

Trump

Trump označil Harrisovú za radikálneho ľavicového blázna

25.07.2024 07:40

Republikánsky exprezident USA Donald Trump na predvolebnom podujatí v Severnej Karolíne slovne útočil na viceprezidentku USA Kamalu Harrisovú.

gaza

Izraelská armáda hlási nájdenie tiel piatich rukojemníkov v Pásme Gazy

25.07.2024 06:50, aktualizované: 08:25

Militantné hnutie Hamas ich unieslo počas útoku na Izrael zo 7. októbra 2023.

vojna na Ukrajine, Oleksander Syrskyj, Kyrylo Budanov

ONLINE: Syrskyj: Máme plán, ako opäť získať Krym. Rusi majú ohromujúce straty ľudí

25.07.2024 06:20, aktualizované: 08:20

Je realistické znovu získať Krym, tvrdí hlavný veliteľ ukrajinskej armády Syrskyj. Rusi podľa neho postupujú, lebo majú oveľa lepšie zdroje, viac všetkého.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 126845x
Priemerná čítanosť článkov: 1626x

Autor blogu