Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo začiatky niečoho nového?

Dnes stručne, pretože cez týždeň boli ohlásené výrazné zmeny, ktoré sa dotknú asi všetkých, ale realizácia sa ešte formuje. Rozhodne treba začať pánom Matovičom a jeho predstavením daňovej reformy. Plagát za ním vyzeral ako pozvánka na oneskorený Halloween. Dnes o prídavkoch na deti. Čakal som väčší hardcore a šou, a musím povedať, že na neho to bolo až príliš normálne a niektoré nápady možno aj majú niečo do seba. Sila, že toto musím napísať. Nejdem robiť predčasné závery, počkáme na zvyšné dve tlačovky. Akurát nie som si istý tým prepúšťaním, to príde o dosť hlasov a hlavne tou miliónarskou daň, to netuším ako technicky niekomu dokážem milión majetok a nutnosť podať majetkové priznanie. Ale ako som povedal, nejdem robiť predčasné závery a bude rozumné počkať si na zvyšok a širšie detaily.

V politike: Pán Lengarský očividne vidno, že nie je politik. Stručné odpovede k veci, žiaden populizmus, žiadne kudrlinky, žiadne nevestičky dobre bude. Bolo to skôr o opatreniach, ktoré nás zrejme čakajú, vhodné pre zamestnancov a zamestnávateľov. Pán Tomáš uspávač hadov, podobne pán Taraba, akurát silnejšia rétorika, pani Zemanová racionálne, pán Krúpa pekne podrezaný jazyk, ešte spraví kariéru. Inak nič nové.

O 12 minút 12: Dvaja potenciálni koaliční partneri si celkom skákali do seba. Dnes to veru nebolo s možnou budúcou spoluprácou také ružové. Pán Sulík sa dnes vedel aj rozčertiť, ale aj chápem. Pán Pellegrini zasa zbytočne skĺzaval do toho najlacnejšieho populizmu, hlavne keď začal detičky nebudú mať obedy a 20 eur. Pán Sulík je chladný a silno pragmatický a v dnešnej situácii uvažuje, tak ako sa má, časy sú zlé a navyše má za koaličného partnera vlastne najsilnejšieho svojho opozičníka. Dnes argumentoval výborne, aj keď ľuďom bude pripadať ako necitlivý odľud, ale myslím, že prioritou ministra hospodárstva sú skutočne fungujúce podniky, hospodárska stratégia, fungujúca energetická infraštruktúra, zásoby elektriny, plynu. Tieto veci má zmaknuté a jeho náplňou nie sú sociálne balíčky. Je zlé mať drahší plyn, oveľa horšie ale bude nemať žiadny. Aj keď nič to nemení na veci, že slušní ľudia, hlavne rodiny s menšími príjmami, si zaslúžia podporu štátu, to bez debát. Alebo títo dvaja zahrali nejaké divadlo, sa dohodli, že sa troška pošpásujú, lebo to testovanie budúcej koalície v minulých debatách bolo moc očividné.

Na telo: Pán Raši aj pán Šeliga nič nové, i keď debata odsypávala, až na koniec si troška skákali do seba. Ale nič podstatné nepadlo.

Dnes nič prevratné sme sa nedozvedeli, tak len stručne. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni.

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…!

11.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast II. Nalej, hrozí absťák…! vlastný náklad, 2019 Po prečítaní druhého dielu som si pozrel nejaké rozhovory s autorom a tam hovorí dobre. Možno až moc dobre. A pravé to je škoda, že to čo hovorí na prednáškach viac nepretavil do knihy. Mám pocit, že skoro vôbec. V knihe sa dočítam iba ako naháňal baby, ako baby [...]

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytrezvenie…!

10.11.2023

Johny Peťko: Démon chlast I. Nalej, hrozí vytriezvenie…! vlastný náklad, 2017 Možno budem príliš nesúhlasný, polemický až kritický, ale mám ako trocha zainteresovaný v problematike na to iný názor, to treba na spresnenie povedať na úvod. Keďže mám už čo to napozerané a načítané o otázkach alkoholizmu, nemohol som vynechať ani túto knihu. Ono je [...]

Štyri logy v zahraničnom filme

05.10.2023

Výber zápiskov zo štyroch filmoch o Démonovi. Kým prvé dva sú ťažké a depresívne, druhé dva sú skôr ľahšie a hlavne posledný uvedený je skôr úsmevnejší než nejaký tragický. Štyri rôzne snímky s pomotanými osudmi. A z rôznych kútov sveta. Austrálsky, dánsky a dva americké. Jeden starší a jeden novší. Krížom krážom. Prízrak Démona ani v umení [...]

george Santos

Peniaze darcov míňal na luxus a porno. Kongres USA vylúčil republikána Santosa

01.12.2023 23:44

35-ročný Santos sa do Kongresu dostal vo vlaňajších voľbách. Následne sa však ukázalo, že celý jeho životopis bol podvodom.

česko, sneh, zima

Českú republiku zasypal sneh, problémy má aj pražské letisko

01.12.2023 23:15

Hasiči večer informovali o stovkách zásahov na rôznych miestach republiky.

Vyšný Komárnik hranice kolóny kamióny

Kyjev a Varšava sa dohodli na riešení protestu poľských autodopravcov na hraniciach

01.12.2023 22:41

Únia autodopravcov Slovenska v piatok na protest zablokovala hraničný priechod Vyšné Nemecké - Užhorod.

Kórea, satelit špionážny, raketa

Južná Kórea vypustila svoj prvý vojenský prieskumný satelit

01.12.2023 21:44

Krajina plánuje do konca roku 2025 vypustiť štyri ďalšie špionážne satelity, aby mohla lepšie monitorovať aktivity susednej Severnej Kórey.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 67
Celková čítanosť: 106684x
Priemerná čítanosť článkov: 1592x

Autor blogu