Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo začiatky niečoho nového?

Dnes stručne, pretože cez týždeň boli ohlásené výrazné zmeny, ktoré sa dotknú asi všetkých, ale realizácia sa ešte formuje. Rozhodne treba začať pánom Matovičom a jeho predstavením daňovej reformy. Plagát za ním vyzeral ako pozvánka na oneskorený Halloween. Dnes o prídavkoch na deti. Čakal som väčší hardcore a šou, a musím povedať, že na neho to bolo až príliš normálne a niektoré nápady možno aj majú niečo do seba. Sila, že toto musím napísať. Nejdem robiť predčasné závery, počkáme na zvyšné dve tlačovky. Akurát nie som si istý tým prepúšťaním, to príde o dosť hlasov a hlavne tou miliónarskou daň, to netuším ako technicky niekomu dokážem milión majetok a nutnosť podať majetkové priznanie. Ale ako som povedal, nejdem robiť predčasné závery a bude rozumné počkať si na zvyšok a širšie detaily.

V politike: Pán Lengarský očividne vidno, že nie je politik. Stručné odpovede k veci, žiaden populizmus, žiadne kudrlinky, žiadne nevestičky dobre bude. Bolo to skôr o opatreniach, ktoré nás zrejme čakajú, vhodné pre zamestnancov a zamestnávateľov. Pán Tomáš uspávač hadov, podobne pán Taraba, akurát silnejšia rétorika, pani Zemanová racionálne, pán Krúpa pekne podrezaný jazyk, ešte spraví kariéru. Inak nič nové.

O 12 minút 12: Dvaja potenciálni koaliční partneri si celkom skákali do seba. Dnes to veru nebolo s možnou budúcou spoluprácou také ružové. Pán Sulík sa dnes vedel aj rozčertiť, ale aj chápem. Pán Pellegrini zasa zbytočne skĺzaval do toho najlacnejšieho populizmu, hlavne keď začal detičky nebudú mať obedy a 20 eur. Pán Sulík je chladný a silno pragmatický a v dnešnej situácii uvažuje, tak ako sa má, časy sú zlé a navyše má za koaličného partnera vlastne najsilnejšieho svojho opozičníka. Dnes argumentoval výborne, aj keď ľuďom bude pripadať ako necitlivý odľud, ale myslím, že prioritou ministra hospodárstva sú skutočne fungujúce podniky, hospodárska stratégia, fungujúca energetická infraštruktúra, zásoby elektriny, plynu. Tieto veci má zmaknuté a jeho náplňou nie sú sociálne balíčky. Je zlé mať drahší plyn, oveľa horšie ale bude nemať žiadny. Aj keď nič to nemení na veci, že slušní ľudia, hlavne rodiny s menšími príjmami, si zaslúžia podporu štátu, to bez debát. Alebo títo dvaja zahrali nejaké divadlo, sa dohodli, že sa troška pošpásujú, lebo to testovanie budúcej koalície v minulých debatách bolo moc očividné.

Na telo: Pán Raši aj pán Šeliga nič nové, i keď debata odsypávala, až na koniec si troška skákali do seba. Ale nič podstatné nepadlo.

Dnes nič prevratné sme sa nedozvedeli, tak len stručne. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni.

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

medveď, medveď hnedý

V obci Očová usmrtili problémovú medvedicu, pohybovala sa v blízkosti domov

17.08.2022 16:05

Zásahový tím evidoval v blízkosti Očovej tri problematické jedince medveďa hnedého, zvyšné dva medvede budú naďalej monitorovať.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58729x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie