Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo začiatky niečoho nového?

Dnes stručne, pretože cez týždeň boli ohlásené výrazné zmeny, ktoré sa dotknú asi všetkých, ale realizácia sa ešte formuje. Rozhodne treba začať pánom Matovičom a jeho predstavením daňovej reformy. Plagát za ním vyzeral ako pozvánka na oneskorený Halloween. Dnes o prídavkoch na deti. Čakal som väčší hardcore a šou, a musím povedať, že na neho to bolo až príliš normálne a niektoré nápady možno aj majú niečo do seba. Sila, že toto musím napísať. Nejdem robiť predčasné závery, počkáme na zvyšné dve tlačovky. Akurát nie som si istý tým prepúšťaním, to príde o dosť hlasov a hlavne tou miliónarskou daň, to netuším ako technicky niekomu dokážem milión majetok a nutnosť podať majetkové priznanie. Ale ako som povedal, nejdem robiť predčasné závery a bude rozumné počkať si na zvyšok a širšie detaily.

V politike: Pán Lengarský očividne vidno, že nie je politik. Stručné odpovede k veci, žiaden populizmus, žiadne kudrlinky, žiadne nevestičky dobre bude. Bolo to skôr o opatreniach, ktoré nás zrejme čakajú, vhodné pre zamestnancov a zamestnávateľov. Pán Tomáš uspávač hadov, podobne pán Taraba, akurát silnejšia rétorika, pani Zemanová racionálne, pán Krúpa pekne podrezaný jazyk, ešte spraví kariéru. Inak nič nové.

O 12 minút 12: Dvaja potenciálni koaliční partneri si celkom skákali do seba. Dnes to veru nebolo s možnou budúcou spoluprácou také ružové. Pán Sulík sa dnes vedel aj rozčertiť, ale aj chápem. Pán Pellegrini zasa zbytočne skĺzaval do toho najlacnejšieho populizmu, hlavne keď začal detičky nebudú mať obedy a 20 eur. Pán Sulík je chladný a silno pragmatický a v dnešnej situácii uvažuje, tak ako sa má, časy sú zlé a navyše má za koaličného partnera vlastne najsilnejšieho svojho opozičníka. Dnes argumentoval výborne, aj keď ľuďom bude pripadať ako necitlivý odľud, ale myslím, že prioritou ministra hospodárstva sú skutočne fungujúce podniky, hospodárska stratégia, fungujúca energetická infraštruktúra, zásoby elektriny, plynu. Tieto veci má zmaknuté a jeho náplňou nie sú sociálne balíčky. Je zlé mať drahší plyn, oveľa horšie ale bude nemať žiadny. Aj keď nič to nemení na veci, že slušní ľudia, hlavne rodiny s menšími príjmami, si zaslúžia podporu štátu, to bez debát. Alebo títo dvaja zahrali nejaké divadlo, sa dohodli, že sa troška pošpásujú, lebo to testovanie budúcej koalície v minulých debatách bolo moc očividné.

Na telo: Pán Raši aj pán Šeliga nič nové, i keď debata odsypávala, až na koniec si troška skákali do seba. Ale nič podstatné nepadlo.

Dnes nič prevratné sme sa nedozvedeli, tak len stručne. Uvidíme, čo prinesú najbližšie dni.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

Andrej Babiš

Najdôveryhodnejší politici v Česku: Babiš, Okamura, Zeman

04.02.2023 06:17

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešil na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Oligarchovia si sprivatizovali štát, len tak sa ho nevzdajú

04.02.2023 06:05

V predvolebnej kampani sa zostruje špinavý boj nielen v parlamente, ale aj na poli spravodlivosti.

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

Eduard Heger, Igor Matovič, úrad vlády

Rozísť sa, aby získali hlasy? Nonsens, tvrdí politológ. To môže napadnúť len Hegerovi a Matovičovi

04.02.2023 06:00

Ak by sa k nejakej strane pridal, mohol by jej pomôcť dostať sa nad päťpercentnú hranicu, no len ak sa vymedzí voči OĽaNO a Igorovi Matovičovi.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72318x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie