Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo hic non sunt leones

Týždeň bol v znamení pandémie. Je to fakt a asi lepšie najbližšiu dobu nebude. O tom to bolo aj dnes v diskusiách. Neviem, či sa dá k tomu niečo dodať viac, čo nebolo ešte povedané. Takže len stručne, pretože to bolo dnešné jadro tém, ale v neistote sme stále rovnako. Týždeň ale priniesol aj revolúciu, aspoň mala prísť, ale prišlo tam len zopár stovák a bolo dosť mrazivé zistenie, že na jednom pódiu stáli Čarnogurský s Mazurekom. Jednoducho pán Čarnogurský bude disent naveky. Oveľa pikantnejšia bola vsuvka predvedenia (?) revolucionára kĽáNYHO. Viem, že si myslíte, že čo si to policajti dovoľujú, ale verte, že to je jeho vlhký sen každého jeho protestu, keď na neho siahajú mladí policajti. Vždy im chce aj skontrolovať pohlavie a vidieť, čo majú v slipoch. To sú jeho verejné a legendárne právne vyjadrenia. Chce vidieť právny titul. Ak však príde nejaká pani policajtka, tak je na ňu hrubý a uráža. Názor si spravte každý sám.

V politike: Pán Pellegrini nič, čo by sme ešte nepočuli, ale podozrivo som v mnohom súhlasil s pánom Krajniakom. Môžete si myslieť čo chcete, ale myslím si to isté, čo on, čo sa týka očkovania. Očkovanie hlavne zmierňuje príznaky a je menšia šanca, že skončíte v nemocnici, ale to neznamená, že sme nesmrteľní a že to nemôžeme chytiť. Navyše si pri povinnom očkovaní neviem predstaviť, ako to budú od ľudí vymáhať, respektíve ako ich budú sankcionovať. Inak ešte pekne pripomenul a zaskočil pána Pellegriniho, keď mu pripomenul, že za jeho vlády sa nariadilo povinné očkovanie na sezónnu chrípku v DSSkách. No, to jsou ale paradoxy.

O 5 minút 12: Som prekvapený účasťou pána Krajčího, čakal som, že bude niekde v Grónsku alebo Argentíne, bol tam aj pán Takáč, štandard, čakal som viac od veci a naopak, často obaja k veci. Síce bolo to o tom, ako sa to dá inak a ako sa to malo inak, ale po vojne je každý generál.

Na telo: Traja s vlastným názorom, prekvapila celkom pohotová pani Beňová, ktorá ako správna žena mala hlavné slovo, pán Krúpa klasicky podrezaný jazyk a chvíľami tam cítim cynizmus, ten to ešte ďaleko dotiahne a v mnohom som súhlasil, hlavne čo sa týka očkovania s pánom Pčolinským.

No sám som zvedavý, čo týždeň prinesie a hlavne čo nás čaká ráno v robotách.

Veci, ktoré sú kvalitné, sa vysvetľujú samé

09.09.2023

Pred nedávnom som objavil na kytary.cz rozhovor s jazzmanom Rudym Linkom a ten bol nesmierne pútavý a inšpiratívny. Tak som si vypočul aj nejaké iné a nesklamal som sa. Na začiatok musím povedať, že jazz som nikdy nepochopil a asi by som si ho doma nedokázal pustiť, pretože mu jednoducho nerozumiem. Až kým som sa zo zvedavosti nevybral na koncert legendy Laca Décziho a tá [...]

Nedeľný politický obed, alebo hľadanie svetielok nádeje

03.09.2023

Zima sa blíži, tak treba mať základný prehľad, tak dnes sa posnažím stručne. V politike: Pán Sulík určite nie je dokonalý ako ani jeho parta SAS, ale som presvedčený, že je to to najrozumnejšie, čo je momentálne na politickej scéne. Minimum populistických kecov a náznaky racionálnych vízií a náznaky zdravého rozumu a uvažovania. Možno troška sociálneho cítenia [...]

3 + 1 ako sa pilo v českom filme

30.08.2023

Tri smutné a depresívne české filmy s tématikou alkoholizmu a ako sa vlastne v nich bojovalo s Démonom a ako bonus jeden, ktorý nebol ani zďaleka taký depresívny, a snáď ani smutný, ale bez akýchkoľvek pochýb hlavne svojský. Keď si vyberieš tú najrovnejšiu cestu /Dnes naposled, 1958/Jeden z najdepresívnejších filmov. Rôzne profesie sa stretávajú v takom pekle a [...]

EÚ, Štrasburg, Petr Pavel, Česko, Francúzsko, Európsky parlament

Musíme odolať únave z vojny, vyzval Pavel Európsky parlament. Pomenoval zlyhania EÚ

04.10.2023 13:00

Sila Európy spočíva v našej jednote a rozmanitosti. To je kľúč k mieru a prosperite.

Patriot, Nemecko

Vláda schválila obstaranie systémov protivzdušnej obrany

04.10.2023 11:44

Slovensko to bude stáť 193,98 milióna eur.

Gaderská dolina

Vláda schválila zonáciu Národného parku Veľká Fatra, jeho výmera sa zvýši

04.10.2023 11:34

ýmera sa zvýši na 40 889 hektárov.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 63
Celková čítanosť: 99978x
Priemerná čítanosť článkov: 1587x

Autor blogu