Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo hic non sunt leones

Týždeň bol v znamení pandémie. Je to fakt a asi lepšie najbližšiu dobu nebude. O tom to bolo aj dnes v diskusiách. Neviem, či sa dá k tomu niečo dodať viac, čo nebolo ešte povedané. Takže len stručne, pretože to bolo dnešné jadro tém, ale v neistote sme stále rovnako. Týždeň ale priniesol aj revolúciu, aspoň mala prísť, ale prišlo tam len zopár stovák a bolo dosť mrazivé zistenie, že na jednom pódiu stáli Čarnogurský s Mazurekom. Jednoducho pán Čarnogurský bude disent naveky. Oveľa pikantnejšia bola vsuvka predvedenia (?) revolucionára kĽáNYHO. Viem, že si myslíte, že čo si to policajti dovoľujú, ale verte, že to je jeho vlhký sen každého jeho protestu, keď na neho siahajú mladí policajti. Vždy im chce aj skontrolovať pohlavie a vidieť, čo majú v slipoch. To sú jeho verejné a legendárne právne vyjadrenia. Chce vidieť právny titul. Ak však príde nejaká pani policajtka, tak je na ňu hrubý a uráža. Názor si spravte každý sám.

V politike: Pán Pellegrini nič, čo by sme ešte nepočuli, ale podozrivo som v mnohom súhlasil s pánom Krajniakom. Môžete si myslieť čo chcete, ale myslím si to isté, čo on, čo sa týka očkovania. Očkovanie hlavne zmierňuje príznaky a je menšia šanca, že skončíte v nemocnici, ale to neznamená, že sme nesmrteľní a že to nemôžeme chytiť. Navyše si pri povinnom očkovaní neviem predstaviť, ako to budú od ľudí vymáhať, respektíve ako ich budú sankcionovať. Inak ešte pekne pripomenul a zaskočil pána Pellegriniho, keď mu pripomenul, že za jeho vlády sa nariadilo povinné očkovanie na sezónnu chrípku v DSSkách. No, to jsou ale paradoxy.

O 5 minút 12: Som prekvapený účasťou pána Krajčího, čakal som, že bude niekde v Grónsku alebo Argentíne, bol tam aj pán Takáč, štandard, čakal som viac od veci a naopak, často obaja k veci. Síce bolo to o tom, ako sa to dá inak a ako sa to malo inak, ale po vojne je každý generál.

Na telo: Traja s vlastným názorom, prekvapila celkom pohotová pani Beňová, ktorá ako správna žena mala hlavné slovo, pán Krúpa klasicky podrezaný jazyk a chvíľami tam cítim cynizmus, ten to ešte ďaleko dotiahne a v mnohom som súhlasil, hlavne čo sa týka očkovania s pánom Pčolinským.

No sám som zvedavý, čo týždeň prinesie a hlavne čo nás čaká ráno v robotách.

… lev ma stále pazúry

03.07.2022

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes

20.06.2022

Charles Bukowski: Básně 1974-1978. Láska je pes Pragma, Praha 1994 Nie je žiadnym tajomstvom, že mám rád Bukowského prozaika. Jeho „Všechny řitě světa i tá má“ či „Najkrajšia žena v meste“ sú unikátmi a niektoré poviedky hraničia s genialitou a čo si budeme hovoriť, aj o tom je život. Možno. Bukowski je však aj básnik. Je taký geniálny v básni ako [...]

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.

Igor Matovič

Opozícia ruší odvolanie Matoviča. Dôvodom je Sulíkov plán

17.08.2022 17:53

Odídenci z extrémistickej ĽS NS verili, že zber podpisov na odvolanie Matoviča prebehne bez problémov. Teraz sa stratégia zmenila.

Zidia v Rusku

Židia z Ruska utekajú, lebo majú strach

17.08.2022 16:05

Od marca tohto roku z Ruska do Izraela odišlo 20 500 z celkových 165-tisíc Židov, ktorí tam žijú. Tisíce ďalších sa odsťahovalo do iných častí sveta.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 58737x
Priemerná čítanosť článkov: 1678x

Autor blogu

Kategórie