Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo voskujme bežky

Týždeň priniesol fantastické divadelné vystúpenie Dona Roberta a prakticky predviedol, ako sa dostať na bežkách v saku k rodine. Ten sa v živote nestratí. Začína byť skvelým šoumenom a očividne si to užíva, aj keď konkurencia je brutálna, ba až neprekonateľná v podobe nášho mesiáša.

V politike: Dvaja moji „obľúbení“ uspávači hadov ( páni Šipoš a Tomáš) a vhodné na nedeľný šlofík. Skutočne som aj prispal. V druhej časti pani Porubanová a pán Lenč zhodnotili dnešnú politickú situáciu. Nič nové a prevratné nepovedali, ale zhruba to zhodnotili vecne a asi aj ako to je.

O 5 minút 12: Páni Richter a Krajniak sa pohádali, ale stále to isté. Každý o tom svojom. Každopádne Posledný Kiržiak má niekedy zaujímavé názory, ale iba keď ide o svetonázor. Tu sme sa nedozvedeli vlastne nič nové.

Na telo: Fantastická pani Saková a jeden z normálnejších pán Sulík. Sem tam si niečo povedali, ale bola to slušná a na úrovni debata. Vidieť, že ide o kultivovanejšie osoby. Myslím, že ide o jedných z mála príčetnejších politikov, ktorí určite majú svoje chyby, ale je to tá lepšia voľba. Hlavne pani Saková je úžasná a  po voľbách určite bude vysoko. Po bláznivej vláde Igora Šialeného, to bude taká príjemná úľava.

Takže uvidíme, čo prinesie týždeň. Opatrenia sú zrejme potrebné, ale nesmú byť šialené. Susedom nemôžem ísť zavinšovať, na vleky cez pol republiky sa tlačiť so stovkami ľudí môžem. A minister financií milion sem a milion tam. To bude ešte bolieť.

Hviezda skutočnej reklamy Alabamský chlap

15.01.2023

Momentálne je zas vo svete seriáloch stará novinka, že na Východe nič nie je. Strieľanie si zo samého seba je určitou výsadou človeka, ktorému nechýba nadhľad a dokáže sa povzniesť. Taktiež je cenená schopnosť povzniesť sa, keď si strieľajú z nás. To, že aj civilizácie majú oblasti, z ktorých si robia srandu, je normálne. To mi pripomenulo jednu z najlepších [...]

O jedných nedocenených

31.12.2022

Dnes som si spomenul na jednu hudobnú záležitosť, ktorú vystihuje doslova slovo nedoceniteľní a tou je poľské hudobné teleso SIRRAH. Dnes som si to musel pustiť a musím fakt oceniť na tú dobu ich originalitu. V zlatých 90s vydali dva albumy „Acme“ (ktorý sa mi podarilo zohnať v originálnom nosiči) a „Did Tomorrow Come“, a hlavne tento druhý menovaný je [...]

Dokument Hail Satan?

06.11.2022

Podľa mňa vydarený dokument, ktorý len predniesol niečo a názor si musíte spraviť sami. Je tu toho viac, ale dá sa naň nazerať, že rozpráva o dvoch kľúčových veciach a vy si vyberiete, ktorá vás zaujme viac, alebo budete si ich všímať rovnocenne a zistite ich previazanosť. Dokument hlavne rozpráva o moderných satanistoch a o slobode prejavu v Amerike. Začneme tým [...]

Russia Ukraine War

ONLINE: Akú cenu má Bachmut? Pre Zelenského je to pevnosť, pre Putina kľúč k Donbasu

04.02.2023 07:00

Prezident Zelenskyj vyzval Ukrajincov, aby nepoľavovali vo svojom odhodlaní čeliť okupantom: "Myslím si, že na začiatku našej vojny bol duch silnejší."

Andrej Babiš

Najdôveryhodnejší politici v Česku: Babiš, Okamura, Zeman

04.02.2023 06:17

Najvyššej dôvere z vrcholných českých politikov sa tešil na prelome roku predseda hnutia ANO a neúspešný prezidentský kandidát Andrej Babiš.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Oligarchovia si sprivatizovali štát, len tak sa ho nevzdajú

04.02.2023 06:05

V predvolebnej kampani sa zostruje špinavý boj nielen v parlamente, ale aj na poli spravodlivosti.

 USAmb Hungary

Po Sorosovi sa terčom v Budapešti stáva americký veľvyslanec

04.02.2023 06:00

Ambasadora USA v maďarskej metropole vítali s transparentom so smrtkou. Nasledovali homofóbne útoky. A najnovšie ho šéf diplomacie hostiteľskej krajiny obviňuje zo zasahovania do vnútorných vecí.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 72326x
Priemerná čítanosť článkov: 1722x

Autor blogu

Kategórie