Založ si blog

Nedeľný politický obed alebo voskujme bežky

Týždeň priniesol fantastické divadelné vystúpenie Dona Roberta a prakticky predviedol, ako sa dostať na bežkách v saku k rodine. Ten sa v živote nestratí. Začína byť skvelým šoumenom a očividne si to užíva, aj keď konkurencia je brutálna, ba až neprekonateľná v podobe nášho mesiáša.

V politike: Dvaja moji „obľúbení“ uspávači hadov ( páni Šipoš a Tomáš) a vhodné na nedeľný šlofík. Skutočne som aj prispal. V druhej časti pani Porubanová a pán Lenč zhodnotili dnešnú politickú situáciu. Nič nové a prevratné nepovedali, ale zhruba to zhodnotili vecne a asi aj ako to je.

O 5 minút 12: Páni Richter a Krajniak sa pohádali, ale stále to isté. Každý o tom svojom. Každopádne Posledný Kiržiak má niekedy zaujímavé názory, ale iba keď ide o svetonázor. Tu sme sa nedozvedeli vlastne nič nové.

Na telo: Fantastická pani Saková a jeden z normálnejších pán Sulík. Sem tam si niečo povedali, ale bola to slušná a na úrovni debata. Vidieť, že ide o kultivovanejšie osoby. Myslím, že ide o jedných z mála príčetnejších politikov, ktorí určite majú svoje chyby, ale je to tá lepšia voľba. Hlavne pani Saková je úžasná a  po voľbách určite bude vysoko. Po bláznivej vláde Igora Šialeného, to bude taká príjemná úľava.

Takže uvidíme, čo prinesie týždeň. Opatrenia sú zrejme potrebné, ale nesmú byť šialené. Susedom nemôžem ísť zavinšovať, na vleky cez pol republiky sa tlačiť so stovkami ľudí môžem. A minister financií milion sem a milion tam. To bude ešte bolieť.

Svérázy

29.05.2024

Tieto filmy som videl pred desiatimi rokmi a aj poznámky sú písane pred tými desiatimi rokmi. Štyri svojrázne filmy, ktoré bavili. Bez pátosu, hrdinstva a hlavne bez politiky. O kamarátstve, meditácii a chvíľami šialenom pití. Mhmm, civilizácia /Svéráz národního lovu, 1995/Film, ktorý môžu použiť ako vysvetlenie notorici i abstinenti, prečo pijú resp. nepijú. [...]

Film 28 dní

06.04.2024

Ja som to dal aj bez liečenia, ide to v pohode, takže nevidím presne do zákulisia podobných zariadení, ale o nastolení abstinencie a jej ďalšieho priebehu som niečo zažil. Ale iba čisto moje subjektívne postrehy. Do podobných zariadení idú už skôr už slušne rozbití ľudia, ona ešte vyzerala, že ju to baví a užíva si to, i keď to nič nemení na fakte, že problém [...]

Braňo Jobus v Kysuckej knižnici

17.03.2024

Na Jednotke vyšiel diel Opri sa o mňa s Braňom Jobusom. Vynikajúci, mimochodom. A tam bolo prezentované, že budú besedy v knižniciach. Predtým mi kamoš poslal plagát, že Braňo Jobus navštívi Kysuckú knižnicu a tak nebolo o čom. Toto si nemôžem nechať ujsť. Podarilo sa mi vybaviť voľno v robote, využívam to iba vo výnimočných prípadoch a tento to bol. Kysuckú [...]

Island, erupcia, sopka, Grindavík

Na islandskom polostrove Reykjanes sa začala od decembra už piata sopečná erupcia

29.05.2024 22:19

Meteorologický úrad zaznamenával pred najnovšou erupciou v oblasti približne 400 zemetrasení.

Rakúsko SR Schloss Hof  Prezident Čaputová Stretnutie

Čaputová na zámku Schloss Hof vyzdvihla výborné vzťahy medzi Slovenskom a Rakúskom

29.05.2024 21:54

Na rozlúčkovej návšteve si prezidentka prevzala rakúske najvyššie štátne vyznamenanie Veľkú hviezdu.

182706hasici zachrana deti 6535283 mensi

Otec zabudol vyložiť šestnásťmesačné dieťa v jasliach, zomrelo v rozpálenom aute

29.05.2024 21:33

Dieťa strávilo v aute nikým nespozorované celý deň, pričom rozhorúčené vozidlo stálo zaparkované na slnku.

Bundeswehr / Tornado stíhačka /

Vojaci Bundeswehru sa už nemusia povinne očkovať proti covidu

29.05.2024 21:16

Bundeswehr bude po novom vojakom aj naďalej ponúkať očkovanie na covid, avšak už len na dobrovoľnej báze.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 76
Celková čítanosť: 122285x
Priemerná čítanosť článkov: 1609x

Autor blogu