Založ si blog

… lev ma stále pazúry

Tieto riadky budú venované prekrásnej piesni „The Rains Of Castamere“, ktorý je súčasťou sveta Hra o tróny. Uchvátila ma hlavne jej verzia, ktorá sa objavila na soundtracku k ôsmej sérii a je naspievaná Serjom Tankianom. Jeho domovskú kapelu až tak nepočúvam, ale svoju verziu naspieval excelentne. Fenomenálne spravený song. A tú je jeho mierne upravená, ale úchvatná verzia.

Samotný song pojednáva o rebélii jedného rodu Reynov voči rodu Lannistrov a ten šiel na Kastamere potlačiť samotný Tywin Lannister (obraz z filmu na priloženom videu, herec Charles Dance podal neskutočný výkon a vlastne o tom je hlavne Hra o tróny, herci hrali ako o život). Text je o ich bezohľadnom zničení a tým aj charakterizoval samotného Tywina, Laniistrovia vždy platia svoje dlhy. (Všetkého)schopný a inteligentný vladár, ale aj bezohľadný a krutý.

And who are you, the proud lord said,
that I must bow so low?
Only a cat of a different coat,
that’s all the truth I know.
In a coat of gold or a coat of red,
a lion still has claws,
And mine are long and sharp, my lord,
as long and sharp as yours.
And so he spoke, and so he spoke,
that lord of Castamere,
But now the rains weep o’er his hall,
with no one there to hear.
Yes now the rains weep o’er his hall,
and not a soul to hear.

Skladba bola prvýkrát použitá v druhej sérii, keď sa Kráľovo prístavisko pripravovalo na útok Stannisa Baratheona a Bronn na začiatku deviatej časti spolu s lannisterskými vojakmi ju spieval a hodoval, na ňom sedelo krásne diečva a pýtajú sa ho, „Kto ťa naučil túto pieseň Lannistrov?“ a on „Opití Lannisterovia.“ Na konci v titulkoch je aj prvá verzia od THE NATIONAL, ktorá sa nesie v pomalom a temnom duchu. V tretej sérii jej tóny sme započuli vo vrcholnej deviatej časti, ktorá sa volala rovnako ako pieseň a áno, asi každého odrovnala rudá svadba. Jedna z najzásadnejších epizód a mnohí stratili ilúzie, že seriál skončí dobre, že budú žiť šťastne a dobro zvíťazí nad zlom. Nie, ten seriál je až príliš zo života, aj keď sa berie ako fantasy. Hra o tróny bola vždy o tom, že nikdy neviete, či vaša obľúbená postava skončí, ale toto už bolo asi moc a preto asi aj ten úspech seriálu. Robb si o to koledoval, ale smutný bol osud Catelyn. V štvrtej sérií ju naspievali SIGUR ROSS v ich duchu a teda tých verzií bolo viac a doteraz s úspechom ju spievajú mnohí. Mňa však najviac dostala tá verzia so Serjom Tankianom. Na záver ešte malá galéria ukážok.

Bronn spieva túto pieseň:

V titulkoch znejú THE NATIONAL:

Nedeľný politický obed alebo posledný nech zhasne

04.09.2022

No časy nie sú dobré, tak naši odpočinutí predstavitelia štátu nám prišli po prázdninách zvestovať, čo nás čaká. Ale dozvedeli sme sa vlastne niečo? Ono to je diskutabilné, lebo tí, čo mali prísť radšej šli dovolenkovať, či robiť teambuilding (to musel byť iný masaker), a tak aspoň niečo teda. No a víťazom nedeľných diskusií je bezkonkurenčne [...]

… keď žili draci

31.08.2022

Tak sme sa dočkali. Tentoraz sledujeme dobu drakov, Kráľovské prístavisko žije a stále sa bojuje o trón. Kým v prvej časti som čakal ako sa popasujú s úvodnou znelkou, nedočkal som sa. Nebola. Až v druhej časti sa objavila a potešila. Hudobný motív sa nemenil, avšak vizuálne je to zasa na úrovni. Zatiaľ sme u druhej časti, ale obrovské prekvapenie. Ide sa skôr na istotu [...]

Dokument Válek

23.06.2022

Miroslav Válek, Básnik(„keď konečne aj peklo odpočíva/blcha diablov sa už opila/a diabol bĺch spí v perí čiernych sliepok, až sa práši/z chĺpkov obilia“) Keď čítate básne Miroslava Válka, tak nemusíte byť ani erudovaný literárny kritik, ani mať doktorát z literatúry, aby ste cítili, že čítate básne a básnika. Nie verše [...]

migranti auto dodávka polícia

Šéf migračného úradu: Liekom na nelegálnu migráciu nie je hermeticky zavretá únia

28.09.2022 21:35

Migrácia bude ďalej narastať a snaha o hermetické uzavretie únie nie je najlepším a vonkoncom nie uskutočniteľným riešením, upozorňuje riaditeľ migračného úradu Ján Orlovský.

Hurikán Ian

Hurikán Ian udrel na Floridu, milióny ľudí opustili svoje domovy

28.09.2022 21:17, aktualizované: 22:24

Milióny ľudí museli opustiť svoje domovy. Vietor zdvíha hladinu mora a spôsobuje záplavy. Meteorológovia aj lovci búrok hovoria o neobyčajnej sile hurikánu.

Francúzsko / vrtuľník / Mali / vojak / vojaci /

Pri nehode dvoch ugandských armádnych vrtuľníkov v Kongu a Ugande zomrelo 22 ľudí

28.09.2022 20:55

Okolnosti nešťastia ugandská armáda neuviedla.

Arnold  Schwarzenegger

Schwarzenegger v koncentračnom tábore Auschwitz: Som synom nacistu

28.09.2022 19:57

Rakúsko-americký filmový herec sa pri tejto príležitosti stretol aj s preživšími holokaustu a vyhlásil, že nastal čas "ukončiť" nenávisť.

pistikpistik

Laické zápisky o zložitých aspektoch bytia. Takmer nemožné hľadanie zlatej strednej cesty. Ale inak muzika, pokleslé umenie, nepodstatné drobnosti a podobné radosti života.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 37
Celková čítanosť: 63554x
Priemerná čítanosť článkov: 1718x

Autor blogu

Kategórie